Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Synonimy:
ISS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (582)

 • Na ISS będą hodowane grzyby z Czarnobyla

  Na ISS będą hodowane grzyby z Czarnobyla

  Na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) dotarł kolejny cenny ładunek. Tym razem zawiera on grzyby zebrane ze strefy skażonej podczas katastrofy w Czarnobylu. Zostaną one wykorzystane do eksperymentów nad promieniowaniem.
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrążyła Ziemię 100 tys. razy

  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrążyła Ziemię 100 tys. razy

  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) wykonała 16 maja swe stutysięczne okrążenie Ziemi od czasu umieszczenia na orbicie jej pierwszego elementu ponad 18 lat temu. Jak podała rosyjska kontrola lotu, jubileuszowe okrążenie trwało od godziny 6.35 do godziny 8.10 rano czasu polskiego.
 • NASA hodowała drobnoustroje na ISS - po co?

  NASA hodowała drobnoustroje na ISS - po co?

  NASA testowała, jak mikroorganizmy zachowują się w przestrzeni kosmicznej. Mikroby, które były hodowane na ISS, właśnie wróciły na Ziemię.
 • Ogromne UFO widziane podczas transmisji z ISS

  Ogromne UFO widziane podczas transmisji z ISS

  Wszystkie przekazy na żywo transmitowane na Ziemię z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) znajdują się pod stałą obserwacją rozmaitych zapaleńców. Od czasu do czasu udaje się im zaobserwować dziwne zjawiska pojawiające się w okolicy ISS oraz w zasięgu jej kamer. Tym razem zauważono bardzo intrygujący obiekt o (prawdopodobnie) sporych rozmiarach.
 • Trąba do elektronicznego nosa w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną

  Trąba do elektronicznego nosa w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną

  E-nos, elektroniczne urządzenie do wykrywania skażeń mikrobiologicznych na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), w przyszłości stanie się jeszcze bardziej elastyczny.
 • NASA wywoła pożar w kosmosie

  NASA wywoła pożar w kosmosie

  ​NASA chce przetestować skutki dużego pożaru w przestrzeni kosmicznej. W tym celu zamierza podpalić wysłany na orbitę statek kosmiczny.
 • 10 niezwykłych zdjęć wykonanych przez Scotta Kelly'ego z kosmosu

  Komandor Scott Kelly właśnie powrócił z 340-dniowej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas swojego pobytu na orbicie wykonał kilka spektakularnych zdjęć. Oto one.
 • Scott Kelly po roku na ISS urósł o 5 cm

  Scott Kelly po roku na ISS urósł o 5 cm

  Astronauta Scott Kelly po 340 dniach pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmiczne wrócił na Ziemię... wyższy o 5 cm, o czym donosi serwis Slashgear.
 • RMF 24: Ostatni taki wschód Słońca

  RMF 24: Ostatni taki wschód Słońca

  Astronauta NASA Scott Kelly opublikował we wtorek na portalu społecznościowym serię zdjęć wschodu Słońca widzianego po raz ostatni podczas trwającej blisko rok misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Kelly, wraz z rosyjskim kosmonautą Michaiłem Kornijenką niedługo po tym wrócili na Ziemię.
 • Kwiaty w kosmosie

  Kwiaty w kosmosie

  Na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zakwitły kwiaty. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek w historii.

Filmy - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (9)

 • Kurs korzystania z kosmicznej toalety

  Brytyjski astronauta Tim Peake, który pracuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, nagrał krótki film, w którym wyjaśnia ciekawskim, w jaki sposób w kosmosie korzysta się z toalety. - To naprawdę całkiem proste - przekonywał Peake. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Kosmiczna radość! Astronauci świętują…

  Piłkarska gorączka dotarła też do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci postanowili zaprezentować, jak cieszą się po golach ich ulubionych drużyn. Brak grawitacji sprawia, że ich wybuchy radości wyglądają wyjątkowo spektakularnie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Trzech astronautów wróciło na Ziemię

  Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) spędzili sześć miesięcy. O 09:24 czasu lokalnego kapsuła Sojuz wylądowała na stepach Kazachstanu. Na pokładzie znajdowało się trzech astronautów: Amerykanin Mike Hopkins oraz Rosjanie – Oleg Kotow i Siergiej Riazański. Rosyjska kapsuła Sojuz TMA - 10M opadła powoli na spadochronie na ośnieżone rosyjskie stepy. Ekipy ratownicze, którzy utrzymywały stały kontakt z załogą podczas opadania, były w pełnej gotowości, ale humory dopisywały. Duże opady śniegu i silne wiatry w miejscu lądowania spowodowały, że rozważano odłożenie lądowania o jeden dzień. W końcu zdecydowano jednak o lądowaniu zgodnie z pierwotnym planem. Koichi Wakata, który został pierwszym Japończykiem piastującym stanowisko dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pozostanie na stacji do połowy maja. Towarzyszą mu Rick Mastracchio i Michaił Tiurin. Przez najbliższe dwa tygodnie, aż do przybycia kolejnych astronautów, będą tworzyć trzyosobową załogę.
 • Robot przygotowuje się do lotu w kosmos

  Nazywa się Kirobo, ma niewiele ponad 86 cm wzrostu i potrafi mówić po japońsku. Oto wyposażony w sztuczną inteligencję robot, który już niebawem poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z japońskimi astronautami. Będzie im dotrzymywał towarzystwa i przekazywał na Ziemię informacje z japońskiego modułu ISS. Kirobo zdążył już przedstawić się dziennikarzom na konferencji prasowej, podczas której w błyskotliwy sposób sparafrazował słynne zdanie wypowiedziane przez zdobywcę Księżyca - Neila Armstronga.