Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Synonimy:
ISS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (612)

 • ​Troje członków załogi ISS powróciło na Ziemię

  ​Troje członków załogi ISS powróciło na Ziemię

  Troje członków załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - Amerykanka Peggy Whitson, jej rodak Jack Fischer i Rosjanin Fiodor Jurczychin - powróciło na Ziemię - poinformowało podmoskiewskie centrum lotów.
 • Ekspres do kawy na pokładzie ISS

  Ekspres do kawy na pokładzie ISS

  ISSpresso to włoski ekspres do kawy w kapsułkach stworzony przez firmy Argotec i Lavazza przy współpracy Włoskiej Agencji Kosmicznej.
 • NASA szuka leku na raka poza Ziemią

  NASA szuka leku na raka poza Ziemią

  Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) NASA prowadzi eksperymenty mające na celu walkę z nowotworami.
 • Niesamowite nagranie z cumowania Sojuza

  Niesamowite nagranie z cumowania Sojuza

  W sieci pojawiło się nagranie z cumowania Sojuza MS-04 do ISS z kosmicznym podkładem muzycznym.
 • ISS do 2028 roku?

  ISS do 2028 roku?

  NASA i Roskosmos rozmawiają o możliwości przedłużenia działalności ISS o kolejne cztery lata, do 2028 roku.
 • Komórki macierzyste hodowane na ISS

  Komórki macierzyste hodowane na ISS

  ​Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) są przeprowadzane różne eksperymenty. Teraz wysłano tam komórki macierzyste, które w warunkach mikrograwitacji namnażają się szybciej i nie występują przy tym żadne efekty uboczne. To z kolei może doprowadzić do rozwoju nowatorskich terapii na raka i inne nieuleczalne dzisiaj choroby.
 • Superbakterie polecą w kosmos

  Superbakterie polecą w kosmos

  Wkrótce superbakterie, które rocznie powodują śmierć milionów ludzi na świecie, zostaną wysłane w kosmos.
 • Warszawa z orbity - niesamowite zdjęcie

  Warszawa z orbity - niesamowite zdjęcie

  Francuski astronauta Thomas Pesquet wykonał bardzo szczegółowe nocne zdjęcie Warszawy.
 • Utrata Progressa MS-04 – wstępne ustalenia

  Utrata Progressa MS-04 – wstępne ustalenia

  Co stoi za nieudanym startem rosyjskiego pojazdu zaopatrzeniowego Progress MS-04?
 • Roskosmos potwierdza: stracono statek transportowy Progress

  Roskosmos potwierdza: stracono statek transportowy Progress

  Statek Progress MS-04, który miał dostarczyć 2,5 tony ładunku na stację ISS, został utracony na wysokości 190 km nad Republiką Tuwy. Większość fragmentów statku spłonęła w gęstych warstwach atmosfery - poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.

Filmy - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (10)

 • Niezwykłe zdjęcia zorzy polarnej widzianej ze stacji kosmicznej

  Zorza polarna jest niezwykle pięknym zjawiskiem. Europejska Agencja Kosmiczna udostępniła nagranie ze stacji kosmicznej, na którym możemy je podziwiać z kosmosu. Kamera nagrała także piorun widziany z góry. (Źródło: STORYFUL/x-news).
 • Kurs korzystania z kosmicznej toalety

  Brytyjski astronauta Tim Peake, który pracuje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, nagrał krótki film, w którym wyjaśnia ciekawskim, w jaki sposób w kosmosie korzysta się z toalety. - To naprawdę całkiem proste - przekonywał Peake. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Kosmiczna radość! Astronauci świętują…

  Piłkarska gorączka dotarła też do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci postanowili zaprezentować, jak cieszą się po golach ich ulubionych drużyn. Brak grawitacji sprawia, że ich wybuchy radości wyglądają wyjątkowo spektakularnie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Trzech astronautów wróciło na Ziemię

  Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) spędzili sześć miesięcy. O 09:24 czasu lokalnego kapsuła Sojuz wylądowała na stepach Kazachstanu. Na pokładzie znajdowało się trzech astronautów: Amerykanin Mike Hopkins oraz Rosjanie – Oleg Kotow i Siergiej Riazański. Rosyjska kapsuła Sojuz TMA - 10M opadła powoli na spadochronie na ośnieżone rosyjskie stepy. Ekipy ratownicze, którzy utrzymywały stały kontakt z załogą podczas opadania, były w pełnej gotowości, ale humory dopisywały. Duże opady śniegu i silne wiatry w miejscu lądowania spowodowały, że rozważano odłożenie lądowania o jeden dzień. W końcu zdecydowano jednak o lądowaniu zgodnie z pierwotnym planem. Koichi Wakata, który został pierwszym Japończykiem piastującym stanowisko dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pozostanie na stacji do połowy maja. Towarzyszą mu Rick Mastracchio i Michaił Tiurin. Przez najbliższe dwa tygodnie, aż do przybycia kolejnych astronautów, będą tworzyć trzyosobową załogę.