lekcja

Artykuły - Lekcja (204)

 • Lekcja mody: Spodnie i koszulowa bluzka

  Lekcja mody: Spodnie i koszulowa bluzka

  Co za duet! Jedno wydłuży nogi, drugie pomoże zatuszować niedoskonałości górnych partii ciała – sama zobacz!
 • Jak uniknąć kłótni i napięć?

  Jak uniknąć kłótni i napięć?

  Powrót do obowiązków po wakacjach nie zawsze jest miły. Może rodzić spory oraz napięcia. Co zrobić, by tego uniknąć?
 • Tabletowa rewolucja

  Tabletowa rewolucja

  Układanie tangramów, przeszukiwanie warstw lasu, polowanie na aforyzmy. To jedne z wielu aktywności realizowanych przez uczniów na tabletach. Do polskich szkół powoli wkraczają nowe technologie.
 • Lekcja Śpiewania. Przeboje Opolskiego Festiwalu - w niedzielę w Krakowie

  Lekcja Śpiewania. Przeboje Opolskiego Festiwalu - to nazwa koncertu, który w niedzielę odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie. Jego celem jest uczczenie 50-lecia Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jubileuszowa impreza potrwa od 14 do 16 czerwca.
 • Sąd na lekcji

  Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" domaga się od MEN wycofania z użytku podręcznika "Wiedza o społeczeństwie", autorstwa Elżbiety Dobrzyckiej i Krzysztofa Makary - podaje "Gazeta Wyborcza".
 • Uniwersytety dla dzieci to wielka frajda dla najmłodszych

  Uniwersytety dla dzieci to wielka frajda dla najmłodszych

  Uniwersytety dla dzieci do przede wszystkim wielka frajda dla najmłodszych - uważa Przemysław Siwiński. Redaktor naczelny miesięcznika Perspektywy dodaje, że ta inicjatywa pozwala rozwijać zamiłowanie do nauki w wieku, kiedy dzieci najchętniej chłoną wiedzę.
 • Wirtualna lekcja historii Auschwitz już jest dostępna w internecie

  Muzeum Auschwitz umieściło w internecie pierwszą lekcję historii, która ma być kompendium wiedzy dotyczącym obozu. - Dzięki niej można poznać historię niemieckiego obozu Auschwitz - powiedział Bartosz Bartyzel z biura prasowego placówki.
 • Zamiast nauki lekcja reklamy

  Zamiast nauki lekcja reklamy

  Nie ma zakazu akcji marketingowych w placówkach edukacyjnych. Producenci to wykorzystują i do szkół oraz przedszkoli masowo wdzierają się reklama i agresywny marketing - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Niezwykłe lekcje historii PRL w Nowej Hucie

  Jakie ziemie utraciła Polska po II wojnie światowej, czym był socrealizm, kto został I Sekretarzem PZPR w 1956 r.? Na te i inne pytania dotyczące historii PRL znajdą odpowiedź uczestnicy nietypowych lekcji realizowanych na terenie Nowej Huty, które odbywają się w ramach projektu "Podchody pod PRL".
 • Kraków: Strajk w obronie lekcji historii zawieszony

  Strajk głodowy w obronie lekcji historii i przeciwko zmianom w systemie edukacji został zawieszony. Od ubiegłego poniedziałku w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie kilku byłych działaczy opozycji antykomunistycznej protestowało przeciwko rozporządzeniu ministra edukacji narodowej, które w ich opinii drastycznie zmniejszało liczbę godzin lekcyjnych z historii.

Filmy - Lekcja (6)