media

Artykuły - Media (3759)

 • Program Rodzina 500 plus pomaga platformom cyfrowym?

  Program Rodzina 500 plus pomaga platformom cyfrowym?

  Wygląda na to, że spadek liczby abonentów sieci kablowych i platform cyfrowych został zatrzymany. Z badania "Projekt Cyfrowizja III" agencji mediowej MEC wynika, że 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację z abonamentu. Jednocześnie 19 proc. odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej zastanawia się nad podpisaniem umowy. W 2014 roku rezygnację z płatnej telewizji rozważało 27 proc., a w 2014 roku aż 30 proc. Czym platformy cyfrowe i sieci kablowe przekonały do siebie klientów?
 • Czy Zee One będzie niekodowany?

  Czy Zee One będzie niekodowany?

  Do tej pory na polskim rynku królowały kanały tematyczne z Zachodu - kojarzące się ze Stanami Zjednoczonymi (HBO, Discovery Channel, National Geographic), Wielką Brytanią (BBC HD, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies) albo z Francją (Canal+, Planete+, teleTOON+). Ekspansję do Polski ze Wschodu, bo z dalekich Indii, planuje Zee Entertainment Enterprises Limited, który jeszcze w tym roku uruchomi polską wersję kanału Zee One, niekodowanego w sąsiednich Niemczech. Czy stacja i jej podobne mogą odnieść w Polsce sukces?
 • MEC: 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację

  MEC: 23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację

  23 proc. klientów płatnej telewizji rozważa rezygnację z usług płatnej telewizji ("cord-cutting") - wynika z badania "Projekt Cyfrowizja III" agencji mediowej MEC.
 • Polscy nadawcy skarżą się do KE na projekt ustawy abonamentowej

  Polscy nadawcy skarżą się do KE na projekt ustawy abonamentowej

  Polscy nadawcy skarżą się do Komisji Europejskiej na projekt nowej ustawy abonamentowej, który według rządu ma uszczelnić pobór abonamentu. Zdaniem izb zrzeszających dostawców płatnych telewizji nowe przepisy mogą być sprzeczne z prawem UE.
 • Na rynku pozostaną tylko kanały z disco polo?

  Na rynku pozostaną tylko kanały z disco polo?

  Jak poinformował "Press", Telewizja Polsat szykuje się do zmian w swoim kanale muzycznym Muzo.tv, prezentującym rock. Wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o zmianę nazwy na Polsat Music. Po metamorfozie stacja będzie prezentować teledyski z muzyką pop.
 • Jarosław Sellin: Przepisy dekoncentracyjne powinny być gotowe w połowie 2017 r.

  Przyśpieszyliśmy prace nad ustawą o dekoncentracji mediów; przepisy powinny być gotowe w połowie 2017 r. - powiedział we wtorek wiceminister kultury Jarosław Sellin.
 • Nowego abonamentu jeszcze nie ma, ale dziury w nim już są

  Nowego abonamentu jeszcze nie ma, ale dziury w nim już są

  Resorty i jednostki rządowe krytykują projekt nowelizacji ustawy abonamentowej za niekonsekwencję, brak precyzji i luki prawne.
 • Wniosek o zaniechanie prac nad nowelizacją ustawy abonamentowej

  Wniosek o zaniechanie prac nad nowelizacją ustawy abonamentowej

  Izby samorządu gospodarczego reprezentujące firmy działające na rynku mediów i telekomunikacji zwróciły się z wnioskiem do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zaniechanie dalszych prac nad nowelizacją tzw. ustawy abonamentowej i wycofanie tego projektu z Rady Ministrów.
 • Cyfrowy Polsat zaczyna walkę o bogatszych klientów

  Cyfrowy Polsat zaczyna walkę o bogatszych klientów

  Do tej pory można było odnieść wrażenie, że dwie polskie platformy cyfrowe jasno podzieliły się strefami wpływów. Cyfrowy Polsat walczył o względy klientów z mniej zasobnym portfelem, natomiast nc+ starała się o tych, którzy są w stanie wydać więcej na płatną telewizję, tzw. premium. Najwyraźniej coraz ciaśniejszy rynek zmienił strategię największej polskiej platformy cyfrowej. Pokazuje to najdobitniej dołączenie do oferty na wyłączność kanału Golf Channel Polska, ale też wielkanocna promocja Cyfrowego Polsatu.

Filmy - Media (8)

 • Oto jedyna niezależna TV w Rosji

  TV Dożd to obecnie jedyna naprawdę niezależna stacja telewizyjna w Rosji. Nadaje ona... z prywatnego mieszkania. To skutek represji ze strony Kremla. Kłopoty TV Dożd („dożd" to po rosyjsku "deszcz”) zaczęły się na początku 2014 r., kiedy to pod presją władz najwięksi operatorzy kablowi działający na rosyjskim rynku wyłączyli jej sygnał. Zaraz później właściciel pomieszczeń wynajmowanych przez stację odmówił przedłużenia jej umowy najmu. Dziś TV Dożd działa dzięki wsparciu widzów i prywatnych darczyńców. Jej programy można oglądać w internecie.
 • Reporterskie wpadki - czerwiec 2014

 • Jerzy Janowicz: Mam zakaz rozmów z mediami

  - Mam zakaz rozmów z mediami - oznajmił Jerzy Janowicz przed wylotem do Monako. Polski tenisista wyjaśnił, że sam go sobie nałożył i nie będzie się wypowiadał również na tematy dotyczące jego występów sportowych. To efekt jego bardzo emocjonalnej wypowiedzi na konferencji prasowej po porażce naszej kadry w Pucharze Davisa. Orange sport/x-news
 • Media czekają na narodziny królewskiego potomka

  Przed szpitalem, w którym będzie rodzić księżna Kate, został umieszczony zakaz parkowania. To znak, że królewski potomek może przyjść na świat lada moment. Reporterzy z całego świata już od kilku dni koczują pod szpitalem St Mary's Hospital w londyńskiej dzielnicy Paddington, walcząc o każdy kawałek chodnika. Wszystko po to, aby być na miejscu, kiedy zacznie się - ten najbardziej oczekiwany - poród.