Lasy Państwowe

Artykuły - Lasy Państwowe (32)

 • Ewa ​Kopacz: Zapiszemy w ustawie, że Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Ewa ​Kopacz: Zapiszemy w ustawie, że Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Do końca tej kadencji chcemy przepracować projekt ustawy, w którym zapiszemy, iż Lasy Państwowe nie będą ani prywatyzowane, ani restrukturyzowane - zapowiedziała w środę premier Ewa Kopacz.
 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.
 • Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu państwa 1,6 mld zł

  Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu państwa 1,6 mld zł

  Ponad 45 milionów złotych zarobiły w ubiegłym rok Lasy Państwowe. Mimo konieczności wpłaty do budżetu państwa 1 miliarda 600 milionów złotych, firma zapowiada zatrudnienie dodatkowych pracowników.
 • Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Premier Ewa Kopacz zapewniła dziś w Radomiu, że rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych. Jej zdaniem Lasy Państwowe dobrze zarządzają obszarami leśnymi w kraju.
 • Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Posłowie w piątek znowelizowali ustawę o lasach. Nowe przepisy mają się przyczynić do zamknięcia rynku wspólnotowego przed obrotem nielegalnie pozyskanym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.
 • Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Lasy Państwowe są w dobrej i stabilnej kondycji - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych
 • "GPC": Rząd zgubił 800 mln zł

  "Rok temu koalicja PO-PSL w ekspresowym tempie uchwaliła ustawę, która nałożyła na Lasy Państwowe haracz w wysokości 800 mln zł rocznie. Pieniądze miały być przekazane na budowę dróg lokalnych, a program miał trafić do gmin leśnych, których drogi są rozjeżdżane przez transporty z drewnem. Dziś jednak Ministerstwo Finansów nie wie, gdzie trafiły pieniądze" - pisze Jacek Liziniewicz w "Gazecie Polskiej Codziennie".
 • Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach, która ma utrudnić nielegalny import drewna. Zgodnie z nim za wprowadzenie na rynek nielegalnie pozyskanego drewna trzeba będzie zapłacić od 20 tys. do 200 tys. zł.
 • "Puls Biznesu": Ferrari i bentleye z lasu

  "Puls Biznesu": Ferrari i bentleye z lasu

  Blisko 15 tys m. sześć. luksusowego drewna, pozyskanego z Lasów Państwowych, trafi w przyszłym roku na aukcje, zapowiada "Puls Biznesu". Ceny bywają zawrotne.
 • Lasy Państwowe kasują klientów z automatu

  Lasy Państwowe kasują klientów z automatu

  Spóźnienie się z płatnością faktury kosztuje. Oprócz odsetek dodatkowo 40 euro. Tak do swoich kontrahentów od pewnego czasu podchodzi krajowy monopolista drzewny.

Filmy - Lasy Państwowe (1)

 • Producenci mebli walczą o drewno z Lasami Państwowymi

  Polska branża meblarska zajmuje czołowe miejsce w światowym eksporcie. Więcej mebli dostarczają jedynie Chińczycy, Włosi i Niemcy. Jednak rozwój branży mogą zatrzymać Lasy Państwowe, które są głównym dostawcą drewna na polski rynek. Producenci mebli właśnie Lasy Państwowe obciążają odpowiedzialnością za wysokie ceny i brak dostępu do surowca. Komentuje Jacek Twaróg, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.