media

Artykuły - Media (3762)

 • Rosja zakaże pracy amerykańskim mediom

  Rosja zakaże pracy amerykańskim mediom

  Moskwa zamierza cofnąć amerykańskim mediom zgodę na działalność na terytorium Federacji Rosyjskiej. To odpowiedź na ograniczenia jakie Waszyngton nałożył na rosyjskie redakcje działające w USA, głównie na telewizję RT, wcześniej znaną pod nazwą Russia Today.
 • Czabański: Silne finansowo media publiczne to nasz wspólny interes

  Czabański: Silne finansowo media publiczne to nasz wspólny interes

  Krzysztof Czabański podkreśla, że silne finansowo media publiczne to interes każdego z nas i wspólne dobro, służące do realizacji polskiej racji stanu.
 • Kanały Eleven Sports z nowymi nazwami

  Kanały Eleven Sports z nowymi nazwami

  20 listopada br. kanały Eleven Sports w Polsce mają zaprezentować się widzom pod nowymi nazwami. Jak informują swoich abonentów operatorzy kablowi, tego dnia Eleven zmieni nazwę na Eleven Sports 1, Eleven Sports na Eleven Sports 2, natomiast Eleven Extra na Eleven Sports 3.
 • Czy kary doprowadzą do zamknięcia kanałów telewizyjnych?

  Czy kary doprowadzą do zamknięcia kanałów telewizyjnych?

  Wysokie kary finansowe mogą być sposobem, który zmusi największych nadawców do pozbycia się części kanałów telewizyjnych albo zmiany ich profilu. Pokazują to ostatnie decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Nowe prawicowe kanały zamiast TVP na MUX 8?

  Nowe prawicowe kanały zamiast TVP na MUX 8?

  Jeśli Telewizja Polska nie rozpocznie szybko nadawania trzech kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozdysponować jej miejsca dla nadawców komercyjnych - wynika z informacji "Wirtualnych Mediów".
 • Viva Polska już nadaje jako MTV Music

  Viva Polska już nadaje jako MTV Music

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 17 października br. o godzinie 6:00 doszło do zmian w portfolio Viacom International Media Networks w Polsce. Tego dnia w wyniku decyzji nadawcy obecna na rynku stacja Viva Polska zmieniła się w kanał MTV Music. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.
 • Minister cyfryzacji o regulacjach internetu

  Minister cyfryzacji o regulacjach internetu

  Nie chcemy cenzury, głównym wydźwiękiem ustawy jest powrót do prawdziwej wolności słowa w sieci - zapowiedziała o planowanych regulacjach internetu min. cyfryzacji Anna Streżyńska. Resort rozważa wykorzystanie np. aktywności internautów, którzy pomagaliby reagować na przejawy mowy nienawiści czy "fake newsy".
 • Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Zmiany na rynku telewizyjnym nie są rewolucyjne, ale ewolucja następuje w sposób ciągły. W najbliższych latach coraz większą rolę będzie odgrywać technologia eye trackingu, czyli śledzenia ruchu gałek ocznych, która zgromadzi dane o zainteresowaniach i nawykach użytkowników, przenosząc widzów do wirtualnego świata.
 • Czy TVP zasługuje na kroplówkę z budżetu państwa?

  Czy TVP zasługuje na kroplówkę z budżetu państwa?

  Posłowie PiS mają pomysł, jak podreperować słabą kondycję finansową mediów narodowych, przede wszystkim Telewizji Polskiej. Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna" poza powiązaniem abonamentu rtv z PIT-em miałyby być to rekompensaty za osoby, które są zwolnione z opłaty.
 • Wicepremier Bułgarii zaskarżył do sądu największe media krajowe

  Wicepremier Bułgarii zaskarżył do sądu największe media krajowe

  Wicepremier Bułgarii Walery Symeonow wniósł w poniedziałek do sądu skargę na największe bułgarskie media: publiczne radio i telewizję oraz dwie telewizje komercyjne. Będzie to precedensowy proces w tym kraju.

Filmy - Media (7)

 • Oto jedyna niezależna TV w Rosji

  TV Dożd to obecnie jedyna naprawdę niezależna stacja telewizyjna w Rosji. Nadaje ona... z prywatnego mieszkania. To skutek represji ze strony Kremla. Kłopoty TV Dożd („dożd" to po rosyjsku "deszcz”) zaczęły się na początku 2014 r., kiedy to pod presją władz najwięksi operatorzy kablowi działający na rosyjskim rynku wyłączyli jej sygnał. Zaraz później właściciel pomieszczeń wynajmowanych przez stację odmówił przedłużenia jej umowy najmu. Dziś TV Dożd działa dzięki wsparciu widzów i prywatnych darczyńców. Jej programy można oglądać w internecie.
 • Jerzy Janowicz: Mam zakaz rozmów z mediami

  - Mam zakaz rozmów z mediami - oznajmił Jerzy Janowicz przed wylotem do Monako. Polski tenisista wyjaśnił, że sam go sobie nałożył i nie będzie się wypowiadał również na tematy dotyczące jego występów sportowych. To efekt jego bardzo emocjonalnej wypowiedzi na konferencji prasowej po porażce naszej kadry w Pucharze Davisa. Orange sport/x-news
 • Media czekają na narodziny królewskiego potomka

  Przed szpitalem, w którym będzie rodzić księżna Kate, został umieszczony zakaz parkowania. To znak, że królewski potomek może przyjść na świat lada moment. Reporterzy z całego świata już od kilku dni koczują pod szpitalem St Mary's Hospital w londyńskiej dzielnicy Paddington, walcząc o każdy kawałek chodnika. Wszystko po to, aby być na miejscu, kiedy zacznie się - ten najbardziej oczekiwany - poród.
 • Łepkowska o Kasi Figurze: Za dużo szumu medialnego

  Ja uważam, że te medialne rozwody są już przesadą - mówi nam popularna scenarzystka, Ilona Łepkowska.