Lasy Państwowe

Artykuły - Lasy Państwowe (30)

 • Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Premier Ewa Kopacz zapewniła dziś w Radomiu, że rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych. Jej zdaniem Lasy Państwowe dobrze zarządzają obszarami leśnymi w kraju.
 • Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Posłowie w piątek znowelizowali ustawę o lasach. Nowe przepisy mają się przyczynić do zamknięcia rynku wspólnotowego przed obrotem nielegalnie pozyskanym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.
 • Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Ceny drewna wzrosną w tym roku o 5 procent

  Lasy Państwowe są w dobrej i stabilnej kondycji - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Adam Wasiak, dyrektor generalny Lasów Państwowych
 • "GPC": Rząd zgubił 800 mln zł

  "Rok temu koalicja PO-PSL w ekspresowym tempie uchwaliła ustawę, która nałożyła na Lasy Państwowe haracz w wysokości 800 mln zł rocznie. Pieniądze miały być przekazane na budowę dróg lokalnych, a program miał trafić do gmin leśnych, których drogi są rozjeżdżane przez transporty z drewnem. Dziś jednak Ministerstwo Finansów nie wie, gdzie trafiły pieniądze" - pisze Jacek Liziniewicz w "Gazecie Polskiej Codziennie".
 • Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach

  Rząd uchwalił ustawę o lasach, która ma utrudnić nielegalny import drewna. Zgodnie z nim za wprowadzenie na rynek nielegalnie pozyskanego drewna trzeba będzie zapłacić od 20 tys. do 200 tys. zł.
 • "Puls Biznesu": Ferrari i bentleye z lasu

  "Puls Biznesu": Ferrari i bentleye z lasu

  Blisko 15 tys m. sześć. luksusowego drewna, pozyskanego z Lasów Państwowych, trafi w przyszłym roku na aukcje, zapowiada "Puls Biznesu". Ceny bywają zawrotne.
 • Lasy Państwowe kasują klientów z automatu

  Lasy Państwowe kasują klientów z automatu

  Spóźnienie się z płatnością faktury kosztuje. Oprócz odsetek dodatkowo 40 euro. Tak do swoich kontrahentów od pewnego czasu podchodzi krajowy monopolista drzewny.
 • "Rzeczpospolita": Narodowe urządzanie lasów

  "Rzeczpospolita": Narodowe urządzanie lasów

  0,5 mld drzew posadzono w tym roku podczas wiosennych zalesień i odnowień upraw w Lasach Państwowych. Na sadzenie drzew i ich pielęgnację to samofinansujące się przedsiębiorstwo wydaje rocznie ok. 600 mln zł - czytamy w "Rzeczpospolitej".
 • Lasy Państwowe liczą na spory popyt na drewno

  Lasy Państwowe liczą na spory popyt na drewno

  - W tym roku Lasy Państwowe wydadzą na inwestycje ok. 700 mln zł - powiedział PAP dyrektor generalny przedsiębiorstwa Adam Wasiak. W 2014 Lasy mają zarobić na czysto ok. 200 mln zł.
 • Projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych złożony w Sejmie

  Projekt zmiany konstytucji ws. Lasów Państwowych złożony w Sejmie

  Kluby PO i PSL złożyły w Sejmie projekt zmian w konstytucji uniemożliwiający prywatyzację Lasów Państwowych - poinformował we wtorek szef klubu Stronnictwa Jan Bury. Jak dodał, pod projektem podpisało się ponad 250 posłów, oprócz przedstawicieli PO i PSL, także posłowie SLD.

Filmy - Lasy Państwowe (1)

 • Producenci mebli walczą o drewno z Lasami Państwowymi

  Polska branża meblarska zajmuje czołowe miejsce w światowym eksporcie. Więcej mebli dostarczają jedynie Chińczycy, Włosi i Niemcy. Jednak rozwój branży mogą zatrzymać Lasy Państwowe, które są głównym dostawcą drewna na polski rynek. Producenci mebli właśnie Lasy Państwowe obciążają odpowiedzialnością za wysokie ceny i brak dostępu do surowca. Komentuje Jacek Twaróg, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.