kredyt

Synonimy:
kredyty, kredyty bankowe
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kredyt (422)

 • Słowenia: Sąd unieważnił kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich

  Słowenia: Sąd unieważnił kredyt zaciągnięty we frankach szwajcarskich

  Sąd w Słowenii unieważnił kredyt hipoteczny zaciągnięty we frankach szwajcarskich, ponieważ kredytobiorca nie został poinformowany o wysokim ryzyku takiej umowy kredytowej. Poinformowali o tym w piątek prawnicy kredytobiorcy.
 • Kiedy zdrożeją kredyty?

  Kiedy zdrożeją kredyty?

  Inflacja lekko wyhamowała. Czy oddala to perspektywę podwyżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej? Wiele będzie zależeć od dynamiki wynagrodzeń.
 • Problemy z Mieszkaniem dla Młodych. Zawalił system?

  Problemy z Mieszkaniem dla Młodych. Zawalił system?

  Duże kłopoty z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych. Nawet tysiąc osób liczących na państwowe dofinansowanie kredytu hipotecznego mogło zostać na lodzie z powodu problemów z systemem informatycznym.
 • BGK pomoże spłacić kredyt technologiczny. Nawet do 6 mln zł

  BGK pomoże spłacić kredyt technologiczny. Nawet do 6 mln zł

  W połowie lutego 2018 r. ruszy kolejny, czwarty już konkurs w BGK skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw - "Kredyt na innowacje technologiczne". W ramach dotacji można pozyskać nawet do 6 mln zł na spłatę zaciągniętego wcześniej kredytu na wdrożenie nowej technologii.
 • Popyt na kredyty mieszkaniowe wzrósł o 14 procent

  Polacy chętniej zadłużają się na zakup mieszkań, co zawdzięczamy rosnącym wynagrodzeniom i zatrudnieniu. Przeciętnej trzyosobowej rodzinie banki skłonne są pożyczyć na "cztery kąty" aż 466 tys. złotych. Taki dług zaciągną jednak tylko ci, którzy mają sporo gotówki - nawet 100-200 tys. zł - wynika z szacunków Open Finance.
 • Frank szwajcarski coraz tańszy. Co z obietnicami PiS?

  Frank szwajcarski coraz tańszy. Co z obietnicami PiS?

  Szybko taniejący frank szwajcarski coraz mocniej studzi zapał polityków do pomagania kredytobiorcom walutowym.
 • Wyjątkowo tanie kredyty

  Wyjątkowo tanie kredyty

  Według najnowszych danych NBP, w listopadzie zaciągnęliśmy 5,6 mld zł kredytów konsumpcyjnych, czyli o prawie 9 proc. więcej niż przed rokiem. Najbardziej niesamowite jest jednak to, że pożyczaliśmy najtaniej w historii. Średnie RRSO wyniosło 13,8 proc. Expander zwraca też uwagę na inną ciekawostkę. W czasie gdy spadały koszty kredytów jednocześnie rosło oprocentowanie lokat bankowych.
 • 30 lat z kredytem. Stopy procentowe pójdą w górę - to pewne. O ile wzrośnie twoja rata?

  30 lat z kredytem. Stopy procentowe pójdą w górę - to pewne. O ile wzrośnie twoja rata?

  W ciągu 30 lat, w czasie których będziesz spłacać swój kredyt mieszkaniowy, wiele się może wydarzyć. Najbardziej na ryzyko wzrostu stóp procentowych jest narażony portfel kredytów z lat 2014-2017. Potencjalne ryzyko generują też kredyty z programu Rodzina na Swoim.
 • Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy kochają zakupy na kredyt

  Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.
 • Mieszkania na rynku wtórnym atrakcyjniejsze od nowych

  Mieszkania na rynku wtórnym atrakcyjniejsze od nowych

  Choć w ostatnich latach preferencje bardziej się wyrównały, to jednak Polacy ciągle chętniej wybierają mieszkania używane niż nowe. Z czego wynika większa popularność rynku wtórnego? Chodzi nie tylko o niższe ceny zakupu. Nieruchomości używane mają wiele innych zalet, istotnych z punktu widzenia kupującego.

Filmy - Kredyt (99)

 • Zmiany podatkowe: trzeba bardzo się śpieszyć z kredytami

  Nowe regulacje dotyczące CIT obejmą wszystkich podatników korzystających z jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego. Chodzi nie tylko o kredyty, ale także o leasing. Zmiany będą obowiązywać od początku 2018 r., czyli warto jeszcze się pośpieszyć.
 • Kiedy w Polsce zdrożeją kredyty?

  Stopy procentowe pozostają na rekordowo niskim poziomie. Wielu ekonomistów przewiduje, że RPP podwyższy stopy procentowe dopiero w listopadzie 2018 r. Jednak nie jest to jedyny scenariusz.
 • Jak zmniejszyć wysokie raty kredytu?

  Każdego z nas mogą spotkać w życiu jakieś kłopoty finansowe. Pół biedy, jeśli oznaczają one tylko to, że musimy na pewien czas zacisnąć pasa. Gorzej, jeżeli mamy akurat zaciągnięty kredyt, którego spłata zaczyna przerastać nasze możliwości.
 • Banki kuszą nas tanimi kredytami, ale czy faktycznie opłaca się je brać?

  Wybór dobrego kredytu nie jest rzeczą łatwą. Liczba ofert dostępnych na rynku finansowym może przyprawić o zawrót głowy. Każda z nich ma swoje zalety i wady, nie zawsze widoczne na pierwszy rzut oka. Jak więc znaleźć atrakcyjny kredyt, który nie obciąży zanadto naszej kieszeni?