lekcje

Artykuły - Lekcje (186)

Filmy - Lekcje (5)

 • Chiński - język przyszłości! Już dziś zapisz dziecko na lekcje

  Język mandaryński, zwany standardowym językiem chińskim, śmiało można nazwać językiem przyszłości. Globalna pozycja Chin i intensywne kontakty handlowe, jakie Pekin utrzymuje praktycznie z całym światem, sprawiają, że inwestycja w naukę mandaryńskiego jest niezwykle opłacalna. W Portugalii uruchomiono właśnie projekt, w ramach którego już ośmio- i dziewięciolatki poznają zawiłości chińskiej mowy. Kiedyś z pewnością docenią posiadanie takiej umiejętności.
 • A tyle się mówi, że rodzice nie poświęcają czasu dzieciom

  może lepiej, żeby mama się zajęła swoimi sprawami
 • ZSCH MEMORIES

  Film o ruinach opuszczonej szkoły połączony z materiałem sprzed lat kiedy byłem tam uczniem. Teraz szkoła jest opuszczona, budynek popada w ruinę i jest przeznaczony do wyburzenia.
 • Sześciolatki powtarzają pierwszą klasę! Wszystko przez... lukę w prawie

  W małej wiejskiej szkole w Olszewnicy na Lubelszczyźnie wszystkie sześciolatki, które poszły do pierwszej klasy, nie dostały promocji do kolejnej. Na wniosek rodziców, którzy stwierdzili, że dzieci nie radzą sobie z nauką, maluchy powtórzą rok. Decyzję podjęli wszyscy rodzice pierwszaków - w klasie uczyło się zaledwie czworo dzieci. Dyrekcja wyraziła zgodę, a uczniowie powtarzają teraz pierwszą klasę już jako siedmiolatki. Dyrektorka placówki uważa, że ta decyzja była słuszna. Nie zgodzili się z nią jednak radni i poprosili szkołę oraz kuratorium o sprawdzenie, czy to nie wina nauczycieli, którzy nie mogli przygotować odpowiednio uczniów. Sprawą zainteresował się także wójt, który zwrócił się o wyjaśnienie tego problemu do resortu edukacji. Ministerstwo edukacji poinformowało, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Rodzice ujawnili zatem lukę w prawie, która może spotkać się z aprobatą przeciwników posyłania sześciolatków do pierwszej klasy (TVN24/x-news).