Lech Kaczyński

Synonimy:
lech kaczynski, lech kczayński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lech Kaczyński (3814)

 • W Budapeszcie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

  W Budapeszcie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

  W przyszłym roku w stolicy Węgier, Budapeszcie, stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Decyzję podjęli tamtejsi radni - pisze na Twitterze marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.
 • Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  Kaczyński w KSAP: To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień

  To dla mnie wyjątkowy i piękny dzień, w którym KSAP - instytucja bardzo ważna - otrzymuje imię mojego świętej pamięci brata, Lecha Kaczyńskiego - mówił w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
 • ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  ​Obchody 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy

  W przypadającą w piątek 14. rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz ministrowie.
 • Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Warszawa: Głaz na cześć Lecha Kaczyńskiego pozostanie na dziedzińcu Ratusza

  Na razie nie będzie nakazu usunięcia z dziedzińca budynku przy pl. Bankowym głazu z tablicą ku pamięci Lecha Kaczyńskiego. Resort kultury ma rozstrzygnąć, czy ów dziedziniec podlega ochronie konserwatorskiej. Od tego ma zależeć, czy głaz pozostanie na dotychczasowym miejscu.
 • 12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  12 maja 1990 r. Powstało Porozumienie Centrum

  Liderem nowego ugrupowania politycznego został Jarosław Kaczyński.
 • "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  "SE": Płaskorzeźba Lecha Kaczyńskiego niepodobna do prezydenta? Bratu się podoba

  Od kilku dni internauci i artyści wyśmiewają płaskorzeźbę Lecha Kaczyńskiego, umieszczoną na głazie upamiętniającym byłego prezydenta, który odsłonięto w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed warszawskim ratuszem. O sprawie pisze "Super Express".
 • "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  "Lech Kaczyński serce zostawił w Warszawie"

  Jarosław Kaczyński odsłonił na dziedzińcu stołecznego ratusza tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. "Został prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, ale serce zostawił w Warszawie" - powiedział prezes PiS o zmarłym bracie.
 • Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Rosyjski portal RBK: Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Kaczyńskiego

  Polska rewiduje wersję śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Minister obrony nazwał katastrofę samolotu aktem terrorystycznym, choć wcześniej trzy komisje zaprzeczyły, by na pokładzie doszło do wybuchu - pisze rosyjski portal RBK. Artykuł dotyczący wypowiedzi szefa MON Antoniego Macierewicza ukazał się na portalu w poniedziałek wieczorem.
 • Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  Ukraina: Lech Kaczyński i Jan Paweł II patronami ulic

  W Żytomierzu jedna z ulic nosić będzie imię tragicznie zmarłego polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Swoją ulicę będzie miał też Papież-Polak. Zmiany nazw ulic prowadzone są w ramach realizacji ustawy dekomunizacyjnej. Wśród patronów żytomierskich ulic znaleźli się też przywódcy ukraińskiego nacjonalizmu.
 • Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Mariusz Kazana ostrzegał przed lądowaniem w Smoleńsku?

  Z raportu, o którym informuje "Gazeta Polska" i Telewizja Republika wynika, że Mariusz Kazana, szef protokołu dyplomatycznego MSZ za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, był jednocześnie wieloletnim funkcjonariuszem służb specjalnych. Miał on już marcu 2010 roku ostrzegać przed lądowaniem w Smoleńsku.

Filmy - Lech Kaczyński (26)

 • Kochalski przed komisją weryfikacyjną: Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję

  Okoliczności wskazują, że podpisałem decyzję [o reprywatyzacji kamienicy przy Nabielaka 9 - red.] - zeznał przed komisją weryfikacyjną były sekretarz miasta stołecznego Warszawy Mirosław Kochalski. Zaznaczył jednocześnie, że po 11 latach nie jest w stanie przypomnieć sobie, czy rzeczywiście taką decyzję podpisywał. - W natłoku spraw nie sposób zapamiętać każdą decyzję. Ilość decyzji, które wtedy podejmowałem była zbyt duża - mówił. Nabielaka 9 to kamienica, w której mieszkała założycielka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska. W 2011 roku zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
 • Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia)

  Cymański o oskarżeniach Kaczyńskiego względem opozycji (TV Interia).
 • Kaczyński w sejmie do opozycji: Nie wycierajcie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem mojego brata!

  Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas drugiego czytania poselskiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym. Wcześniej poseł PO Borys Budka zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego mówił: "Pan jest wyjątkową osobą, ponieważ amnezję, którą pan potrafił uruchomić we właściwym czasie, pan ją uruchamia wtedy, gdy zmieniają się pana poglądy. Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości, bo na szczęście był ktoś, kto rozumiał, na czym polega trójpodział władzy". Po tych słowach na sejmową mównicę wszedł Jarosław Kaczyński, zaczynając swoje wystąpienie od słów: "Panie marszałku, ja bez żadnego trybu".
 • Prokuratura: W trumnie L. Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób

  W trumnie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób. Jak na aspiracje poważnego kraju natowskiego, to rzeczywiście sposób potraktowania śp. prezydenta pozostawię bez komentarza. Wnioski sobie proszę samemu wyciągnąć - powiedział zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek na konferencji prasowej poświęconej wynikom ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.