Łódź

Artykuły - Łódź (2940)

 • Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Ceny mieszkań w Łodzi przyciągają coraz więcej nabywców

  Jedno z największych miast w Polsce ma zadziwiająco niskie ceny mieszkań. Na rynku wtórnym stawki często nie przekraczają 4000 zł za metr kwadratowy. To zdecydowanie mniej od cen w podobnych pod względem wielkości ośrodkach w kraju, takich jak Wrocław, Kraków czy Poznań.
 • ​Whirlpool najemcą w pierwszym biurowcu Nowego Centrum Łodzi

  ​Whirlpool najemcą w pierwszym biurowcu Nowego Centrum Łodzi

  Nowa Fabryczna, pierwszy budynek komercyjny wzniesiony na terenie Nowego Centrum Łodzi, rozpoczęła wynajem powierzchni. Już w lipcu swoje Centrum Usług Wspólnych, obsługujące Europę, Bliski Wschód i Afrykę, otworzy w nim firma Whirlpool.
 • W Łodzi największy wzrost cen

  W Łodzi największy wzrost cen

  Ze wszystkich miast analizowanych w raporcie Metrohouse i Expandera, w Łodzi odnotowano największy wzrost średnich cen transakcyjnych. Jego przyczyną było nabywanie przez kupujących mieszkań o mniejszych metrażach, których cena m kw. jest zwykle wyższa. Na pocieszenie możemy dodać, że przez dłuższy czas tanie powinny pozostać kredyty hipoteczne. Niedawna wypowiedź prezesa NBP daje nadzieje na to, że stopy procentowe pozostaną na rekordowo niskim poziomie do końca 2018 r.
 • Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Centrum logistyczne Geis w Strykowie stworzy 400 miejsc pracy

  Ok. 400 nowych miejsc pracy w centrum logistycznym w podłódzkim Strykowie zaoferuje w tym roku Grupa Geis. W lutym firma uruchomiła tam sortownię paczek i hub drobnicowy, planuje również przeniesienie do tej lokalizacji całego swojego zaplecza biurowego.
 • Łódź: 57-latek nękał sms-ami 12-latkę

  Łódź: 57-latek nękał sms-ami 12-latkę

  Łódzki sąd zadecydował w czwartek o aresztowaniu na trzy miesiące 57-letniego mężczyzny, któremu postawiono zarzuty nękania 12-latki oraz składania jej propozycji o charakterze seksualnym poprzez wysyłanie wulgarnych wiadomości tekstowych.
 • ​Łódź: 33-latek oskarżony o zabicie 4-letniej dziewczynki

  ​Łódź: 33-latek oskarżony o zabicie 4-letniej dziewczynki

  Zarzut zabójstwa 4-letniej dziewczynki oraz znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w środę 33-letni konkubent matki dziecka. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
 • W Łodzi nie będzie meczów ME siatkarzy w 2017 roku

  W Łodzi nie będzie meczów ME siatkarzy w 2017 roku

  Zaskoczenie w Łodzi. PZPS poinformował władze tego miasta, że przyjął ofertę innego ośrodka, jeśli chodzi o organizację ME siatkarzy w 2017 roku.
 • Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  Łódź: Napaść na strażaków gaszących pożar

  W sobotę późnym wieczorem łódzka straż pożarna otrzymała wezwanie do palącego się śmietnika. Na miejscu strażacy zostali zaatakowani przez grupę kilkunastu chuliganów – donosi "Dziennik Łódzki".

Zdjęcia - Łódź (0)

 • Polska Lokalna
  Licytacja pisanek w Łodzi
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Fani tatuażu na festiwalu w Łodzi

Filmy - Łódź (29)

 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • "Czarny Protest" przeciwników uchwalenia ustawy antyaborcyjnej

  Na krakowskim rynku pojawiły się setki osób, które manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy. - Jestem w piątym miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odciął mnie od opieki prenatalnej - mówiła jedna z uczestniczek protestu. Protesty to odpowiedź na piątkowe (23.09) głosowanie posłów w sprawie projektów dotyczących przerywania ciąży. Większością głosów Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu inicjatywy obywatelskiej "Stop aborcji", zaostrzające przepisy dotyczące przerywania ciąży. Projekt przewiduje także kary za pomoc w aborcji lub nakłanianie do niej. W pierwszym czytaniu posłowie natomiast odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy aborcyjne.
 • Szef MSWiA ws. zatrzymanego Irakijczyka: Po informacje odsyłam do prokuratury

  Szef MSWiA potwierdził fakt zatrzymania Irakijczyka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. - Moim zadaniem jest nadzorowanie służb, które są odpowiedzialne za działania polegające na zatrzymaniu. Cała reszta leży w ręku wymiaru sprawiedliwości - powiedział Mariusz Błaszczak i po dalsze szczegóły odesłał do prokuratury. (TVN24/X-News)
 • Nietypowe wodowanie

  W ten sposób sprawdza się czy łódź jest niezatapialna. I czy w razie sztormu będzie sama wracała do odpowiedniej pozycji.