ligocka

Artykuły - Ligocka (59)

• Jestem taka jak wy

Jestem taka jak wy

O tym, czy łatwiej być malarką czy pisarką, o samotności i byciu zwykłą kobietą z pisarką i malarką Romą Ligocką rozmawia Jan Strzałka.
  • Zakonnice w sekcie?

Zakonnice w sekcie?

Barbara Sass, autorka tak głośnych w latach 80. XX wieku obrazów, jak "Krzyk" czy "Bez miłości", po ponad dekadzie wraca do kina. Reżyserka pracuje nad filmem, którego inspiracją są głośne wydarzenia, które kilka lat temu miały miejsce w klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
  • Ligocka trzecia w PŚ w snowboardzie

Ligocka trzecia w PŚ w snowboardzie

Paulina Ligocka (AZS AWF Katowice) stanęła w sobotę na podium w hiszpańskiej miejscowości La Molina. W zawodach Pucharu Świata w snowboardowej konkurencji halfpipe uplasowała się na trzeciej pozycji. W klasyfikacji generalnej awansowała na siódmą.
  • Bright wywalczyła "złoto" dla Australii!

Bright wywalczyła "złoto" dla Australii!

Australijka Torah Bright zdobyła złoty medal w snowboardowej rywalizacji w halfpipe podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. W pierwszym przejeździe finału dwukrotnie upadła, ale w drugim okazała się bezkonkurencyjna dla rywalek.
  • Po upadkach Ligocka zakończyła występ

Po upadkach Ligocka zakończyła występ

Po upadkach w pierwszym i drugim przejeździe eliminacyjnym w halfpipe dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw świata (2007 i 2009) Paulina Ligocka nie awansowała do półfinałów snowboardowych zawodów olimpijskich na stoku Cypress Mountain koło Vancouver.