małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małżeństwa (1499)

 • Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Kiedy małżonkowie odpowiadają za swoje podatki?

  Zaległości podatkowe osoby będącej w związku małżeńskim mogą być egzekwowane nie tylko z jej majątku osobistego, ale również z mienia zgromadzonego wspólnie z małżonkiem. Małżonek, chociażby nic nie wiedział o długach, musi zgodzić się na egzekucję z majątku wspólnego. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze chronią przed spłatą nie swoich podatków.
 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.
 • Małżeństwo dobre na stres

  Małżeństwo dobre na stres

  Osoby żyjące w związkach małżeńskich są zdrowsze od singli, rozwodników i osób owdowiałych - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego na Carnegie Mellon University Pittsburghu (USA).
 • Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Zobaczył swoją żonę bez makijażu i... zażądał rozwodu!

  Małżeństwo mężczyzny ze Zjednoczonych Emiratów trwało zaledwie trzy dni. Postanowił on je unieważnić, kiedy to nie poznał swojej żony po tym, jak morska woda zmyła jej make-up.
 • ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  Senackie komisje negatywnie zaopiniowały we wtorek projekt nowelizacji przepisów przewidujący zrównanie wieku wymaganego do małżeństwa dla kobiet i mężczyzn poprzez obniżenie tego wieku dla mężczyzn - w określonych sytuacjach - z 18 do 16 lat.
 • Upijasz się razem z partnerką? Mamy dla ciebie... dobre wieści

  Upijasz się razem z partnerką? Mamy dla ciebie... dobre wieści

  Naukowcy donoszą, że właściwie to nic tak dobrze nie cementuje jak kilka głębszych. Serio!
 • Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

  Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

  Fiskus ma prawo zająć na spłatę zaległości podatkowych przedsiębiorcy nie tylko jego osobiste mienie, ale także majątek, którego dorobił się wspólnie ze współmałżonkiem. Skutki posiadania długów przez jednego małżonka mogą więc odczuć oboje. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze przed tym chronią.
 • GUS:Spada liczba mieszkańców Polski

  GUS:Spada liczba mieszkańców Polski

  Jak podał GUS, w porównaniu z 2014 rokiem liczba mieszkańców naszego kraju zmniejszyła się o 17 tys. 57 osób - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego pt. Najwięcej mieszkańców przybyło w Zielonej Górze i Warszawie.
 • Brazylia: Małżeństwa dzieci powszechnym problemem społecznym

  Brazylia: Małżeństwa dzieci powszechnym problemem społecznym

  Małżeństwa dzieci są powszechnie akceptowane w Brazylii, gdzie dziewczęta szukają starszych mężczyzn, aby uciec od przemocy seksualnej i przemocy w domu lub z powodu ciąży w młodym wieku i braku możliwości zatrudnienia - wynika z najnowszych badań.

Filmy - Małżeństwa (25)