Kreml

Artykuły - Kreml (148)

Filmy - Kreml (3)

  • "Pytania Donalda Tuska to pytania, na które wielu Polaków chciałoby znać odpowiedź"

    "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze Donald Tusk. - Bardzo ostre słowa, ale bardzo zasadne pytania, bo jeżeli popatrzymy na politykę PiS, to można powiedzieć, że gdyby Putin chciał mieć agenta w polskim rządzie to ten agent właśnie tak by działał - skomentował wpis byłego premiera poseł PO Marcin Kierwiński. - Stąd takie pytania Tuska, pytania, na które wielu Polaków chciałoby znać odpowiedź - dodał.
  • Ogień olimpijski zgasł pod Kremlem. Rosjanie odpalili go zapalniczką

    Ogień olimpijski doleciał w niedzielę 6 października do Rosji, gdzie rozpoczęła się sztafeta przed zimowymi igrzyskami w Soczi. Już na samym starcie organizatorzy zaliczyli jednak niezłą wpadkę - pochodnia niesiona przez Szawarsza Karapietiana, rekordzistę świata w pływaniu w płetwach, zgasła i trzeba ją było odpalić zapalniczką.
  • Gigantyczna jodła na Kremlu, czyli święta u Putina

    Większość Europejczyków rozpakowała już prezenty spod choinki, ale Rosjanie dopiero przygotowują się do świętowania Bożego Narodzenia! Na terenie Kremla stanęła gigantyczna jodła przybrana ozdobami w kolorach złotym, a także czerwonym, białym i niebieskim, co symbolizuje barwy narodowe Rosji.