Mieszkanie+

Synonimy:
program Mieszkanie+,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkanie+ (0)

 • Rodzina wydaje na mieszkanie coraz więcej

  Prawie 572 złote - tyle na utrzymanie dachu nad głową wydaje już przeciętna polska para. Koszty te rosną coraz szybciej z przyspieszającą inflacją - wynika z szacunków Open Finance opartych o dane GUS.
 • Morawiecki może przyspieszyć inwestycje

  Morawiecki może przyspieszyć inwestycje

  Premier Mateusz Morawiecki zna doskonale język biznesu i to jest ogromnym jego atutem, który może mu pomóc odblokować inwestycje - zapowiedział PAP profesor Witold Orłowski. Dodał, że dużych inwestorów musi jednak przekonać. Zdaniem ekspertów kluczowy dla nowego rządu będzie program Mieszkanie plus, może być on kołem zamachowym rządu.
 • Dlaczego Polak chce koniecznie mieć mieszkanie na własność?

  Dlaczego Polak chce koniecznie mieć mieszkanie na własność?

  Tegoroczna edycja "Finansowego Barometru ING" pokazuje, że Polacy najczęściej spośród obywateli trzynastu badanych krajów marzą o posiadaniu mieszkania na własność.
 • Czy brakuje gotowych mieszkań?

  Czy brakuje gotowych mieszkań?

  Pomimo popularności rachunków powierniczych, wielu klientów firm deweloperskich, nadal bierze pod uwagę tylko zakup ukończonego mieszkania. Nabycie gotowego lokalu to rozwiązanie, które może zapewniać subiektywne poczucie bezpieczeństwa. Warto również wspomnieć o możliwości szybszej przeprowadzki. Mieszkania posiadające takie zalety, nadal są dostępne na największych rynkach pierwotnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przez ostatnie 2-3 lata, odsetek gotowych lokali znacząco spadł.
 • Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie bardzo często brakuje czasu na wiele rzeczy, każdy z nas szuka miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Jednym z nich bez wątpienia jest nasze mieszkanie. Nie służy ono tylko jako miejsce do spania, ale przede wszystkim do życia. Co musi znajdować się na naszym osiedlu, aby lepiej się nam mieszkało i żyło?
 • Program mieszkaniowy rządu nie dotyczy najuboższych

  Program mieszkaniowy rządu nie dotyczy najuboższych

  Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przesłał odpowiedź na pismo OPZZ, w którym związkowcy sprzeciwili się możliwości eksmisji na bruk wpisanej w pakiet ustaw związanych z programem Mieszkanie plus.
 • W grudniu pierwsze dane o gruntach w Krajowym Zasobie Nieruchomości

  W grudniu pierwsze dane o gruntach w Krajowym Zasobie Nieruchomości

  W połowie grudnia poznamy pierwsze szacunki dotyczące wielkości miejskich gruntów Skarbu Państwa, które wejdą do Krajowego Zasobu Nieruchomości - ocenił w piątek wiceminister w MIB Tomasz Żuchowski. Przypomniał, że analitycy szacowali te grunty na 700-900 tys. ha.
 • Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Remont mieszkania - ważna jest wartość nieruchomości

  Inwestor, który remontuje mieszkanie, jest zainteresowany tym, by podniosły one odpowiednio wartość nieruchomości. To też kluczowa sprawa w przypadku, gdy remont finansujemy kredytem mieszkaniowym. W takiej sytuacji od przyszłej wartości nieruchomości będzie zależeć to, ile pieniędzy otrzymamy z banku. Dlatego, żeby się nie "przejechać" dobrze jest zanim zaczniemy działać, określić potencjalną wartość nieruchomości po przeprowadzeniu prac.
 • W Mieszkaniu plus nie będzie pustostanów

  W Mieszkaniu plus nie będzie pustostanów

  W mieszkaniach budowanych przez BGK Nieruchomości (BGKN) w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie plus co do zasady nie będzie pustostanów - zapowiedział PAP prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Czynsze będą o około 25 proc. niższe niż średnia rynkowa w danym regionie.
 • Czynsz "Mieszkania plus" ponad trzy razy tańszy od rynkowego

  Czynsz "Mieszkania plus" ponad trzy razy tańszy od rynkowego

  W Warszawie 13,43 zł, w Gdańsku 10,85 zł, a w Lublinie 9,70 zł - tyle będzie mógł wynieść maksymalny czynsz za metr kwadratowy w mieszkaniach wynajmowanych w ramach programu "Mieszkanie plus".

Filmy - Mieszkanie+ (2)