Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3184)

 • ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  Ponad 20 krajów ograniczyło działalność dyplomatyczną czy biznesową rządu Korei Płn. To efekt trwającej ponad rok kampanii Departamentu Stanu USA, która polega na wywieraniu presji na globalne powiązania Pjongjangu - podał w poniedziałek "Wall Street Journal".
 • Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Prezydent USA Donald Trump oskarżył we wtorek Pjongjang o "niewyobrażalne torturowanie" amerykańskiego studenta Otto Warmbiera. Mężczyzna, który w Korei Północnej odbywał wyrok, w czerwcu br. wrócił do USA w stanie śpiączki, po czym zmarł.
 • Chińskie banki ograniczają usługi dla Korei Północnej

  Chińskie banki ograniczają usługi dla Korei Północnej

  Chiny ograniczają dostęp do usług w swoich bankach obywatelom Korei Północnej. Chiński bank centralny polecił wszystkim bankom na terytorium Chin ścisłe przestrzeganie postanowień rezolucji ONZ obejmujących Koreę Północną sankcjami.
 • Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Po przeprowadzeniu przez reżim Kim Dzong Una 3 września szóstej próby atomowej w Korei Północnej wzrosły ceny paliw, żywności i towarów codziennego użytku - poinformował w środę serwis Daily NK, powołując się na źródła wewnątrz kraju.
 • Sankcje wobec Korei Północnej

  Sankcje wobec Korei Północnej

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zaostrzyła sankcje wobec Pjongjangu .To odpowiedź na niedawny test koreańskiej bomby wodorowej. Nowe sankcje są znacznie łagodniejsze od tych, jakie jeszcze niedawno proponowały Stany Zjednoczone. Dodatkowe sankcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy. Nowe restrykcje wprowadzają także całkowite embargo na dostawy gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz eksportu północnokoreańskich wyrobów tekstylnych.
 • Korea Płn. zapowiada odwet za ewentualne nowe sankcje

  Korea Płn. zapowiada odwet za ewentualne nowe sankcje

  Korea Północna ostrzegła w czwartek, że jeśli USA wprowadzi nowe sankcje z powodu jej programu rakietowego lub będzie naciskać na Pjongjang, to odpowie ostrymi retorsjami. Oskarżyła również Waszyngton o dążenie do wojny.
 • ​Władimir Putin ma "konkretne propozycje" w sprawie Korei Północnej

  ​Władimir Putin ma "konkretne propozycje" w sprawie Korei Północnej

  Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek, że Korea Północna uważa posiadanie broni jądrowej za jedyny sposób swojej obrony i wyraził wątpliwość, czy Pjongjang zrezygnuje z tej broni. Opowiedział się za włączaniem Pjongjangu we wspólne projekty.
 • ​Sekretarz generalny ONZ: Konflikt z Koreą Płn. najgroźniejszym kryzysem na świecie

  ​Sekretarz generalny ONZ: Konflikt z Koreą Płn. najgroźniejszym kryzysem na świecie

  "Ryzyko konfliktu nuklearnego z Koreą Północną to obecnie najgroźniejszy kryzys na świecie" - powiedział we wtorek w Nowym Jorku sekretarz generalny ONZ. "Koniecznie musimy zapobiec wojnie" - podkreślił Antonio Guterres w rozmowie z dziennikarzami.
 • Resort obrony Korei Płd.: Pjongjang mógł zminiaturyzować ładunek nuklearny

  Resort obrony Korei Płd.: Pjongjang mógł zminiaturyzować ładunek nuklearny

  Władze Korei Południowej podejrzewają, że Korea Północna mogła zminiaturyzować ładunek nuklearny w taki sposób, że można go zainstalować na międzykontynentalnym pocisku balistycznym - poinformował w poniedziałek południowokoreański minister obrony Song Jung Mu.
 • Pjongjang grozi śmiercią dziennikarzom z Korei Południowej

  Pjongjang grozi śmiercią dziennikarzom z Korei Południowej

  Groźby śmierci padły w stronę dwóch dziennikarzy południowokoreańskich gazet. Korea Północna oświadczyła, że uderzyli oni w godność kraju, przedstawiając jego niekorzystny obraz w wywiadzie. Zarzuty dotyczyły również recenzji książki o życiu mieszkańców Północy, która nie spodobała się władzom Pjongjangu.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (38)