kradzieże

Artykuły - Kradzieże (84)

Filmy - Kradzieże (9)

 • W majówkę złodzieje nie odpoczywają

  Długi majowy weekend to okres wzmożonej aktywności złodziei i włamywaczy. Pozostawione przez nas niezabezpieczone mieszkanie czy dom może paść ich łupem, a nasza nieuwaga - zostać łatwo wykorzystana. Jak przygotować się do długiego weekendu, by uniknąć takich przykrych niespodzianek? O tym Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji. - Zawsze, planując wyjazd, musimy się do niego dobrze przygotować. Pierwsza sprawa to zabezpieczenie domu czy mieszkania. Przed wyjazdem sprawdźmy wszystkie instalacje, w tym gazową, i okna. Upewnijmy się, że alarm jest załączony, jeżeli go posiadamy. Poprośmy też dobrego sąsiada o to, żeby od czasu do czasu wpadł do nas, tak, aby było wrażenie, że w mieszkaniu jest "ruch". Przy dłuższym wyjeździe dobrze jest zlecić komuś wyjmowanie poczty z naszej skrzynki, żeby jej nagromadzenie nie sugerowało, że nie ma nas w domu - mówi policjant.
 • Kradzieże torów, kabli i innych elementów infrastruktury kosztowały 30 mln

  Na kradzieżach i dewastacji infrastruktury, które zwiększają zagrożenie dla zdrowia i życia, traci i społeczeństwo, i gospodarka. - To są kwoty powyżej 28 mln złotych – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Marzena Śliz, dyrektor Departamentu Rozwoju Infrastruktury w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. - To przekłada się oczywiście na dostarczenie energii elektrycznej odbiorcom, co jest bardzo źle odbierane, a więc energetyka traci swój wizerunek – potwierdza w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Andrzej Pazda z Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej z siedzibą w Poznaniu.
 • Najbardziej nieudolne włamanie wszech czasów?

  Oryginalne zamaskowanie twarzy, spektakularne włamanie i szybkość geparda - oto przymioty złodzieja idealnego. Czy tym dwóm śmiałkom uda się sięgnąć ideału?
 • Upośledzony Radek dostał przepustkę z więzienia w Koszalinie

  Koszalin. - Upośledzony Radosław Agatowski otrzymał przepustkę - poinformował płk. Krzysztof Olkowicz ze służby więziennej w Koszalinie. W jego sprawie zostanie złożony także wniosek o przerwę w odbywaniu kary. Upośledzony mężczyzna przebywa w więzieniu za drobne kradzieże, choć - jak twierdzą jego bliscy - nie zdaje sobie sprawy, że to, co zrobił, było złe (TVN24/x-news).