koszty

Artykuły - Koszty (42)

Filmy - Koszty (8)

 • J. Martini: Wzrosną koszty obsługi podatkowej. Firmy mogą przestać korzystać z księgowych

  Propozycja nowej ustawy przewiduje sankcję do pół miliona zł za zarejestrowanie podmiotu do VAT-u założonego dla tzw. słupa. Według eksperta, poważnie zagrozi to całej branży rachunkowej. Z obawy przed ryzykiem, zawodowi pełnomocnicy, mogą przestać wykonywać lub znacząco ograniczyć świadczenie usług nowym podmiotom.
 • W połowie roku PZU zaprezentuje nową strategię

  Grupa PZU zamierza w ciągu trzech lat obciąć do 20 proc. kosztów we wszystkich swoich segmentach. Z deklaracji kierownictwa wynika jednak, że w dalszym ciągu spółka będzie wypłacać dywidendę. Decyzja o podziale zysku za 2015 rok zapadnie w kwietniu. – Ubezpieczenia nadal będą najważniejsze w Grupie PZU. Chcielibyśmy, żeby były one rentownym filarem, z czym w zeszłym roku mieliśmy trochę problemów – zapowiada Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU. – Tę rentowność będziemy chcieli uzyskać z jednej strony poprzez zastosowanie zaawansowanych technik cenowych, gdzie dla każdego kierowcy będziemy mogli tworzyć coś na miarę małej taryfy, a z drugiej strony poprzez redukcje kosztowe. Nasz biznes usług finansowych jest biznesem, gdzie relacja cena a koszt mają bardzo duże znaczenie.
 • Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?

  Koszt wychowania dziecka w Polsce (do osiągnięcia 19 roku życia) mieści się w przedziale od 176 tys. do 190 tys. zł, a dwójki dzieci - od 317 tys. do 350 tys. zł - szacuje Centrum im. Adama Smitha. Eksperci podkreślają, że choć rodzicielstwo nie jest wyłącznie rezultatem kalkulacji ekonomicznych, to obawy potencjalnych rodziców o bezpieczeństwo ekonomiczne rodziny i jej poziom życia negatywnie wpływają na decyzje o liczbie posiadanych dzieci.
 • Romans kosztuje 700 złotych

  700 złotych – tyle wydajemy miesięcznie na utrzymanie naszego kochanka lub kochanki. Jak wynika z badań, aż 1/3 Polaków dopuszcza się zdrady. Hotele, kolacje czy prezenty kosztują nas niemało, a w porównaniu do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, Polacy przodują w wydatkach i są bardzo "romansującym" narodem - mówi Kuba Jugo z biura prasowego Profi Credit. Osobną kwestią jest ukrywanie prawdziwej skali swoich zarobków, do czego Polacy też mają skłonność. Aż 1/5 z nas nie mówi rodzinie, bliskim czy przyjaciołom, ile dokładnie zarabia. Co ciekawe, najczęściej postępują tak panowie, którzy chcą tym sprytnym sposobem uskładać "awaryjną" sumę na czarną godzinę. Z kolei Polki ukrywają przed mężami swoje wydatki albo zaniżają ceny rzeczy, które zakupiły.