Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3098)

 • Kim Dzong Un ogłoszony przewodniczącym Partii Pracy Korei

  Kim Dzong Un ogłoszony przewodniczącym Partii Pracy Korei

  Przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una ogłoszono przewodniczącym Partii Pracy Korei - informuje EFE w poniedziałek, w ostatnim dniu pierwszego od 36 lat zjazdu rządzącej partii, którego celem było umocnienie pozycji Kima jako lidera komunistycznego reżimu.
 • ​Kim Dzong Un chce normalizacji stosunków z "wrogimi państwami"

  ​Kim Dzong Un chce normalizacji stosunków z "wrogimi państwami"

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj nie użyje broni nuklearnej jako pierwszy, jeżeli jego suwerenność nie zostanie naruszona oraz, że chce znormalizować stosunki "z wrogimi państwami" - poinformowała w niedzielę agencja KCNA.
 • ​Korea Północna: Naturalizowany Amerykanin skazany na 10 lat ciężkich robót

  Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem, został skazany przez Sąd Najwyższy Korei Północnej na dziesięć lat ciężkich robót za działalność wywrotową i szpiegostwo - poinformowała w piątek chińska agencja Xinhua. Kim Dong Czul jest przetrzymywany w Korei Płn. od października ub.r. i pod koniec marca przyznał się publicznie do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.
 • Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Podjęta w czwartek przez Koreę Płn. próba wystrzelenia rakietowego pocisku balistycznego średniego zasięgu najprawdopodobniej zakończyła się fiaskiem - poinformowali przedstawiciele ministerstwa obrony Korei Płd., na których powołują się agencje AFP i AP.
 • Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą, by na Półwyspie Koreańskim wybuchł chaos czy wojna; nie byłoby to dla nikogo korzystne - oświadczył w czwartek chiński prezydent Xi Jinping podczas spotkania z grupą szefów dyplomacji, nawiązując do ostatnich prowokacji władz w Pjongjangu.
 • Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Na opublikowanym w czwartek w internecie przez władze Korei Płn. nagraniach rodziny 12 pracownic północnokoreańskiej restauracji w Chinach, które uciekły ostatnio do Korei Płd., żądają spotkania z nimi i twierdzą, że ucieczka to rezultat spisku władz w Seulu.
 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.
 • Kryzys koreański. Manewry z ostrą amunicją

  Kryzys koreański. Manewry z ostrą amunicją

  Siły zbrojne Korei Południowej prowadzą w poniedziałek manewry na Morzu Japońskim przy granicy z Koreą Północną z wykorzystaniem ostrej amunicji - poinformował rzecznik wojskowy w Seulu. W tym samym rejonie Korea Północna dokonuje prób rakietowych.
 • Amerykanin przyznał się do czynów "antypaństwowych"

  Amerykanin przyznał się do czynów "antypaństwowych"

  Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem i który od października ub.r. przetrzymywany jest w Korei Północnej, przyznał się w piątek do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.
 • Napięta sytuacja na Płw. Koreańskim. Japonia protestuje

  Napięta sytuacja na Płw. Koreańskim. Japonia protestuje

  Japonia będzie ściśle współpracować z USA i Koreą Płd., aby skłonić Koreę Płn. do zaprzestania dalszych prowokacji. Wystrzelenie dwóch rakiet było pogwałceniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – oświadczył w czwartek rzecznik rządu w Tokio Yoshihide Suga.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (25)