Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3142)

 • Wiceprezydent USA: W sprawie Korei Północnej możliwe wszystkie opcje

  Wiceprezydent USA: W sprawie Korei Północnej możliwe wszystkie opcje

  Wiceprezydent USA Mike Pence oświadczył we wtorek, że wszystkie opcje są możliwe, jeśli chodzi o kryzys wokół Korei Północnej, ale zaznaczył, że USA są zdeterminowane, by współpracować z Japonią, Chinami i Koreą Płd. w celu znalezienia pokojowego rozwiązania.
 • USA uderzą w Koreę Północną sankcjami

  USA uderzą w Koreę Północną sankcjami

  Prezydent USA Donald Trump zaaprobował zarys działań wobec Korei Płn. w związku z programem nuklearnym i rakietowym Pjongjangu. Administracja USA koncentruje się na sankcjach gospodarczych - pisze Reuters, powołując się na amerykańskie osobistości oficjalne.
 • Korea Północna grozi atakiem nuklearnym na USA

  Korea Północna grozi atakiem nuklearnym na USA

  Północnokoreańskie państwowe media ostrzegły Stany Zjednoczone, że jakiekolwiek oznaki agresji z ich strony zakończą się atakiem nuklearnym na ten kraj. Ostrzeżenie wydano po tym, jak grupa uderzeniowa amerykańskiej marynarki wojennej skierowała się na wody zachodniego Pacyfiku.
 • Korea Północna obchodzi międzynarodowe sankcje

  Korea Północna obchodzi międzynarodowe sankcje

  Korea Północna obchodzi międzynarodowe sankcje dzięki wyszukanej sieci zagranicznych firm, której istnienie częściowo umożliwia dostęp Pjongjangu do międzynarodowego systemu bankowego - głosi projekt raportu ONZ, o którym w sobotę informuje agencja Reutera.
 • Korea Południowa pracuje nad swoją wersją Hyperloop

  Korea Południowa pracuje nad swoją wersją Hyperloop

  Na świecie powstaje coraz więcej projektów podobnych do Hyperloop One. Do wyścigu o stworzenie najszybszego naziemnego środka transportu dołączyła właśnie Korea Południowa.
 • Korea Północna planuje wychować kilku graczy pokroju Messiego

  Korea Północna planuje wychować kilku graczy pokroju Messiego

  Korea Północna marzy o wielkich sukcesach w piłce nożnej. Kim Dzong Un i jego ekipa zamierzają wychować co najmniej kilku Messich.
 • Bramkarz z Korei Płn. zawieszony za umyślne puszczenie gola

  Bramkarz z Korei Płn. zawieszony za umyślne puszczenie gola

  Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Korei Północnej Paek Ho Jang został zawieszony na rok przez Azjatycką Konfederację Piłkarską za umyśle puszczenie gola podczas kontynentalnych mistrzostw do lat 16. Zdyskwalifikowano również trenera tego zespołu.
 • Pjongjang widziany z orbity

  Pjongjang widziany z orbity

  Z wysokości 400 km nad powierzchnią Ziemi, kamera 4K o nazwie Iris, umieszczona na ISS, nagrywa niecodzienne widoki naszej planety. Udało jej się uchwycić Pjongjang, stolicę północnokoreańskiego reżimu.
 • Po powodzi Korea Północna zwiększa kontrolę na granicy

  Po powodzi Korea Północna zwiększa kontrolę na granicy

  Po katastrofalnej powodzi, która nawiedziła północnokoreańskie prowincje przy granicy z Chinami, władze Korei Północnej zwiększają liczbę patroli. Klęska żywiołowa może bowiem skłonić część obywateli Północy do prób ucieczki na Południe. Ta droga wiedzie przez Chiny.
 • Zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej?

  Zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej?

  Szefowie dyplomacji Korei Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych chcą zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej. W Nowym Jorku, przed rozpoczęciem Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prowadzone są rozmowy o tym, w jaki sposób społeczność międzynarodowa odpowie na niedawną kolejną już próbę jądrową komunistycznej Korei.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (30)