Lasy Państwowe

Artykuły - Lasy Państwowe (24)

 • Projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych złożony w Sejmie

  Projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych złożony w Sejmie

  Kluby PO i PSL złożyły w Sejmie projekt zmian w konstytucji uniemożliwiający prywatyzację Lasów Państwowych - poinformował we wtorek szef klubu Stronnictwa Jan Bury. Jak dodał, pod projektem podpisało się ponad 250 posłów, oprócz przedstawicieli PO i PSL, także posłowie SLD.
 • Referendum w sprawie obrony polskiej ziemi i Lasów Państwowych

  Ponad pół miliona osób poparło już wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych - pisze "Nasz Dziennik".
 • "Nasz Dziennik": Będzie milion

  Już ponad pół miliona osób poparło wniosek o przeprowadzenie referendum w obronie polskiej ziemi i zachowania dotychczasowej formy funkcjonowania Lasów Państwowych - czytamy w "Naszym Dzienniku".
 • Drzewa już pracują dla naszego budżetu

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Lasach Państwowych. Dzięki temu do budżetu państwa w ciągu 2 lat trafi ponad 1,5 miliarda złotych.
 • Projekt ws. Lasów Państwowych poprą SLD, TR i może SP; PiS przeciw

  Projekt ws. Lasów Państwowych poprą SLD, TR i może SP; PiS przeciw

  Poparcie dla zapowiadanego przez kluby PO i PSL projektu zmian w konstytucji dot. Lasów Państwowych deklarują SLD i Twój Ruch. SP też jest za, ale poparcie warunkuje wsparciem koalicji dla własnego projektu. Według PiS projekt to "zasłona dymna" dla zamiaru prywatyzacji spółki.
 • PO i PSL chcą, by Lasy Państwowe nie podlegały prywatyzacji

  PO i PSL chcą, by Lasy Państwowe nie podlegały prywatyzacji

  Projekt zmian w konstytucji, które mają uniemożliwić prywatyzację Lasów Państwowych, zamierzają złożyć w Sejmie kluby PO i PSL. Szefowie obu klubów zapowiedzieli na środowej konferencji prasowej, że będą apelowali o poparcie projektu do wszystkich posłów.
 • Senat przyjął ustawę dotyczącą Lasów Państwowych

  Senat przyjął ustawę dotyczącą Lasów Państwowych

  Lasy Państwowe będą dzieliły się swymi przychodami z budżetem państwa. Dziś Senat przyjął nowelizację ustawy, która zakłada, że przedsiębiorstwo to w latach 2014-2015 odprowadzi do budżetu państwa po 800 milionów złotych rocznie, a od 2016 - 2 procent swych przychodów. Teraz o losie ustawy zdecyduje prezydent.
 • Cimoszewicz broni lasów przed budżetem

  Cimoszewicz broni lasów przed budżetem

  Włodzimierz Cimoszewicz krytycznie o ustawie o lasach państwowych. Senator mówił w radiowej, że dokument, który jeszcze dziś będzie głosowany przez izbę wyższą, zaszkodzi lasom.
 • W Senacie bój o Lasy Państwowe

  W Senacie bój o Lasy Państwowe

  W Senacie ciąg dalszy boju o Lasy Państwowe. Uchwaloną w ubiegłym tygodniu ustawą, która przewiduje, że przedsiębiorstwo to podzieli się częścią dochodów z budżetem, zajął się Senat. Podczas debaty senatorowie PiS zakwestionowali tryb jej uchwalania. Wytknęli też rządowi brak oceny skutków przyjętych przez Sejm rozwiązań. Zgłosili wniosek o odrzucenie ustawy w całości.
 • Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o Lasach Państwowych

  Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o Lasach Państwowych

  Posłowie uchwalili w piątek nowelizację ustawy o lasach, która zakłada, że Lasy Państwowe w latach 2014-2015 wpłacą do budżetu państwa 1,6 mld zł. Pieniądze te mają być przeznaczone na budowę i przebudowę dróg lokalnych.

Filmy - Lasy Państwowe (1)

 • Producenci mebli walczą o drewno z Lasami Państwowymi

  Polska branża meblarska zajmuje czołowe miejsce w światowym eksporcie. Więcej mebli dostarczają jedynie Chińczycy, Włosi i Niemcy. Jednak rozwój branży mogą zatrzymać Lasy Państwowe, które są głównym dostawcą drewna na polski rynek. Producenci mebli właśnie Lasy Państwowe obciążają odpowiedzialnością za wysokie ceny i brak dostępu do surowca. Komentuje Jacek Twaróg, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.