Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3810)

Filmy - Lech Kaczyński (22)

 • Paweł Rabiej: Chciałbym być prezydentem Warszawy. Byłoby w niej miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego

  Nie liczę na to, że komisja weryfikująca reprywatyzację w Warszawie przyniesie efekty. Chodzi tu raczej o igrzyska, a nie o przywrócenie sprawiedliwości - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. "Pytanie, dlaczego kwestii związanych z reprywatyzacją nie mogą rozstrzygać prokuratura i sądy. (…) Jeżeli musimy sięgać po jakieś rewolucyjne komisje, rozwiązania nadzwyczajne, to jest pytanie, czy nasze państwo funkcjonuje w sposób właściwy" - podkreślał. Rabiej powtórzył również, że w Warszawie potrzebna jest dymisja Hanny Gronkiewicz-Waltz i referendum. Równocześnie przyznał: "Chciałbym być prezydentem Warszawy". Na pytanie Roberta Mazurka, czy w stolicy byłoby miejsce na pomnik Lecha Kaczyńskiego, odparł zaś: "Byłoby miejsce. Warszawa jest dużym miastem, jest w niej miejsce na wiele pomników: smoleński, Lecha Kaczyńskiego, Tadeusza Mazowieckiego…".
 • A. Macierewicz: Nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Czekamy na powrót narodowego sumienia do tych, którzy mają obowiązek czcić bohaterów poległych za ojczyznę w katastrofie smoleńskiej - mówi na Powązkach, w przededniu święta Wojska Polskiego Antoni Macierewicz. Głównym punktem uroczystości był apel pamięci, w którym wymieniono wielu wojskowych oraz prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Nigdy Wojsko Polskie, nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, szefa Sztabu, szefów wszystkich rodzajów sił zbrojnych. To jest nasz żołnierski, obywatelski i polski obowiązek - mówił szef MON. (TVN24/X-news)
 • Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)

  Konferencja PiS w związku ze zbiórką pieniędzy na budowę pomników smoleńskich (09.08.2016) (TV Interia)
 • Odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego

  Prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Marta Kaczyńska odsłonili w niedzielę na Pałacu Prezydenckim tablicę upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Według reprezentującego organizatorów uroczystości wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego, w okolicy Pałacu Prezydenckiego w momencie wystąpienia Andrzeja Dudy było ok. 100 tys. osób. Rzecznik Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk poinformował PAP, że w niedzielnych uroczystościach w stolicy - na godz. 17 - uczestniczyło 22 tys. osób.