Łódź

Artykuły - Łódź (2969)

 • Łódzka SSE: Jest umowa na budowę dróg do inwestycji firmy Miele

  Łódzka SSE: Jest umowa na budowę dróg do inwestycji firmy Miele

  Łódzka SSE, wspólnie z gminą Ksawerów i miastem Łódź, wybuduje drogi do nowej fabryki pralek firmy Miele, która do 2020 r. zostanie otwarta w podłódzkim Ksawerowie. Inwestycja za ponad 200 mln zł ma zapewnić docelowo ok. 1 tys. nowych miejsc pracy.
 • Łódź: Zmiana nazwy placu Lecha Kaczyńskiego

  Łódź: Zmiana nazwy placu Lecha Kaczyńskiego

  Łódzcy radni PO i SLD zdecydowali w piątek na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej o zmianie nazwy placu im. Lecha Kaczyńskiego z powrotem na plac Zwycięstwa. Przeciwni byli samorządowcy PiS.
 • Łódź chce zorganizować piłkarskie MŚ do lat 20

  Łódź chce zorganizować piłkarskie MŚ do lat 20

  Łódź chce być jednym z gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. Polska stara się o prawo do organizacji turnieju w 2019 roku.
 • Łódź uzyskała tytuł Miasta Filmu UNESCO

  Łódź uzyskała tytuł Miasta Filmu UNESCO

  Łódź – jako jedno z 64 miast reprezentujących 44 krajów – znalazła się w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO (UCCN) uzyskując tytuł Miasta Filmu. Listę nowych członków UCCN podała dyrektor generalna UNESCO Irina Bokova.
 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi w niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy jest oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą jest stan powietrza w województwie, w którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.
 • Łódź jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce

  Łódź jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce

  Kapitał ludzki, dostępność wykwalifikowanych kadr, sprawna współpraca z władzami miasta i uniwersytetami, niskie koszty wynajmu biur - to wszystko powoduje, że Łódź jest w tej chwili jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W mieście prężnie rozwijają się centra usług wspólnych, branża IT i farmaceutyka. Szansą dla lokalnego rynku jest też wymiana handlowa z Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku oraz organizacja wystawy Expo 2022. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w listopadzie.
 • Mieszkania w Łodzi - ceny i lokalizacje

  Mieszkania w Łodzi - ceny i lokalizacje

  Miasto Łódź ma niewątpliwie jedną bardzo cenną zaletę dla osób, które chciałyby tam zamieszkać - tanie mieszkania. Nieruchomości mieszkaniowe na sprzedaż na rynku wtórnym są w Łodzi aż o połowę tańsze niż w Warszawie i kilkadziesiąt procent w porównaniu do Wrocławia czy Krakowa.
 • Podziemna katedra w Łodzi

  Podziemna katedra w Łodzi

  Na zdjęciach wnętrze jednego z wodociągowych zbiorników wody pitnej na łódzkich Stokach, zwanych podziemną katedrą.
 • Ewakuacja mieszkańców centrum Łodzi. Na budowie znaleziono pocisk artyleryjski

  Ewakuacja mieszkańców centrum Łodzi. Na budowie znaleziono pocisk artyleryjski

  Około 450 mieszkańców centrum Łodzi zostało ewakuowanych po tym, jak na terenie budowy przy ul. Rewolucji 1905 r. znaleziono pocisk artyleryjski. Pobliskie ulice wyłączono z ruchu, a policja zabezpiecza najbliższe sąsiedztwo znaleziska.

Zdjęcia - Łódź (0)

 • Polska Lokalna
  Licytacja pisanek w Łodzi
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Tir uderzył w tramwaj
 • Polska Lokalna
  Fani tatuażu na festiwalu w Łodzi

Filmy - Łódź (22)

 • Siemoniak: Trwa obława. CBA i prokuratura działają politycznie - mają człowieka i znajdują paragraf

  "Trwa obława. Zaczęło się od kontroli wszystkich urzędów marszałkowskich, potem prezydent Lublina, teraz prezydent Łodzi. (…) Wyraźnie widać, że CBA, prokuratura działają politycznie: mają człowieka i dopiero znajdują paragraf" - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej, były minister obrony Tomasz Siemoniak. "Przykłady Zdanowskiej i Żuka to są przykłady, jak PiS chce się zabrać do samorządów (…) i być może przygotować wcześniejsze wybory w samorządach, zmienić ustrój samorządowy czy też odebrać im fundusze europejskie" - dodał. Pytany zaś przez Roberta Mazurka, czy członkowie gabinetu cieni PO będą później ewentualnie ministrami, Siemoniak odparł: "Takiej zasady nie ma. To są ludzie, którzy przez najbliższe trzy lata, do wyborów, będą bezlitośnie punktowali ministrów z PiS-u - a jest za co".
 • "Czarny Protest" przeciwników uchwalenia ustawy antyaborcyjnej

  Na krakowskim rynku pojawiły się setki osób, które manifestowały sprzeciw wobec projektu nowej ustawy antyaborcyjnej, zaostrzającej obowiązujące przepisy. - Jestem w piątym miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odciął mnie od opieki prenatalnej - mówiła jedna z uczestniczek protestu. Protesty to odpowiedź na piątkowe (23.09) głosowanie posłów w sprawie projektów dotyczących przerywania ciąży. Większością głosów Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac projektu inicjatywy obywatelskiej "Stop aborcji", zaostrzające przepisy dotyczące przerywania ciąży. Projekt przewiduje także kary za pomoc w aborcji lub nakłanianie do niej. W pierwszym czytaniu posłowie natomiast odrzucili obywatelski projekt komitetu "Ratujmy kobiety", liberalizujący przepisy aborcyjne.
 • Szef MSWiA ws. zatrzymanego Irakijczyka: Po informacje odsyłam do prokuratury

  Szef MSWiA potwierdził fakt zatrzymania Irakijczyka podejrzewanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. - Moim zadaniem jest nadzorowanie służb, które są odpowiedzialne za działania polegające na zatrzymaniu. Cała reszta leży w ręku wymiaru sprawiedliwości - powiedział Mariusz Błaszczak i po dalsze szczegóły odesłał do prokuratury. (TVN24/X-News)
 • Firmy poszukują absolwentów nauk ścisłych

  150 wykwalifikowanych specjalistów znajdzie w tym roku pracę w centrum rozwoju oprogramowania, które w Łodzi otworzył Ericpol. Kolejne 150 osób firma zatrudni w swojej siedzibie w Krakowie. Ericpol to firma inżynierska świadcząca usługi w branży IT. Stawia głównie na młodych matematyków. Polskie przedsiębiorstwa coraz częściej rozwijają swój biznes, opierając się na współpracy z naukowcami. Komentuje Jan Smela, prezes firmy Ericpol.