Łódź

Artykuły - Łódź (2958)

 • Łódź: Pijani rodzice rzucali w siebie niemowlakiem. Dziecko w ciężkim stanie

  Łódź: Pijani rodzice rzucali w siebie niemowlakiem. Dziecko w ciężkim stanie

  Jak podaje "Dziennik Łódzki", w czwartkową noc przy ulicy Obrońców Westerplatte pijani rodzice rzucali w siebie swoim ośmiomiesięcznym dzieckiem. Lekarze walczą o jego zdrowie.
 • Łódzkie: Zatrzymano mechanika samochodowego, który uszkodził 19 aut

  Łódzkie: Zatrzymano mechanika samochodowego, który uszkodził 19 aut

  Policja zatrzymała mężczyznę, który w nocy z poniedziałku na wtorek uszkodził co najmniej 19 samochodów na parkingach w Pabianicach. 40-latek z zawodu jest mechanikiem samochodowym.
 • Łódzkie: Ostrzegawcze strzały za pijanym kierowcą

  Łódzkie: Ostrzegawcze strzały za pijanym kierowcą

  Policjanci oddali ostrzegawcze strzały za 27-letnim kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Pijany mężczyzna próbował uderzyć autem w zatrzymującego go funkcjonariusza. Grozi mu do 10 lat więzienia.
 • Łódź. Zderzenie pociągu z samochodem. Nie żyje kierowca auta

  Łódź. Zderzenie pociągu z samochodem. Nie żyje kierowca auta

  Na strzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu relacji Białystok-Łódź z samochodem osobowym. Wypadek miał miejsce w poniedziałek po południu na ul. Transmisyjnej w Łodzi. Zginął 67-latek kierujący autem - poinformował PAP asp. Marzanna Boratyńska z Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej policji.
 • ​Gortat z tytułem honorowego obywatela województwa łódzkiego

  ​Gortat z tytułem honorowego obywatela województwa łódzkiego

  Marcin Gortat otrzyma tytuł honorowego obywatela województwa łódzkiego. W ten sposób urodzonego w Łodzi jedynego obecnie polskiego koszykarza w NBA wyróżnili radni tamtejszego sejmiku. Uroczyste wręczenie nastąpi prawdopodobnie pod koniec lipca.
 • Mariusz Wlazły poprowadzi treningi dla łódzkich uczniów

  Mariusz Wlazły poprowadzi treningi dla łódzkich uczniów

  Ponad 160 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprosił do wspólnych zajęć Mariusz Wlazły. W sobotę i niedzielę w Łodzi zakończy się kolejny cykl treningów z siatkarskim mistrzem świata, które w tym roku odbyły się też w Wieluniu, Koluszkach i Krakowie.
 • Euzebiusz Smolarek otworzył ulicę imienia Włodzimierza Smolarka w Łodzi

  Euzebiusz Smolarek otworzył ulicę imienia Włodzimierza Smolarka w Łodzi

  Były reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek symbolicznie otworzył w środę w Łodzi ulicę imienia swojego ojca Włodzimierza Smolarka. Jeden z najlepszych napastników w historii Widzewa i polskiej piłki nożnej został patronem nowej drogi przy stadionie łódzkiego klubu.
 • Niełatwa droga Łodzi do Expo 2022

  Niełatwa droga Łodzi do Expo 2022

  Łódź, Buenos Aires i Minneapolis nadal w grze o Expo 2022 – zdecydowali we wtorek w Paryżu delegaci 89 państw zrzeszonych w Międzynarodowym Biurze Wystaw (BIE). Amerykanie obronili swoją pozycję mimo negatywnej opinii komisji ewaluacyjnej, czym utrudnili drogę Polski do organizacji imprezy. Dziś w Paryżu polska delegacja przedstawi najmocniejsze strony naszej kandydatury. Stawka rywalizacji jest spora - środki na rewitalizację Łodzi i międzynarodowy rozgłos.
 • Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  Ruszyła budowa Bramy Miasta Łodzi

  W Łodzi ruszyła budowa Bramy Miasta - kompleksu dwóch biurowców o łącznej powierzchni najmu 40 tys. m kw., w których znajdzie się 4 tys. miejsc pracy oraz otwarta przestrzeń dla mieszkańców i turystów. O rozpoczęciu prac poinformował inwestor, firma Skanska.
 • Rodzina 500+. Wkrótce ruszy przyjmowanie wniosków na nowy okres

  Rodzina 500+. Wkrótce ruszy przyjmowanie wniosków na nowy okres

  Prawie 418 mln 400 tys. zł wypłaci do końca września Łódź z tytułu programu Rodzina 500+. W przyszłym roku powinno być podobnie, a 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków o świadczenia na dzieci na nowy okres.

Zdjęcia - Łódź (0)

 • Polska Lokalna
  Licytacja pisanek w Łodzi
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Fani tatuażu na festiwalu w Łodzi

Filmy - Łódź (29)

 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • "Czarny Protest" przeciwników uchwalenia ustawy antyaborcyjnej

  Na krakowskim rynku pojawiły się setki osób, które manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy. - Jestem w piątym miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odciął mnie od opieki prenatalnej - mówiła jedna z uczestniczek protestu. Protesty to odpowiedź na piątkowe (23.09) głosowanie posłów w sprawie projektów dotyczących przerywania ciąży. Większością głosów Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu inicjatywy obywatelskiej "Stop aborcji", zaostrzające przepisy dotyczące przerywania ciąży. Projekt przewiduje także kary za pomoc w aborcji lub nakłanianie do niej. W pierwszym czytaniu posłowie natomiast odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy aborcyjne.
 • Szef MSWiA ws. zatrzymanego Irakijczyka: Po informacje odsyłam do prokuratury

  Szef MSWiA potwierdził fakt zatrzymania Irakijczyka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. - Moim zadaniem jest nadzorowanie służb, które są odpowiedzialne za działania polegające na zatrzymaniu. Cała reszta leży w ręku wymiaru sprawiedliwości - powiedział Mariusz Błaszczak i po dalsze szczegóły odesłał do prokuratury. (TVN24/X-News)
 • Nietypowe wodowanie

  W ten sposób sprawdza się czy łódź jest niezatapialna. I czy w razie sztormu będzie sama wracała do odpowiedniej pozycji.