Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3812)

 • Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień, w którym KSAP - instytucja bardzo ważna - otrzymuje imię mojego świętej pamięci brata, Lecha Kaczyńskiego - mówił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
 • ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  W przypadającą w piątek 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz ministrowie.
 • Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Na razie nie będzie nakazu usunięcia z dziedzińca budynku przy pl. Bankowym głazu z tablicą ku pamięci Lecha Kaczyńskiego. Resort kultury ma rozstrzygnąć, czy ów dziedziniec podlega ochronie konserwatorskiej. Od tego ma zależeć, czy głaz pozostanie na dotychczasowym miejscu.
 • 12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  Liderem nowego ugrupowania politycznego został Jarosław Kaczyński.
 • "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  Od kilku dni internauci i artyści wyśmiewają płaskorzeźbę Lecha Kaczyńskiego, umieszczoną na głazie upamiętniającym byłego prezydenta, który odsłonięto w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed warszawskim ratuszem. O sprawie pisze "Super Express".
 • "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  Jarosław Kaczyński odsłonił na dziedzińcu stołecznego ratusza tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Został prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale serce zostawił w Warszawie" - powiedział prezes PiS o zmarłym bracie.
 • Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Minister obrony nazwał katastrofę samolotu aktem terrorystycznym, choć wcześniej trzy komisje zaprzeczyły, by na pokładzie doszło do wybuchu - pisze rosyjski portal RBK. Artykuł dotyczący wypowiedzi szefa MON Antoniego Macierewicza ukazał się na portalu w poniedziałek wieczorem.
 • Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  W Żytomierzu jedna z ulic nosić będzie imię tragicznie zmarłego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swoją ulicę będzie miał też Papież-Polak. Zmiany nazw ulic prowadzone są w ramach realizacji ustawy dekomunizacyjnej. Wśród patronów żytomierskich ulic znaleźli się też przywódcy ukraińskiego nacjonalizmu.
 • Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Z raportu, o którym informuje "Gazeta Polska" i Telewizja Republika wynika, że Mariusz Kazana, szef protokołu dyplomatycznego MSZ za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, był jednocześnie wieloletnim funkcjonariuszem służb specjalnych. Miał on już marcu 2010 roku ostrzegać przed lądowaniem w Smoleńsku.
 • Prezes PiS-u: Ataki na Lecha Kaczyńskiego inspirowane z zewnątrz

  Prezes PiS-u: Ataki na Lecha Kaczyńskiego inspirowane z zewnątrz

  W Mińsku Mazowieckim odsłonięto popiersie Lecha Kaczyńskiego. W ceremonii wziął udział brat zmarłego prezydenta, Jarosław Kaczyński, który ostro atakował "przemysł pogardy".

Filmy - Lech Kaczyński (22)

 • Paweł Rabiej: Chciałbym być prezydentem Warszawy. Byłoby w niej miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego

  Nie liczę na to, że komisja weryfikująca reprywatyzację w Warszawie przyniesie efekty. Chodzi tu raczej o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. "Pytanie, dlaczego kwestii związanych z reprywatyzacją nie mogą rozstrzygać prokuratura i sądy. (…) Jeżeli musimy sięgać po jakieś rewolucyjne komisje, rozwiązania nadzwyczajne, to jest pytanie, czy nasze państwo funkcjonuje w sposób właściwy" - podkreślał. Rabiej powtórzył również, że w Warszawie potrzebna jest dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz i referendum. Równocześnie przyznał: "Chciałbym być prezydentem Warszawy". Na pytanie Roberta Mazurka, czy w stolicy byłoby miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego, odparł zaś: "Byłoby miejsce. Warszawa jest dużym miastem, jest w niej miejsce na wiele pomników: smoleński, Lecha Kaczyńskiego, Tadeusza Mazowieckiego…".
 • A. Macierewicz: Nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Czekamy na powrót narodowego sumienia do tych, którzy mają obowiązek czcić bohaterów poległych za ojczyznę w katastrofie smoleńskiej - mówi na Powązkach, w przededniu święta Wojska Polskiego Antoni Macierewicz. Głównym punktem uroczystości był apel pamięci, w którym wymieniono wielu wojskowych oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek - mówił szef MON. (TVN24/X-news)
 • Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)

  Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)
 • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska odsłonili w niedzielę na Pałacu Prezydenckim tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Według reprezentującego organizatorów uroczystości wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, w okolicy Pałacu Prezydenckiego w momencie wystąpienia Andrzeja Dudy było ok. 100 tys. osób. Rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk poinformował PAP, że w niedzielnych uroczystościach w stolicy - na godz. 17 - uczestniczyło 22 tys. osób.