Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (2986)

 • Korea Północna: start w kosmos w październiku?

  Korea Północna: start w kosmos w październiku?

  Japońskie media informują, że Kim Dzong Un polecił krajowej agencji aerokosmicznej przygotować testowy lot rakiety z satelitą. Start miałby zbiec się z 70. rocznicą powstania Partii Pracy Korei, której uroczyste obchody odbędą się w Korei Północnej 10 października.
 • Korea Północna: "Zmiana w ostatniej chwili"

  Korea Północna: "Zmiana w ostatniej chwili"

  Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował w środę, że władze Korei Północnej odwołały wcześniejszą zgodę aby odwiedził on kompleks przemysłowy Kaesong położony przy granicy z Koreą Południową.
 • Korea Północna: Minister rozstrzelany za drzemkę

  Korea Północna: Minister rozstrzelany za drzemkę

  ​W Korei Północnej rozstrzelano ministra obrony za brak szacunku dla przywódcy kraju, Kim Dzong Una - poinformowała w środę w Seulu agencja prasowa Yonhap, powołując się na wywiad południowokoreański.
 • ​Korea Północna: Kim Dzong Un rozkazał otruć własną ciotkę

  ​Korea Północna: Kim Dzong Un rozkazał otruć własną ciotkę

  Kim Kyong Hui, ciotka rządzącego Koreą Północną Kim Dzong Una, miała zostać otruta w 2014 roku - twierdzi wysoko postawiony członek północnokoreańskiego reżimu, który zbiegł do Korei Południowej.
 • Przewodniczący parlamentu reprezentować będzie Koreę Płn. w Moskwie

  Przewodniczący parlamentu reprezentować będzie Koreę Płn. w Moskwie

  Tytularna głowa państwa, czyli przewodniczący Najwyższego Zgromadzenia Ludowego (parlamentu) Korei Płn. Kim Jong Nam reprezentować będzie ten kraj na uroczystościach w Moskwie poświęconych 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej - poinformowała w poniedziałek agencja KCNA.
 • Kim Dzong Un krwawo ukarał przeciwników

  Kim Dzong Un krwawo ukarał przeciwników

  Przywódca Korei Północnej obiekcje odbiera jako wyzwanie dla swej władzy i reaguje pokazową egzekucją.
 • Korea Płn. wystrzeliła dwie rakiety krótkiego zasięgu

  Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano czasu lokalnego dwie rakiety krótkiego zasięgu - poinformowały źródła wojskowe w Seulu. Pociski wystrzelono ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej, po pokonaniu ok. 490 km, spadł do morza.
 • Seul: Korea Płn. podwoiła swe "siły cybernetyczne"

  Południowokoreański wywiad wojskowy twierdzi, że Korea Północna podwoiła w ciągu roku - z trzech do sześciu tysięcy - liczebność swych "sił cybernetycznych" - specjalnej formacji zajmującej się hakerskimi atakami.
 • Korea Północna ma nowoczesne rakiety nuklearne?

  Korea Północna ma nowoczesne rakiety nuklearne?

  Za pomocą liczącej kilka tysięcy hakerów cyber-armii i miniaturowych rakiety nuklearnych północnokoreański dyktator Kim Jong-Un ma zamiar terroryzować świat - alarmuje ministerstwo obrony Korei Południowej.
 • Koreański żołnierz zabił czterech Chińczyków. Szukał jedzenia

  Koreański żołnierz zabił czterech Chińczyków. Szukał jedzenia

  Pochodzący z Korei Północnej mężczyzna zastrzelił czterech obywateli Chin. Napad miał charakter rabunkowy, a sprawca przekroczył granicę w poszukiwaniu jedzenia - donoszą chińskie i południowokoreańskie media.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (20)

 • "Dżinsy to zło!" Tak żyją w Korei Północnej

  Agencja Associated Press pokusiła się o niezwykle ciekawą analizę życia codziennego mieszkańców Korei Północnej, przeprowadzoną pod kątem... mody! Ten totalitarny reżim większości z nas kojarzy się z biedą, izolacją i obsesyjnym unikaniem jakichkolwiek zachodnich wpływów. Od kilku lat na ulicach stołecznego Pjongjangu można jednak zaobserwować pewne zmiany. Coraz więcej kobiet nosi ubrania o fasonach podkreślających sylwetkę i buty na obcasie. Nie stronią też od kolorów, delikatnych ozdób i modnych torebek. Nowoczesność powoli wkracza też w dziedzinę fryzur i makijażu. Młodzi mężczyźni w Korei Północnej, chociaż nie noszą jeszcze "hipsterskich" rurek, też powoli nadrabiają zaległości w zakresie modowych trendów. Panowie w średnim wieku i starsi wciąż jednak wybierają styl "na Kim Dzong Ila" - którego najlepszym przykładem jest kombinezon w kolorze khaki, z bluzą zasuwaną na zamek błyskawiczny. W zimie obowiązkowym okryciem wierzchnim jest obszerna pikowana kurtka. Jest jednak pewna granica, której nawet modni mieszkańcy Pjongjangu nie mają zamiaru przekraczać. Mowa o dżinsach. Co prawda w państwie dynastii Kimów nigdy nie zostały one oficjalnie zakazane, ale przylgnęło do nich odium zachodniego wynalazku, który rozsądnym Koreańczykom wcale nie jest potrzebny.
 • Rodman śpiewa "sto lat" Kim Dzong Unowi

  Dennis Rodman po raz czwarty gości w Korei Północnej. Wraz z nim do stolicy tego kraju, Pjongjangu, przyjechała grupa byłych koszykarzy NBA. Ich pokazowy mecz z reprezentacją Korei Północnej, uświetnił obchody urodzin Kim Dzong Una. Przed rozpoczęciem spotkania Dennis Rodman zaśpiewał przywódcy reżimu "sto lat". CNN Newsource/x-news