Kuba

Artykuły - Kuba (1204)

 • ​Kuba: Zmarł jeden z najbliższych współpracowników Fidela Castro

  ​Kuba: Zmarł jeden z najbliższych współpracowników Fidela Castro

  Armando Hart, jeden z przywódców rewolucji kubańskiej, który kierował kampanią zwalczania analfabetyzmu i przez dziesięciolecia był ministrem oświaty, a później kultury za rządów Fidela Castro, zmarł w niedzielę w wieku 87 lat - poinformowały media na Kubie.
 • Kuba odpiera oskarżenia o ataki akustyczne

  Kuba odpiera oskarżenia o ataki akustyczne

  Zarzuty jakoby władze kubańskie dokonywały "ataków akustycznych", które spowodowały uszczerbek na zdrowiu dyplomatów USA w Hawanie, są "polityczną manipulacją mającą zaszkodzić stosunkom amerykańsko-kubańskim" - oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez.
 • Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów

  Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów

  Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów, wychodząc naprzeciw zainteresowaniu wyspą zarówno przez rozwijanie sieci luksusowych hoteli i pensjonatów, jak i udostępnianie turystom coraz większej liczby prywatnych pokoi do wynajęcia.
 • ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  Prezydent Kuby Raul Castro obiecał w sobotę w obecności dziesiątek tysięcy Kubańczyków zgromadzonych na głównym placu w Santiago de Cuba, że będzie bronić socjalistycznej spuścizny swego brata, zmarłego w wieku 90 lat przywódcy kubańskiej rewolucji Fidela Castro.
 • Kuba: Uroczystości na cześć zmarłego Fidela Castro

  Kuba: Uroczystości na cześć zmarłego Fidela Castro

  ​Dziesiątki tysięcy Kubańczyków oraz przywódcy wielu państw Ameryki Łacińskiej i rejonu Karaibów uczestniczyły we wtorek wieczorem, czasu lokalnego, na Placu Rewolucji w Hawanie w uroczystościach poświęconych pamięci zmarłego w ub. piątek byłego przywódcy Kuby Fidela Castro.
 • Na Kubie nadal żyje się bardzo trudno

  Na Kubie nadal żyje się bardzo trudno

  Były przywódca Kuby Fidel Castro zmarł w piątek wieczorem w Hawanie w wieku 90 lat - poinformował w kubańskiej telewizji państwowej jego brat Raul, który przejął po nim rządy na wyspie w 2006 r., a formalnie dwa lata później.
 • Sześciu kubańskich siatkarzy z zarzutem gwałtu w Finlandii

  Sześciu kubańskich siatkarzy z zarzutem gwałtu w Finlandii

  Sześciu siatkarzom z reprezentacji Kuby postawiono zarzut brutalnego gwałtu w Finlandii - poinformował we wtorek lokalny prokurator. Do zdarzenia doszło na początku lipca, gdy drużyna z Ameryki Środkowej przebywała w Tampere w związku z turniejem Ligi Światowej.
 • Liga Światowa. Kubańscy zawodnicy podejrzani o gwałt

  Liga Światowa. Kubańscy zawodnicy podejrzani o gwałt

  Ośmiu kubańskich siatkarzy jest podejrzanych o dokonanie napaści seksualnej w Tampere. Reprezentacja poleciała do Finlandii na mecze 2. Dywizji Ligi Światowej. Policja nie podała, o których zawodników chodzi.
 • "GPC": Kubańscy szpiedzy w Moskwie

  "GPC": Kubańscy szpiedzy w Moskwie

  "Gazeta Polska Codziennie" informuje, że do Moskwy przybyli, pochodzący z Kuby, członkowie siatki szpiegowskiej, która działała w USA w latach 90.
 • Historyczny rejs na Kubę

  Historyczny rejs na Kubę

  Pierwszy od blisko 40 lat amerykański statek wycieczkowy pokonał trasę z Miami na Florydzie i zawinął do portu w Hawanie. Przybycie statku na Kubę obserwowały setki ludzi. Uczestnicy historycznej wycieczki spędzą na wyspie tydzień.

Filmy - Kuba (9)

 • Uważaj na 4-gwiazdkowe hotele w tym kraju. Możesz się zdziwić

  Kuba jest w modzie. W 2016 roku wyspę odwiedziło ponad 4 miliony turystów. Liczba odwiedzających rośnie. Podobnie jak ceny w branży hotelowej. Pokój, za który dwa lata temu trzeba było zapłacić 110 dolarów, dziś kosztuje 280 dolarów. Ale ta cena nie gwarantuje wysokiej jakości. Goście hotelowi skarżą się na brud i zły stan urządzeń sanitarnych. Jaka jest alternatywa? Zobaczcie.
 • Dziesiątki tysięcy ludzi upamiętniły F. Castro. Wśród nich przywódcy państw

  Dziesiątki tysięcy Kubańczyków, członkowie władz oraz przywódcy państw uczestniczyli w uroczystości poświęconej pamięci zmarłego 25 listopada Fidela Castro. Odbyła się ona na placu Rewolucji w Hawanie. Wyświetlono m. in. film dokumentalny na temat Castro. Wśród obecnych byli prezydenci Meksyku, Ekwadoru, Boliwii, Wenezueli, Panamy, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe. Fidel Castro, wieloletni przywódca komunistycznej Kuby, zmarł w wieku 90 lat.
 • Mają 70 lat, a na scenie robią cuda

  Te Kubanki mają średnio po 70 lat i nie mogą się doczekać, kiedy ponownie staną w światłach reflektorów. Kiedyś były gwiazdami rewiowymi, teraz postanowiły znów wejść na scenę. Przygotowania do powrotu nie były łatwe (trzy miesiące wyczerpujących prób i przymusowa dieta dla niektórych pań), jednak nikt nie narzekał. – Strasznie tęskniłam za sceną, dlatego teraz czuję się bardzo, bardzo szczęśliwa – podkreśla jedna z tancerek, Lucia Subiadur. Pierwszy spektakl zaprezentowany publiczności w połowie kwietnia br. odniósł wielki sukces. Czy niezwykłe tancerki poradzą sobie równie dobrze na scenie jak muzycy z kultowego zespołu Buena Vista Social Club?
 • Tysiące turystów na Kubie. To efekt politycznej odwilży

  Przybywają tutaj tysiącami – z USA, ale też z innych zakątków świata. Łączy ich jedno: pragnienie doświadczenia niezwykłej atmosfery wyspy, która przez lata pozostawała w stanie politycznej i gospodarczej izolacji. – Chcemy zobaczyć kolonialne zabytki Hawany i poczuć atmosferę tutejszych pubów, zanim sprowadzą się tu McDonald’s i Starbucks – mówią zagraniczni turyści. Kuba zapewne nie uniknie turystycznej komercjalizacji. Kiedy pod koniec 2014 r. Barack Obama i Raul Castro ogłosili, że po ponad 50 latach wzajemnej wrogości ich kraje znów nawiążą stosunki dyplomatyczne, a restrykcyjne przepisy dotyczące podróżowania Amerykanów na Kubę zostaną poluzowane, wiadomo było, że wszystko się zmieni. Kuba – perła Karaibów – to eldorado dla zachodnich marek. Dla bogatej kultury wyspy, którą lata odosobnienia chroniły przed naleciałościami, może się to jednak okazać zgubne. Dlatego właśnie świadomi podróżnicy chcą poznawać wyspę właśnie teraz.