mieszkańcy

Synonimy:
mieszkaniec, mieszkanka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mieszkańcy (98)

Filmy - Mieszkańcy (5)

 • Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

  Londyńczycy o rozpoczęciu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
 • Nietypowa pobudka na osiedlu

  Chyba nikt się tego nie spodziewał, że ktoś wpadnie na taki pomysł by wystawić koguta w środku osiedla, który obudzi wszystkich mieszkańców.
 • Szczęśliwe miasto. Jak je stworzyć?

  Charles Montgomery jest terapeutą miast, doradza, co trzeba zrobić, żeby ludzie żyli szczęśliwe. Okazało się, że głównie detale wpływają na samopoczucie mieszkańców. Terapeuta odwiedził Kraków, jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Jak się okazało, infrastruktura piesza, na którą często nie zwracamy uwagi, jest tutaj niezwykle istotna. Wysokość budynków również nie pozostaje bez znaczenia. Co z rondami, zielenią i tramwajami? Dlaczego nie powinny poruszać się na środku ulic, tylko przy chodnikach? Koniecznie zobaczcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)  
 • Na krańcu świata. Życie codzienne w Antarktyce

  Twierdzą, że surowe piękno tutejszych krajobrazów wynagradza im wielomiesięczną rozłąkę z bliskimi. Niektórzy szukają tutaj przygód; inni poświęcają się nauce; jeszcze inni przyjechali tu po prostu po ciszę i ukojenie. Nazywają siebie żartobliwie "przedstawicielami Narodów Zjednoczonych". To dlatego, że tutaj nie ma granic ani narodowości. Wszystkich łączy duch współpracy i braterstwa - i zmagania z trudnymi warunkami klimatycznymi. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy wiodą swoje życie na wyspach archipelagu Szetlandów Południowych, należącego do Antarktyki (obszar obejmujący Antarktydę wraz z lądolodem oraz przyległymi wodami i wyspami). Są wśród nich prawosławny duchowny, strażnik strzegący bezpieczeństwa stacji badawczej, kucharze dbający o to, by mieszkańcy lodowej krainy zawsze mogli zjeść ciepły posiłek... Wszyscy oni pewnego dnia zdecydowali się porzucić swoje dotychczasowe życie - i dziś zgodnie twierdzą, że nie żałują przeprowadzki na "kraniec świata".