Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3094)

 • ​Korea Północna: Naturalizowany Amerykanin skazany na 10 lat ciężkich robót

  Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem, został skazany przez Sąd Najwyższy Korei Północnej na dziesięć lat ciężkich robót za działalność wywrotową i szpiegostwo - poinformowała w piątek chińska agencja Xinhua. Kim Dong Czul jest przetrzymywany w Korei Płn. od października ub.r. i pod koniec marca przyznał się publicznie do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.
 • Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Podjęta w czwartek przez Koreę Płn. próba wystrzelenia rakietowego pocisku balistycznego średniego zasięgu najprawdopodobniej zakończyła się fiaskiem - poinformowali przedstawiciele ministerstwa obrony Korei Płd., na których powołują się agencje AFP i AP.
 • Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą, by na Półwyspie Koreańskim wybuchł chaos czy wojna; nie byłoby to dla nikogo korzystne - oświadczył w czwartek chiński prezydent Xi Jinping podczas spotkania z grupą szefów dyplomacji, nawiązując do ostatnich prowokacji władz w Pjongjangu.
 • Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Na opublikowanym w czwartek w internecie przez władze Korei Płn. nagraniach rodziny 12 pracownic północnokoreańskiej restauracji w Chinach, które uciekły ostatnio do Korei Płd., żądają spotkania z nimi i twierdzą, że ucieczka to rezultat spisku władz w Seulu.
 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.
 • Kryzys koreański. Manewry z ostrą amunicją

  Kryzys koreański. Manewry z ostrą amunicją

  Siły zbrojne Korei Południowej prowadzą w poniedziałek manewry na Morzu Japońskim przy granicy z Koreą Północną z wykorzystaniem ostrej amunicji - poinformował rzecznik wojskowy w Seulu. W tym samym rejonie Korea Północna dokonuje prób rakietowych.
 • Amerykanin przyznał się do czynów "antypaństwowych"

  Amerykanin przyznał się do czynów "antypaństwowych"

  Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem i który od października ub.r. przetrzymywany jest w Korei Północnej, przyznał się w piątek do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.
 • Napięta sytuacja na Płw. Koreańskim. Japonia protestuje

  Napięta sytuacja na Płw. Koreańskim. Japonia protestuje

  Japonia będzie ściśle współpracować z USA i Koreą Płd., aby skłonić Koreę Płn. do zaprzestania dalszych prowokacji. Wystrzelenie dwóch rakiet było pogwałceniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – oświadczył w czwartek rzecznik rządu w Tokio Yoshihide Suga.
 • Korea Północna zminiaturyzowała głowice jądrowe

  Korea Północna zminiaturyzowała głowice jądrowe

  Udało nam się zminiaturyzować głowice jądrowe – oświadczył przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un.
 • USA: Groźby Korei Płn. traktujemy poważnie

  USA: Groźby Korei Płn. traktujemy poważnie

  Departament Stanu oświadczył w poniedziałek, że USA traktują poważnie deklarowane przez Koreę Północną groźby użycia broni atomowej, i wezwał Pjongjang, by wstrzymał swe prowokacyjne działania, w tym próby ładunków nuklearnych i rakiet dalekiego zasięgu.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (25)