Lasy Państwowe

Artykuły - Lasy Państwowe (34)

 • Prezydent zawetował sprzedaż Lasów Państwowych

  Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelę ustawy o lasach, która miała dopuścić możliwość sprzedaży lasów w celu realizacji inwestycji publicznych.
 • Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe mają się dobrze - rośnie zysk przedsiębiorstwa

  Lasy Państwowe zwiększają pozyskanie drewna i prognozują wzrost zysku netto. Realizowane są także inwestycje - głównie przeciwpożarowe.
 • Lasy Państwowe mają szanse zwiększyć przychody

  Lasy Państwowe mają szanse zwiększyć przychody

  Jak informuje "Rzeczpospolita", przemysł żąda od leśników więcej surowca, a ekolodzy alarmują, iż w lasach trwa rabunek.
 • Gorąca dyskusja na temat Lasów Państwowych. Prace nad projektem

  Gorąca dyskusja na temat Lasów Państwowych. Prace nad projektem

  - Lasy mają nieocenione znaczenie społeczne, gospodarcze i kulturowe. Trzeba pamiętać, że stanowią nasz wspólny majątek narodowy - mówiła w środę posłanka PO Ewa Wolak pracująca w komisji zajmującej się projektem noweli o lasach. W Sejmie odbyła się kolejna gorąca dyskusja nt. Lasów Państwowych. Koalicyjne kluby PO-PSL proponują wpisanie do ustawy zakazu prywatyzacji lasów; PiS twierdzi, że Platforma i Ludowcy destabilizują sytuację w tym przedsiębiorstwie. PiS chce też odrzucenia projektu.
 • Ewa ​Kopacz: Zapiszemy w ustawie, że Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Ewa ​Kopacz: Zapiszemy w ustawie, że Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Do końca tej kadencji chcemy przepracować projekt ustawy, w którym zapiszemy, iż Lasy Państwowe nie będą ani prywatyzowane, ani restrukturyzowane - zapowiedziała w środę premier Ewa Kopacz.
 • Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane

  Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że do końca kadencji rządu, powstanie projekt ustawy o Lasach Państwowych. Podkreśliła, że pojawi się w nim zapis, że Lasy Państwowe nie będą prywatyzowane.
 • Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Koniec z nielegalnym handlem drewnem

  Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w tym tygodniu nowelę ustawy o lasach. Zmiany mają na celu m.in. walkę z obrotem nielegalnie pozyskiwanym drewnem.
 • Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu państwa 1,6 mld zł

  Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu państwa 1,6 mld zł

  Ponad 45 milionów złotych zarobiły w ubiegłym rok Lasy Państwowe. Mimo konieczności wpłaty do budżetu państwa 1 miliarda 600 milionów złotych, firma zapowiada zatrudnienie dodatkowych pracowników.
 • Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Kopacz ws. Lasów Państwowych: Nie planujemy prywatyzacji

  Premier Ewa Kopacz zapewniła dziś w Radomiu, że rząd nie planuje prywatyzacji Lasów Państwowych. Jej zdaniem Lasy Państwowe dobrze zarządzają obszarami leśnymi w kraju.
 • Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Gigantyczne kary za pozyskanie drewna

  Posłowie w piątek znowelizowali ustawę o lasach. Nowe przepisy mają się przyczynić do zamknięcia rynku wspólnotowego przed obrotem nielegalnie pozyskanym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.

Filmy - Lasy Państwowe (1)

 • Producenci mebli walczą o drewno z Lasami Państwowymi

  Polska branża meblarska zajmuje czołowe miejsce w światowym eksporcie. Więcej mebli dostarczają jedynie Chińczycy, Włosi i Niemcy. Jednak rozwój branży mogą zatrzymać Lasy Państwowe, które są głównym dostawcą drewna na polski rynek. Producenci mebli właśnie Lasy Państwowe obciążają odpowiedzialnością za wysokie ceny i brak dostępu do surowca. Komentuje Jacek Twaróg, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.