Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3808)

Filmy - Lech Kaczyński (21)

 • A. Macierewicz: Nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Czekamy na powrót narodowego sumienia do tych, którzy mają obowiązek czcić bohaterów poległych za ojczyznę w katastrofie smoleńskiej - mówi na Powązkach, w przededniu święta Wojska Polskiego Antoni Macierewicz. Głównym punktem uroczystości był apel pamięci, w którym wymieniono wielu wojskowych oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek - mówił szef MON. (TVN24/X-news)
 • Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)

  Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)
 • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska odsłonili w niedzielę na Pałacu Prezydenckim tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Według reprezentującego organizatorów uroczystości wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, w okolicy Pałacu Prezydenckiego w momencie wystąpienia Andrzeja Dudy było ok. 100 tys. osób. Rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk poinformował PAP, że w niedzielnych uroczystościach w stolicy - na godz. 17 - uczestniczyło 22 tys. osób.
 • Miał być na pokładzie Tu-154M. Pojechał samochodem

  Jacek Sasin, który w kwietniu 2010 roku był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wspomina katastrofę smoleńską. Początkowo Sasin miał polecieć do Smoleńska razem z delegacją państwową, jednak oddał swoje miejsce Katarzynie Doraczyńskiej, współpracownicy z Kancelarii Prezydenta. Jak mówił, do tego, by pojechać do Katynia samochodem, namówił go jego kierowca (TVN24/x-news).