miast

Artykuły - Miast (0)

 • Australijskie Melbourne najprzyjaźniejszym miastem na świecie. Warszawa na 65. miejscu

  Australijskie Melbourne najprzyjaźniejszym miastem na świecie. Warszawa na 65. miejscu

  Warszawa uplasowała się na 65. miejscu w rankingu najbardziej przyjaznych miast do życia na świecie, opublikowanym przez ośrodek analityczny Economist Intelligence Unit. Na czele zestawienia znalazło się australijskie Melbourne.
 • Blisko połowa mieszkańców miast pije wodę z kranu. To dwukrotnie więcej niż jeszcze dwa lata temu

  Blisko połowa mieszkańców miast pije wodę z kranu. To dwukrotnie więcej niż jeszcze dwa lata temu

  Polacy mają coraz większe zaufanie do wody z kranu. Jej picie deklaruje prawie połowa mieszkańców miast, podczas gdy w 2014 roku było to tylko 26 proc. - wynika z badania "Picie, używanie i filtracja wody" zrealizowanego przez TNS Polska na zlecenie jednej z firm produkującej filtry do wody.
 • Mniej niż tysiąc za dwa pokoje w dużym mieście

  Mniej niż tysiąc za dwa pokoje w dużym mieście

  Dzięki rekordowo niskim stopom procentowym raty kredytów hipotecznych nie są nadmiernie wysokie. Niech to jednak nikogo nie zwiedzie. Kredyty nie są wcale tak tanie i łatwo dostępne jak rok czy dwa lata temu - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.
 • EDF rozwija kolejne przyjazne środowisku inwestycje na terenie Polski

  EDF rozwija kolejne przyjazne środowisku inwestycje na terenie Polski

  Ograniczenie emisji pyłów, tlenków siarki i azotu oraz bezpieczeństwo energetyczne największych polskich miast, to cel wieloletniego planu inwestycyjnego grupy EDF.
 • Lotniskowy szał polskich miast

  Samorządy mają wielkie ambicje budowy portów lotniczych. Liczą na napływ inwestorów i turystów - pisze "Rzeczpospolita".
 • Piąte urodziny Poland Business Run!

  Piąte urodziny Poland Business Run!

  Już po raz piąty drużyny z różnych miast Polski staną na starcie, aby pomóc podopiecznym między innymi Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. 4 września w charytatywnej sztafecie pobiegną mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Poznania, Katowic, Łodzi, Wrocławia i po raz pierwszy - Gdańska.
 • Krakowskie Stare Miasto na celowniku inwestorów

  Krakowskie Stare Miasto na celowniku inwestorów

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w stolicy Małopolski aktywnie działają inwestorzy poszukujący mieszkań zlokalizowanych na terenie Starego Miasta. Nie odstrasza ich nawet cena znacznie wybiegająca przeciętny koszt krakowskich nieruchomości. Osoby, które przy okazji zakupu mieszkania planują zaciągnąć kredyt hipoteczny i chcą skorzystać z dopłat w marach MdM powinny się pośpieszyć. Pula przyszłorocznych środków, o które można obecnie wnioskować wyczerpie się najpewniej już w lipcu.
 • Miliardy na rozwój sieci światłowodowej. Orange już inwestuje w szybki internet w 60 miastach

  Miliardy na rozwój sieci światłowodowej. Orange już inwestuje w szybki internet w 60 miastach

  Po doprowadzeniu światłowodu do milionowego gospodarstwa domowego Orange Polska zapowiada dalsze inwestycje. Wkrótce będą prowadzone w 60 miastach w kraju, a do 2018 roku pochłoną ok. 2,2 mld zł. - Internet światłowodowy, jego szybkość, pojemność i stabilność są teraz niezbędne - mówią przedstawiciele operatora. Rozbudowę światłowodów, szczególnie na obszarach, gdzie nie jest to opłacalne komercyjnie, będą wspierać także środki unijne. Do wydania do 2020 roku będzie 1 mld euro.
 • Dokąd pojechać, żeby napić się piwa? Polska w czołówce

  Dokąd pojechać, żeby napić się piwa? Polska w czołówce

  Piwo cieszy się w Polsce dużą popularnością. Złocisty trunek ma wielu fanów, dlatego też zespół GoEuro przyjrzał się, gdzie warto pojechać, aby skosztować piwa, nie rujnując przy tym swojego budżetu. Indeks Piwny GoEuro 2016 porównuje dane z 70 miast na świecie. Wzięto pod lupę średnie ceny piwa w sklepach i barach, a także średnią roczną konsumpcję oraz wydatki na piwo w każdym z miast.
 • Miasta stawiają na czyste, żywe ciepło

  Miasta stawiają na czyste, żywe ciepło

  Polskie miasta pod naciskiem opinii publicznej próbują walczyć z tzw. niską emisją. To obiecujący syndrom dla przedsiębiorstw ciepłowniczych. Pod pewnymi warunkami...