Lis

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
LIS ,

Artykuły - Lis (570)

 • Polska zajmuje trzecie miejsce w eksporcie skór

  Polska zajmuje trzecie miejsce w eksporcie skór

  Według danych GUS-u z 2011 roku, z Polski wyeksportowano 5,7 miliona skór norek o wartości 132 milionów euro. W produkcji ich w Europie zajmujemy trzecie miejsce. Rocznie zabija się w Polsce ponad 5 milionów zwierząt na futra - głównie lisów, norek, jenotów i szynszyli. Obrońcy zwierząt sprzeciwiają się temu, organizując 25 listopada Ogólnopolski Dzień bez Futra. W Polsce jest tak od 1994 roku.
 • Myśliwi chcą zwiększyć liczebność zajęcy i kuropatw

  Myśliwi chcą zwiększyć liczebność zajęcy i kuropatw

  Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie przygotował projekt odbudowania w regionie populacji zajęcy i kuropatw, co będzie się wiązało z odstrzałami niektórych drapieżników. Myśliwi zaczną na jesieni od kompleksowej inwentaryzacji zwierzyny.
 • Lisy w Małopolsce zostaną zaszczepione

  Wolno żyjące lisy na terenie Małopolski zostaną zaszczepione przeciw wściekliźnie. Szczepionki zrzucane będą z samolotów w lasach, na polach, łąkach i w parkach od środy do 19 maja - poinformował w poniedziałek Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.
 • "Naćpany lis" - najpopularniejszy mem Rosji

  "Naćpany lis" - najpopularniejszy mem Rosji

  Rosjanie także mają swoje własne internetowe memy, czyli twórczość internautów, która rozprzestrzenia się dzięki sieciom społecznościowym. Co zrobiło furorę w zeszłym roku u naszych wschodnich sąsiadów? Wypchany lis, nazywany także "Naćpanym lisem".
 • Strzelał do lisa, śmiertelnie ranił żonę

  Pięćdziesięciosześcioletni mężczyzna strzelając do lisa, który zakradł się do kurnika, śmiertelnie ranił żonę - poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar
 • Uwaga! Obszar zagrożony wścieklizną

  Uwaga! Obszar zagrożony wścieklizną

  Miejscowości Siedliszowice oraz część Pradeł w powiecie zawierciańskim na Śląsku zostały uznane przez powiatowego lekarza weterynarii w Zawierciu za obszar zagrożony wścieklizną.
 • Małopolska walczy z wścieklizną

  Małopolska walczy z wścieklizną

  Małopolska wypowiedziała wojnę wściekliźnie wśród dzikich zwierząt. Od początku ubiegłego roku odnotowano już 159 przypadków choroby. Aby zapobiec jej rozpowszechnianiu w środę rozpocznie się akcja szczepienia lisów - podało biuro prasowe wojewody małopolskiego.
 • Hanna Lis za Magdę Mołek?

  Hanna Lis za Magdę Mołek?

  Kiedy Magda Mołek w jednym z programów potwierdziła, że spodziewa się dziecka, pojawiły się plotki, że kierownictwo stacji już szuka jej następczyni. Co ciekawe, mówi się o... Hannie Lis.

Filmy - Lis (5)

 • Niezwykła przyjaźń uratowanego lisa z husky

  Uratowany lis miał problem z aklimatyzacją i nawiązaniem nowych znajomości. Do czasu, kiedy poznał Ninja, Syberyjskiego Husky. Od razu przypadli sobie do gustu. Na nagraniu widzimy ich harce.
 • Udomowiony lis chce napić się herbaty

  Stany Zjednoczone. Smokey Bear to udomowiony lis mieszkający ze swoim panem. Zwierzak jest jednocześnie miłośnikiem herbaty i jest gotowy zrobić dla niej wszystko. Gdy zauważył kubek naparu przygotowany przez swojego pana, przez krótką chwilę walczył z mężczyzną. Tym razem jednak lis przegrał i musiał obejść się smakiem. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Lis przyłapany na robieniu… obiadu!

  Prypeć, Ukraina. Kamery przyłapały lisa, który przechadzał się ulicami opuszczonego miasta Prypeć, położonego w pobliżu nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu. Zwierzę przechadzało się ulicami miasta widmo, po czym postanowiło przyrządzić sobie posiłek. Prypeć - niegdyś 50-tysięcznie miasto - od czasu ewakuacji mieszkańców w 1986 roku zamieszkiwane jest głównie przez gryzonie, lisy, wilki, a nawet niedźwiedzie. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Skusili liska batonikiem

  Okazuje się, że dzikie zwierzęta mają apetyt na "ludzkie" przysmaki. Tego liska skusił batonik Snickers.