Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Synonimy:
ISS,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (542)

 • ISS uzbrojona w laser

  ISS uzbrojona w laser

  Japońscy naukowcy chcą uzbroić Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w laser służący do niszczenia kosmicznych śmieci – donosi serwis Slashgear.
 • Progress M-27M utracony

  Progress M-27M utracony

  Rosjanie poinformowali o utracie misji bezzałogowego pojazdu zaopatrzeniowego Progress M-27M.
 • Niesamowite zdjęcie tajfunu z kosmosu

  Niesamowite zdjęcie tajfunu z kosmosu

  Supertajfun Maysak, który w najbliższy weekend dotrze na Filipiny, z kosmosu wygląda bardzo spokojnie. Żywioł został uwieczniony z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez włoską astronautkę Samanthę Cristoforetti.
 • NASA i Roskosmos zbudują nową stację kosmiczną?

  NASA i Roskosmos zbudują nową stację kosmiczną?

  USA i Rosja wspólnie wybudują nową stację kosmiczną – poinformował w minioną sobotę Igor Komarow, administrator rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos.
 • Rosja wznowi turystyczne loty do ISS

  Rosja wznowi turystyczne loty do ISS

  Rosyjska agencja kosmiczna (Roskosmos) wznowi turystyczne loty na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) – czytamy na łamach The Verge. Jest to odpowiedź na utratę ważnego kontraktu z NASA.
 • RMF24: Dragon wrócił na Ziemię. Przywiózł 2 tony materiałów badawczych i śmieci

  RMF24: Dragon wrócił na Ziemię. Przywiózł 2 tony materiałów badawczych i śmieci

  Prywatny statek kosmiczny Dragon powrócił z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na Ziemię. Przywiózł ze sobą blisko 2 tony materiałów badawczych, m.in. z eksperymentów na orbicie z drukarką 3D, oraz odpadów.
 • Kolejny sukces kosmicznej drukarki 3D

  Kolejny sukces kosmicznej drukarki 3D

  Drukarki 3D powoli stają się standardem, także podczas misji kosmicznych. Astronauci znajdujący się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej otrzymali właśnie projekt klucza nasadowego, który zrealizowali przy pomocy drukarki 3D.
 • Niezwykłe nagranie - natknęli się na UFO podczas misji kosmicznej?

  Niezwykłe nagranie - natknęli się na UFO podczas misji kosmicznej?

  Samantha Cristoforetti to pierwsza Włoszka w przestrzeni kosmicznej. Podczas swojej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) doświadczyła niezwykłego zjawiska.
 • Odchody astronautów z ISS na coś się przydadzą

  Odchody astronautów z ISS na coś się przydadzą

  Wreszcie wymyślono, co można robić z odchodami powstającymi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • Kosmiczna drukarka 3D już działa

  Kosmiczna drukarka 3D już działa

  Pierwsza drukarka 3D w kosmosie, dostarczona na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), już działa. Dzięki niej życie astronautów przebywających na orbicie okołoziemskiej będzie znacznie łatwiejsze.

Filmy - Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (8)

 • Kosmiczna radość! Astronauci świętują…

  Piłkarska gorączka dotarła też do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauci postanowili zaprezentować, jak cieszą się po golach ich ulubionych drużyn. Brak grawitacji sprawia, że ich wybuchy radości wyglądają wyjątkowo spektakularnie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Trzech astronautów wróciło na Ziemię

  Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) spędzili sześć miesięcy. O 09:24 czasu lokalnego kapsuła Sojuz wylądowała na stepach Kazachstanu. Na pokładzie znajdowało się trzech astronautów: Amerykanin Mike Hopkins oraz Rosjanie – Oleg Kotow i Siergiej Riazański. Rosyjska kapsuła Sojuz TMA - 10M opadła powoli na spadochronie na ośnieżone rosyjskie stepy. Ekipy ratownicze, którzy utrzymywały stały kontakt z załogą podczas opadania, były w pełnej gotowości, ale humory dopisywały. Duże opady śniegu i silne wiatry w miejscu lądowania spowodowały, że rozważano odłożenie lądowania o jeden dzień. W końcu zdecydowano jednak o lądowaniu zgodnie z pierwotnym planem. Koichi Wakata, który został pierwszym Japończykiem piastującym stanowisko dowódcy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, pozostanie na stacji do połowy maja. Towarzyszą mu Rick Mastracchio i Michaił Tiurin. Przez najbliższe dwa tygodnie, aż do przybycia kolejnych astronautów, będą tworzyć trzyosobową załogę.
 • Robot przygotowuje się do lotu w kosmos

  Nazywa się Kirobo, ma niewiele ponad 86 cm wzrostu i potrafi mówić po japońsku. Oto wyposażony w sztuczną inteligencję robot, który już niebawem poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) z japońskimi astronautami. Będzie im dotrzymywał towarzystwa i przekazywał na Ziemię informacje z japońskiego modułu ISS. Kirobo zdążył już przedstawić się dziennikarzom na konferencji prasowej, podczas której w błyskotliwy sposób sparafrazował słynne zdanie wypowiedziane przez zdobywcę Księżyca - Neila Armstronga.
 • Jego filmy robiły furorę w sieci! To już koniec?

  Chris Hadfield, ulubiony astronauta milionów ludzi na świecie, przechodzi na emeryturę. W poniedziałek (10.06) ogłosił, że rezygnuje z pracy w Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej. Dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej większość swojej kariery spędził w USA. Teraz chce przeprowadzić się do Kanady. - Dotrzymam obietnicy, złożonej mojej żonie prawie 30 lat temu - że w końcu wrócimy do Kanady - powiedział Hadfiled, który od lat 80. mieszkał w Houston w Teksasie. Astronauta zdobył ogromną popularność dzięki kręconym na stacji kosmicznej filmom, w których pokazywał, jak się płacze, śpi i gotuje na ISS. Stał się najbardziej rozpoznawalnym na świecie Kanadyjczykiem (Canadian Space Agency/x-news).