mieszkańcy

Synonimy:
mieszkaniec, mieszkanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkańcy (98)

 • Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  Osiedle miejscem do życia, a nie do mieszkania. Jakie czynniki wpływają na jakość życia?

  W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie bardzo często brakuje czasu na wiele rzeczy, każdy z nas szuka miejsca, w którym będzie mógł odpocząć. Jednym z nich bez wątpienia jest nasze mieszkanie. Nie służy ono tylko jako miejsce do spania, ale przede wszystkim do życia. Co musi znajdować się na naszym osiedlu, aby lepiej się nam mieszkało i żyło?
 • Z miast wyniosło się 250 tysięcy Polaków?

  Z miast wyniosło się 250 tysięcy Polaków?

  Odsetek Polaków mieszkających w miastach systematycznie zwiększał się przez cały okres PRL-u. Wystarczy wspomnieć, że w trakcie 40 lat (1950 - 1990), udział miejskiej ludności wzrósł z 37 do 62 proc. Ta zmiana była związana z intensywnym uprzemysłowieniem kraju. W III Rzeczpospolitej udział ludności miejskiej już nie wzrasta. Przez ostatnie 10 lat mieliśmy nawet do czynienia ze spadkowym trendem. Od 2006 do 2016 roku liczba Polaków mieszkających w miastach spadła o prawie ćwierć miliona.
 • Likwidacja użytkowania wieczystego dla posiadaczy wybranych nieruchomości

  Likwidacja użytkowania wieczystego dla posiadaczy wybranych nieruchomości

  Wedle zapowiedzi rządu, od przyszłego roku użytkowanie wieczyste automatycznie zmieni się w prawo współwłasności gruntu, ale tylko w przypadku posiadaczy nieruchomości w budynkach wielorodzinnych. Powody do zadowolenia mogą mieć więc mieszkańcy bloków czy właściciele lokali użytkowych w takich obiektach.
 • Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  Czesi boją się rozbudowy polskiej kopalni

  - Polska kopalnia zabierze Czechom wodę - takie obawy mają mieszkańcy północnych Czech. Naukowe opracowania mówią, że rozbudowa kopalni węgla brunatnego w Turowie pozbawi Czechów ujęć wody pitnej.
 • Opolszczyzna skorzystała dzięki mniejszości niemieckiej; mieszkańcy przysłali tu 170 mld zł

  Opolszczyzna skorzystała dzięki mniejszości niemieckiej; mieszkańcy przysłali tu 170 mld zł

  Od końca lat 80. mieszkańcy Opolszczyzny z niemieckimi korzeniami, którzy mieli tzw. podwójne paszporty i mogli podejmować pracę za granicą, przetransferowali do regionu łącznie ok. 170 mld zł, licząc według cen z 2013 r. - wynika z analiz. Eksperci przekonują, że region zyskał gospodarczo dzięki mniejszości.
 • Mieszkańcy stolicy przeprowadzają się na barki

  Londyn słynie z niewiarygodnie wysokich opłat czynszowych. Za miesięczny wynajem trzypokojowego mieszkania trzeba zapłacić prawie 3 tys. funtów.
 • Mieszkańcy gminy Września nie posiadają się ze szczęścia

  Mieszkańcy gminy Września nie posiadają się ze szczęścia

  Rezygnacja z podatku od nieruchomości za budynki mieszkalne to sposób na ściągnięcie nowych mieskańców-podatników.
 • Kiedy zwolnienie mieszkańca z opłat nie stanowi przychodu podatkowego?

  Kiedy zwolnienie mieszkańca z opłat nie stanowi przychodu podatkowego?

  Zgodnie z indywidualną interpretacją prawa podatkowego z 5 lutego 2014 r. (syg. ILPB1/415-1230/13-2/AMN) wydaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu zwolnienie mieszkańców zajmujących lokale mieszkalne położone na parterze budynku z opłat związanych z utrzymaniem dźwigu osobowego nie stanowi przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie powoduje konieczności wystawienia informacji PIT-8 C.
 • Gdańsk: Do wydania 9 milionów złotych

  Mieszkańcy Gdańska mają 9 milionów złotych do wydania. Wciąż można jeszcze zdecydować, na co wydać te środki. Do północy potrwa w Gdańsku głosowanie w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.
 • Mieszkańcy o Trynkiewiczu: Morderca wraca

  Mieszkańcy o Trynkiewiczu: Morderca wraca

  Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, skąd pochodzi morderca-pedofil Mariusz Trynkiewicz, są wściekli. Nie kryją oburzenia, że rząd nie zdążył na czas z ustawą, dzięki której przestępca byłby dalej odseparowany od społeczeństwa.

Filmy - Mieszkańcy (6)

 • Czy powstanie jedna, centralna spółdzielnia mieszkaniowa

  Rządowe programy mieszkaniowe adresowane były do tej samej grupy poszukujących mieszkania. Ci, którzy skorzystali z programów, poradziliby sobie bez rządowej pomocy. Czym okaże się nowy program Mieszkanie Plus?
 • G. Schetyna: To co zrobił rząd po nawałnicach to kompromitacja

  To co zrobił, czy raczej czego nie zrobił rząd to kompromitacja. Początek długiego weekendu, władza akurat odpoczywa – ocenił Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, komentując działania polskiego rządu po przejściu nawałnic przez Pomorze. Jak dodał, potrzebny jest system antykryzysowy, który byłby zawsze gotowy zareagować na tego typu zagrożenia. - Wiem, że pani premier nie wie co się zdarzyło, nie musi wiedzieć, ma od tego ludzi, ale Błaszczak i jego brak działania, a potem te wizyty w stylu Gierka, poklepywanie strażaków i mówienie że jest ciężko to kompletna kompromitacja i wstyd – powiedział Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, rząd wykazał się brakiem koordynacji i doświadczenia, nie wyciągnął również żadnych wniosków ze swojego zachowania. - Widziałem skandaliczne wypowiedzi ministrów, którzy pokazali, że nie mieli jakichkolwiek przemyśleń w tej sprawie. Uważam, że to obraz tego państwa. Jeżeli w naszym kraju zdarzy się coś poważnego, to oni są kompletnie nieprzygotowani do reakcji – wyraził opinię Grzegorz Schetyna.
 • Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Szczęśliwe miasto. Jak je stworzyć?

  Charles Montgomery jest terapeutą miast, doradza, co trzeba zrobić, żeby ludzie żyli szczęśliwe. Okazało się, że głównie detale wpływają na samopoczucie mieszkańców. Terapeuta odwiedził Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jak się okazało, infrastruktura piesza, na którą często nie zwracamy uwagi, jest tutaj niezwykle istotna. Wysokość budynków również nie pozostaje bez znaczenia. Co z rondami, zielenią i tramwajami? Dlaczego nie powinny poruszać się na środku ulic, tylko przy chodnikach? Koniecznie zobaczcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)