Małopolska

Artykuły - Małopolska (236)

 • "Financial Times" Polska europejską stolicą smogu

  "Financial Times" Polska europejską stolicą smogu

  Brytyjski dziennik "Financial Times" nazywa Polskę "europejską stolicą smogu". Gazeta donosi, że w grudniu na południu Polski odnotowano wyższe stężenie szkodliwych substancji, niż w Pekinie.Zanieczyszczenie środowiska w Chinach uważa się za przyczynę setek tysięcy przedwczesnych zgonów.
 • Małopolskie: Wyjaśnią sprawę zabójstwa sprzed lat?

  Małopolskie: Wyjaśnią sprawę zabójstwa sprzed lat?

  Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wraz z policjantami Archiwum X z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie kontynuuje śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej dziewczyny Iwony C. Doszło do niego w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Łęce Szczucińskiej (powiat dąbrowski, województwo małopolskiego).
 • RMF FM: Oblał żonę benzyną i podpalił

  RMF FM: Oblał żonę benzyną i podpalił

  W Wolbromiu w woj. małopolskim mąż oblał swoją żonę benzyną i podpalił. Kobieta z poparzeniami trafiła do szpitala. Ucierpiało też jej czteroletnie dziecko. Wiadomo, że mężczyzna był pijany - informuje RMF FM.
 • Kraków: Zatrzymano podpalacza samochodów

  Krakowscy policjanci zatrzymali 52-latka podejrzanego o podpalenia samochodów.
 • Chrzanów: Piorun uderzył w dom. Wybuchł pożar

  Chrzanów: Piorun uderzył w dom. Wybuchł pożar

  W ogniu stanęło całe poddasze domu jednorodzinnego w Chrzanowie (woj. małopolskie). Do zdarzenia doszło koło godz. 14 - informuje TVN24.
 • Tragiczny wypadek pod Bochnią. Nie żyje motocyklista

  Tragiczny wypadek pod Bochnią. Nie żyje motocyklista

  Na drodze krajowej numer 94 w pobliżu miejscowości Rzezawa pomiędzy Bochnią a Brzeskiem zderzył się samochód osobowy z motocyklem.
 • "DP": Śmierdzący problem w Wielkanocy

  "DP": Śmierdzący problem w Wielkanocy

  Mieszkańcy wsi Wielkanoc, położonej w gminie Gołcza (woj. małopolskie), walczą z przykrym zapachem wydobywającym się z zakładów utylizacji padłych zwierząt i przeterminowanej żywności. Pomóc miało zamontowanie instalacji antyodorowej w zakładzie, jednak zdaniem mieszkańców poprawa jest niewielka - informuje w dzisiejszym wydaniu "Dziennik Polski".
 • Zarobki w województwie małopolskim w 2015 r.

  Zarobki w województwie małopolskim w 2015 r.

  Według raportu "Diagnoza Społeczna 2015 - warunki i jakość życia Polaków" województwo małopolskie znalazło się na pierwszym miejscu pod względem ogólnej jakości życia w latach 2007-2015. A jak na odczucia mieszkańców może wpływać poziom wynagrodzenia w tym regionie? Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2015 mediana wynagrodzeń w Małopolsce wyniosła 3900 zł brutto miesięcznie. Tym samym województwo uplasowało się ex aequo z województwem pomorskim na trzecim miejscu w zestawieniu regionów o najwyższej medianie wynagrodzeń całkowitych. Wyższe wynagrodzenia odnotowano jedynie w woj. mazowieckim i dolnośląskim.
 • Pracujący Małopolanie z szansą na rozwój kariery

  Pracujący Małopolanie z szansą na rozwój kariery

  ​Do 2023 w ramach projektu Kierunek Kariera ponad 46 tys. pracujących Małopolan skorzysta z bonów szkoleniowych. Zostaną oni objęci specjalistyczną usługą doradczą, a następnie na podstawie stworzonego planu rozwoju wybiorą dla siebie jedną z form kształcenia. W 2016 r. oferowane są szkolenia językowe, komputerowe i z zakresu kompetencji ogólnych.
 • Małopolska: Mocno wieje. Kilkuset odbiorców bez prądu

  Małopolska: Mocno wieje. Kilkuset odbiorców bez prądu

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla kilku województw w południowej Polsce, m.in. dla podkarpackiego, śląskiego i dolnośląskiego. Najmocniej wieje w rejonie Gorlic i Nowego Sącza. Bez prądu jest ok. 600 odbiorców w kilku miejscowościach.

Zdjęcia - Małopolska (0)

Filmy - Małopolska (2)

 • Podtopienia w Małopolsce i na Dolnym Śląsku

  Po nocnych nawałnicach w całej Polsce strażacy interweniowali 1800 razy. Najwięcej na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Miejscami sytuacja powoli się stabilizuje. Na Dolnym Śląsku rzeki powoli obniżają swój poziom i wracają do koryt, a w drogę po zniszczonych domach ruszają komisje szacujące szkody. Gminy zaczęły liczenie strat po trzech dniach podtopień (TVN24/x-news).
 • Iwanowice czekają na falę kulminacyjną

  Po nocnych nawałnicach w całej Polsce strażacy interweniowali 1800 razy. Najwięcej na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. W gminie Iwanowice w województwie małopolskim mieszkańcy ścigają się z czasem, że zdążyć przed nadciągająca wodą. Mówi Zbigniew Grzyb, wójt gminy Iwanowice (TVN24/x-news).