Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3806)

Filmy - Lech Kaczyński (19)

 • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska odsłonili w niedzielę na Pałacu Prezydenckim tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Według reprezentującego organizatorów uroczystości wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, w okolicy Pałacu Prezydenckiego w momencie wystąpienia Andrzeja Dudy było ok. 100 tys. osób. Rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk poinformował PAP, że w niedzielnych uroczystościach w stolicy - na godz. 17 - uczestniczyło 22 tys. osób.
 • Miał być na pokładzie Tu-154M. Pojechał samochodem

  Jacek Sasin, który w kwietniu 2010 roku był zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wspomina katastrofę smoleńską. Początkowo Sasin miał polecieć do Smoleńska razem z delegacją państwową, jednak oddał swoje miejsce Katarzynie Doraczyńskiej, współpracownicy z Kancelarii Prezydenta. Jak mówił, do tego, by pojechać do Katynia samochodem, namówił go jego kierowca (TVN24/x-news).
 • Marta Kaczyńska: Wracają najtragiczniejsze wspomnienia

  - Minęły 3 lata, ale tak naprawdę ból jest podobny do tego, który był na początku - powiedziała Marta Kaczyńska, po tym jak złożyła kwiaty na grobowcu swoich rodziców w krypcie na Wawelu. Córka Marii i Lecha Kaczyńskich porównała swoje uczucia do uczuć osób, które nie mogą odnaleźć swoich bliskich. - Tu jest podobnie, nie wiadomo co się stało, dlaczego zginęli - powiedziała Marta Kaczyńska (TVN24/x-news).
 • Hofman wie, kto powinien zagrać Lecha Kaczyńskiego

  Wiem, ale nie powiem - tak Adam Hofman odpowiada na pytanie, kto powinien zagrać Lecha i Marię Kaczyńskich. Jednocześnie rzecznik PiS, który dał się ostatnio poznać jako znawca talentu i możliwości polskich aktorów, pochwalił Daniela Olbrychskiego - ale tylko za warsztat. - Jego zachowanie uważam za skandaliczne - stwierdził.