Litwa

Artykuły - Litwa (969)

 • Wsparcie Komisji Europejskiej w sporze z Kolejami Litewskimi

  PKN Orlen otrzymał wsparcie Komisji Europejskiej, która wysłała w zeszłym tygodniu do Kolei Litewskich pismo z zastrzeżeniami, w ramach toczącego się postępowania.
 • Litwa: Wymiana waluty bez problemów

  Litwa: Wymiana waluty bez problemów

  Wprowadzanie euro na Litwie przebiega bez większych problemów. Bankomaty wypłacają euro, a kasjerzy jedynie nieco dłużej wydają resztę.
 • Litwa oficjalnie w strefie euro

  Litwa oficjalnie w strefie euro

  O północy w czwartek 1 stycznia Litwa oficjalnie przyłączyła się do strefy euro stając się 19 państwem posługującym się wspólną europejską walutą i ostatnim z trzech państw bałtyckich, które zdecydowały się na to posunięcie. Na Litwie nie brak jednak sceptyków wobec wspólnej waluty.
 • Litwa 19. członkiem strefy euro

  Litwa 19. członkiem strefy euro

  Litwini dziś pożegnali się z litami, a z bankomatów wyciągną już tylko wspólną europejską walutę. Litwa stała się 19. członkiem strefy euro. Lity będą w obiegu jeszcze przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku. Potem będzie można płacić tylko euro, a narodową walutę przyjmą wyłącznie wybrane banki.
 • W bazie NATO zatrzymano szpiega

  W bazie NATO zatrzymano szpiega

  Na Litwie zatrzymano oficera litewskiego wojska podejrzewanego o szpiegostwo. Jak poinformowała tamtejsza Prokuratura Generalna, w ramach tajnej operacji zatrzymano też jeszcze jedną osobę, podejrzewaną o działalność agenturalną na rzecz obcego wywiadu.
 • Litwa szykuje się na przyjęcie euro

  Litwa szykuje się na przyjęcie euro

  1 stycznia Litwa zostanie 19 państwem strefy euro i ostatnim z krajów bałtyckich, przyjmującym wspólną walutę.Banki intensywne przygotowywały się do tej operacji od wielu miesięcy, w ich ramach Litwini musieli m.in. sprowadzić 114 ton banknotów eurowaluty z Niemiec.
 • Litwini stoją w gigantycznych kolejkach po euro

  Litwini stoją w gigantycznych kolejkach po euro

  Litwini stoją w długich kolejkach po europejską walutę. Nawet dwie godziny mieszkańcy Wilna czekali, by kupić sakiewkę z litewskimi monetami euro.
 • Eksport na wschód - nie tylko Rosja się liczy

  Eksport na wschód - nie tylko Rosja się liczy

  Dotychczas Rosja była dla Polski drugim po Unii euroopejskiej rynkiem eksportowym. Z rosyjskimi partnerami współpracowało 9 tys. polskich firm, co w 2013 r. generowało obroty handlowe na poziomie 36 mld dol.
 • Litwa goni Europę

  Litwa goni Europę

  Czy Litwa rzeczywiście odrabia straty u progu wprowadzenia z początkiem 2015 r. euro? Z badań Litewskiego Instytutu Konsumentów wynika, że większość mieszkańców Litwy sądzi, iż wprowadzenie euro będzie miało negatywne następstwa i tylko 12 proc. ankietowanych było przeciwnego zdania.

Filmy - Litwa (2)