lat

Artykuły - Lat (3512)

 • Przez 15 lat nasz hipoteczny dług wzrósł o 3900 proc.

  Przez 15 lat nasz hipoteczny dług wzrósł o 3900 proc.

  Krajowy rynek mieszkaniowy bardzo się zmienił od początku minionej dekady. Piętnaście lat temu metr kwadratowy mieszkania z Warszawy średnio kosztował 3200-3500 zł. To niejedyna spektakularna różnica w stosunku do obecnej sytuacji. Warto zdawać sobie sprawę, że przez ostatnich kilkanaście lat dług hipoteczny Polaków wzrósł w błyskawicznym tempie. Mimo tej zmiany, Polska nadal znajduje się wśród krajów Unii Europejskiej z najniższym poziomem "zakredytowania" gospodarstw domowych.
 • Ma 17 lat i zarabia 3000 dolarów miesięcznie. Reperuje używane buty sportowe

  Jeszcze dwa lata temu tego ucznia jednej ze szkół w Houston nie było stać na kupno butów za 200 dolarów, więc zdecydował się na "old school" i zaczął wyszukiwać tylko używane pary.
 • Bogusława Wołoszańskiego powrót po latach

  Bogusława Wołoszańskiego powrót po latach

  Odkrywa nieznane historyczne fakty i bohaterów, którzy mieli wpływ na najważniejsze światowe wydarzenia. - To, co najciekawsze, często dzieje się na drugim planie - wyjaśnia Bogusław Wołoszański.
 • Import towarów do Polski wciąż przeważa nad naszym eksportem

  Import towarów do Polski wciąż przeważa nad naszym eksportem

  Eksport daje bogactwo i rozwój gospodarczy. Polak nie jest tu mądry ani przed, ani po szkodzie. Nasz kraj nieustannie - od wielu już lat - więcej importuje niż eksportuje.
 • Waldemar Obłoza: To ja odkryłem Martę Wierzbicką

  Waldemar Obłoza: To ja odkryłem Martę Wierzbicką

  Od ponad 12 lat Waldemar Obłoza wciela się w postać Romana w "Na Wspólnej". Aktor opowiedział o nietypowych, a zarazem zabawnych okolicznościach, w których został obsadzony w tej roli. Ponadto zdradził, że to właśnie on odkrył talent u Marty Wierzbickiej.
 • "Kiler": Ten film był przełomem w ich karierze

  "Kiler": Ten film był przełomem w ich karierze

  W ubiegłorocznym plebiscycie "25 filmów na 25 lat wolności" komedia Juliusza Machulskiego "Kiler" z 1997 roku zdobyła pierwsze miejsce (16 427 głosów), pokonując drugiego "Pianistę" aż o 1725 głosów. Mimo iż od premiery "Kilera" minęło już 17 lat, film wciąż cieszy się ogromną popularnością.