Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3812)

 • Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień, w którym KSAP - instytucja bardzo ważna - otrzymuje imię mojego świętej pamięci brata, Lecha Kaczyńskiego - mówił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
 • ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  W przypadającą w piątek 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz ministrowie.
 • Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Na razie nie będzie nakazu usunięcia z dziedzińca budynku przy pl. Bankowym głazu z tablicą ku pamięci Lecha Kaczyńskiego. Resort kultury ma rozstrzygnąć, czy ów dziedziniec podlega ochronie konserwatorskiej. Od tego ma zależeć, czy głaz pozostanie na dotychczasowym miejscu.
 • 12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  Liderem nowego ugrupowania politycznego został Jarosław Kaczyński.
 • "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  Od kilku dni internauci i artyści wyśmiewają płaskorzeźbę Lecha Kaczyńskiego, umieszczoną na głazie upamiętniającym byłego prezydenta, który odsłonięto w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed warszawskim ratuszem. O sprawie pisze "Super Express".
 • "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  Jarosław Kaczyński odsłonił na dziedzińcu stołecznego ratusza tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Został prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale serce zostawił w Warszawie" - powiedział prezes PiS o zmarłym bracie.
 • Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Minister obrony nazwał katastrofę samolotu aktem terrorystycznym, choć wcześniej trzy komisje zaprzeczyły, by na pokładzie doszło do wybuchu - pisze rosyjski portal RBK. Artykuł dotyczący wypowiedzi szefa MON Antoniego Macierewicza ukazał się na portalu w poniedziałek wieczorem.
 • Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  W Żytomierzu jedna z ulic nosić będzie imię tragicznie zmarłego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swoją ulicę będzie miał też Papież-Polak. Zmiany nazw ulic prowadzone są w ramach realizacji ustawy dekomunizacyjnej. Wśród patronów żytomierskich ulic znaleźli się też przywódcy ukraińskiego nacjonalizmu.
 • Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Z raportu, o którym informuje "Gazeta Polska" i Telewizja Republika wynika, że Mariusz Kazana, szef protokołu dyplomatycznego MSZ za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, był jednocześnie wieloletnim funkcjonariuszem służb specjalnych. Miał on już marcu 2010 roku ostrzegać przed lądowaniem w Smoleńsku.
 • Prezes PiS-u: Ataki na Lecha Kaczyńskiego inspirowane z zewnątrz

  Prezes PiS-u: Ataki na Lecha Kaczyńskiego inspirowane z zewnątrz

  W Mińsku Mazowieckim odsłonięto popiersie Lecha Kaczyńskiego. W ceremonii wziął udział brat zmarłego prezydenta, Jarosław Kaczyński, który ostro atakował "przemysł pogardy".

Filmy - Lech Kaczyński (25)

 • Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia)

  Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia).
 • Kaczyński w sejmie do opozycji: Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem mojego brata!

  Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas drugiego czytania poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej poseł PO Borys Budka zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego mówił: "Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy". Po tych słowach na sejmową mównicę wszedł Jarosław Kaczyński, zaczynając swoje wystąpienie od słów: "Panie marszałku, ja bez żadnego trybu".
 • Prokuratura: W trumnie L. Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób

  W trumnie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób. Jak na aspiracje poważnego kraju natowskiego, to rzeczywiście sposób potraktowania śp. prezydenta pozostawię bez komentarza. Wnioski sobie proszę samemu wyciągnąć - powiedział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek na konferencji prasowej poświęconej wynikom ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • Paweł Rabiej: Chciałbym być prezydentem Warszawy. Byłoby w niej miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego

  Nie liczę na to, że komisja weryfikująca reprywatyzację w Warszawie przyniesie efekty. Chodzi tu raczej o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. "Pytanie, dlaczego kwestii związanych z reprywatyzacją nie mogą rozstrzygać prokuratura i sądy. (…) Jeżeli musimy sięgać po jakieś rewolucyjne komisje, rozwiązania nadzwyczajne, to jest pytanie, czy nasze państwo funkcjonuje w sposób właściwy" - podkreślał. Rabiej powtórzył również, że w Warszawie potrzebna jest dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz i referendum. Równocześnie przyznał: "Chciałbym być prezydentem Warszawy". Na pytanie Roberta Mazurka, czy w stolicy byłoby miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego, odparł zaś: "Byłoby miejsce. Warszawa jest dużym miastem, jest w niej miejsce na wiele pomników: smoleński, Lecha Kaczyńskiego, Tadeusza Mazowieckiego…".