Łódź

Artykuły - Łódź (2938)

 • Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.
 • Łódź: 57-latek nękał sms-ami 12-latkę

  Łódź: 57-latek nękał sms-ami 12-latkę

  Łódzki sąd zadecydował w czwartek o aresztowaniu na trzy miesiące 57-letniego mężczyzny, któremu postawiono zarzuty nękania 12-latki oraz składania jej propozycji o charakterze seksualnym poprzez wysyłanie wulgarnych wiadomości tekstowych.
 • ​Łódź: 33-latek oskarżony o zabicie 4-letniej dziewczynki

  ​Łódź: 33-latek oskarżony o zabicie 4-letniej dziewczynki

  Zarzut zabójstwa 4-letniej dziewczynki oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w środę 33-letni konkubent matki dziecka. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 • W Łodzi nie będzie meczów ME siatkarzy w 2017 roku

  W Łodzi nie będzie meczów ME siatkarzy w 2017 roku

  Zaskoczenie w Łodzi. PZPS poinformował władze tego miasta, że przyjął ofertę innego ośrodka, jeśli chodzi o organizację ME siatkarzy w 2017 roku.
 • Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  W sobotę późnym wieczorem łódzka straż pożarna otrzymała wezwanie do palącego się śmietnika. Na miejscu strażacy zostali zaatakowani przez grupę kilkunastu chuliganów – donosi "Dziennik Łódzki".
 • Łódź: Dziecko wpadło pod ciężarówkę

  9-letni chłopiec zginął w wypadku na ulicy Kusocińskiego w Łodzi – podał "Dziennik Łódzki".
 • Łódź: Nie mogli zatrzymać pędzącego tramwaju

  Łódź: Nie mogli zatrzymać pędzącego tramwaju

  O włos od tragedii w centrum Łodzi. Tramwaj jechał Piotrkowską a motorniczy nie był w stanie zatrzymać składu. Cudem nikt nie ucierpiał – pisze "Dziennik Łódzki".
 • W Łodzi powstanie blisko 3,5 tys. nowych miejsc pracy

  W Łodzi powstanie blisko 3,5 tys. nowych miejsc pracy

  Łódź, jeszcze niedawno kojarzona z produkcją przemysłową, staje się centrum branży IT i usług wspólnych dla biznesu. Jako lokalizację do prowadzenia biznesu Łódź wybrały m.in. Philips, Fujitsu, Hewlett-Packard, Indesit i Gillette. W najbliższym czasie ma powstać blisko 3,5 tys. nowych miejsc pracy nie tylko w dużych korporacjach, lecz także w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. - Na przestrzeni najbliższych 5 lat możemy dołączyć do peletonu dynamicznie rozwijających się europejskich aglomeracji - przekonują przedstawiciele władz miasta.

Zdjęcia - Łódź (0)

 • Polska Lokalna
  Licytacja pisanek w Łodzi
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Fani tatuażu na festiwalu w Łodzi

Filmy - Łódź (29)

 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • "Czarny Protest" przeciwników uchwalenia ustawy antyaborcyjnej

  Na krakowskim rynku pojawiły się setki osób, które manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy. - Jestem w piątym miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odciął mnie od opieki prenatalnej - mówiła jedna z uczestniczek protestu. Protesty to odpowiedź na piątkowe (23.09) głosowanie posłów w sprawie projektów dotyczących przerywania ciąży. Większością głosów Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu inicjatywy obywatelskiej "Stop aborcji", zaostrzające przepisy dotyczące przerywania ciąży. Projekt przewiduje także kary za pomoc w aborcji lub nakłanianie do niej. W pierwszym czytaniu posłowie natomiast odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy aborcyjne.
 • Szef MSWiA ws. zatrzymanego Irakijczyka: Po informacje odsyłam do prokuratury

  Szef MSWiA potwierdził fakt zatrzymania Irakijczyka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. - Moim zadaniem jest nadzorowanie służb, które są odpowiedzialne za działania polegające na zatrzymaniu. Cała reszta leży w ręku wymiaru sprawiedliwości - powiedział Mariusz Błaszczak i po dalsze szczegóły odesłał do prokuratury. (TVN24/X-News)
 • Nietypowe wodowanie

  W ten sposób sprawdza się czy łódź jest niezatapialna. I czy w razie sztormu będzie sama wracała do odpowiedniej pozycji.