Mieszkanie+

Synonimy:
program Mieszkanie+,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie+ (-1)

 • W posiadaniu Agencji Mienia Wojskowego jest ponad 4,2 tys. ha

  W posiadaniu Agencji Mienia Wojskowego jest ponad 4,2 tys. ha

  W posiadaniu Agencji Mienia Wojskowego jest ponad 4,2 tys. ha, ale nie wszystkie nadają się na cele mieszkaniowe - zapowiedziała PAP Małgorzata Weber, rzecznik AMW. Grunty te np. pod budowę domów może przejąć Krajowy Zasób Nieruchomości.
 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).
 • Dokąd zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  Dokąd zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  Temat rynku mieszkaniowego w Polsce jest ostatnio niezwykle popularny. Wynika to m.in. z najwyższej w historii liczby oddawanych mieszkań oraz obaw, kiedy dobra koniunktura będzie miała swój kres. Obserwatorów interesuje również jaki wpływ na rynek będzie miało potencjalne spowolnienie w branży. Artykuł ten ma na celu odpowiedzieć na te i inne pytania.
 • Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która pozwoli m.in. na budowę mieszkań na gruntach Skarbu Państwa. To spowoduje, że na rynku powinno pojawić się więcej mieszkań na wynajem, o umiarkowanym czynszu.
 • Miliony działek może trafić do zasobów KZN

  Miliony działek może trafić do zasobów KZN

  Lasy Państwowe zarządzają ok. 600 tys. ha, które potencjalnie mogłyby trafić do wykazu, o którym mówi ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości - zapowiedział PAP Krzysztof Trębski z biura prasowego Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Przed możliwością przejmowania i sprzedaży ostrzegała "Solidarność" leśników.
 • Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Rząd szykuje przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus.Teraz Poczta Polska wytypowała kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań. W budowie i planach jest już 12 tys. mieszkań.
 • IIością mieszkań chcemy dogonić Europę!

  IIością mieszkań chcemy dogonić Europę!

  Ostatnie kilka lat zmieniło Polskę w swoisty plac budowy. Niemal na każdym kroku widać powstające inwestycje mieszkaniowe, a deweloperzy uzyskują kolejne pozwolenia. Wydawać by się mogło, że niedługo zabraknie rynku zbytu na nowe mieszkania, a tymczasem Polska na tle Europy pod tym względem wciąż wypada słabo. Na 1000 mieszkańców przypada 363 mieszkań, podczas gdy średnia europejska wynosi 435.
 • Senat za nowelą programu Mieszkanie dla Młodych

  Senat w nocy z piątku na sobotę opowiedział się za nowelą ustawy ws. programu Mieszkanie dla Młodych, która umożliwi wykorzystanie jeszcze w tym roku dodatkowych 60 mln zł z programu MdM. Pozwoli to dofinansować kredyty na mieszkania ok. 4 tys. rodzin.
 • Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Eksperci: Wprowadzenie REIT-ów warunkiem powodzenia programu Mieszkanie plus

  Podmioty typu REIT, które mają ruszyć w przyszłym roku, pobudzą program Mieszkanie plus, a także cały rynek budowlany - twierdzą eksperci. Celem REIT-ów będzie kupno, sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami na wynajem. Jednocześnie REIT-y mają być instrumentem inwestycyjnym, który zapewni godziwe zyski inwestorom indywidualnym i będzie konkurencją dla lokat bankowych.

Filmy - Mieszkanie+ (2)