Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3104)

 • ​Raport: W Polsce 500-800 pracowników z Korei Północnej

  ​Raport: W Polsce 500-800 pracowników z Korei Północnej

  W Polsce może być zatrudnionych, poprzez różnych pośredników, od 500 do 800 pracowników z Korei Północnej; ich warunki pracy są trudne, zaś większość wynagrodzenia trafia do władz Korei Północnej - wynika z raportu zaprezentowanego w poniedziałek w Warszawie.
 • Korea Północna może zaatakować bazy USA

  Korea Północna może zaatakować bazy USA

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że ostatnie testy rakietowe wykazały, iż jego kraj jest zdolny do zaatakowania baz USA na Pacyfiku - poinformowała w czwartek północnokoreańska agencja prasowa KCNA.
 • Płw. Koreański: Kolejny incydent na Morzu Żółtym

  Siły morskie Korei Południowej oddały strzały ostrzegawcze w kierunku dwóch północnokoreańskich jednostek: łodzi patrolowej i kutra rybackiego, które wtargnęły do spornego akwenu na Morzu Żółtym - poinformowały w piątek władze w Seulu. Po strzałach ostrzegawczych obie północnokoreańskie jednostki niezwłocznie się wycofały.
 • Kim Dzong Un ogłoszony przewodniczącym Partii Pracy Korei

  Kim Dzong Un ogłoszony przewodniczącym Partii Pracy Korei

  Przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una ogłoszono przewodniczącym Partii Pracy Korei - informuje EFE w poniedziałek, w ostatnim dniu pierwszego od 36 lat zjazdu rządzącej partii, którego celem było umocnienie pozycji Kima jako lidera komunistycznego reżimu.
 • ​Kim Dzong Un chce normalizacji stosunków z "wrogimi państwami"

  ​Kim Dzong Un chce normalizacji stosunków z "wrogimi państwami"

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że jego kraj nie użyje broni nuklearnej jako pierwszy, jeżeli jego suwerenność nie zostanie naruszona oraz, że chce znormalizować stosunki "z wrogimi państwami" - poinformowała w niedzielę agencja KCNA.
 • ​Korea Północna: Naturalizowany Amerykanin skazany na 10 lat ciężkich robót

  Południowy Koreańczyk, który jest naturalizowanym Amerykaninem, został skazany przez Sąd Najwyższy Korei Północnej na dziesięć lat ciężkich robót za działalność wywrotową i szpiegostwo - poinformowała w piątek chińska agencja Xinhua. Kim Dong Czul jest przetrzymywany w Korei Płn. od października ub.r. i pod koniec marca przyznał się publicznie do popełnienia antypaństwowych czynów, wymierzonych w reżim w Pjongjangu.
 • Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Korea Północna: Nieudana próba wystrzelenia rakiety?

  Podjęta w czwartek przez Koreę Płn. próba wystrzelenia rakietowego pocisku balistycznego średniego zasięgu najprawdopodobniej zakończyła się fiaskiem - poinformowali przedstawiciele ministerstwa obrony Korei Płd., na których powołują się agencje AFP i AP.
 • Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą na wybuch wojny

  Chiny nie pozwolą, by na Półwyspie Koreańskim wybuchł chaos czy wojna; nie byłoby to dla nikogo korzystne - oświadczył w czwartek chiński prezydent Xi Jinping podczas spotkania z grupą szefów dyplomacji, nawiązując do ostatnich prowokacji władz w Pjongjangu.
 • Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Porwanie czy ucieczka obywateli Korei Północnej?

  Na opublikowanym w czwartek w internecie przez władze Korei Płn. nagraniach rodziny 12 pracownic północnokoreańskiej restauracji w Chinach, które uciekły ostatnio do Korei Płd., żądają spotkania z nimi i twierdzą, że ucieczka to rezultat spisku władz w Seulu.
 • Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Mieszkańcom Korei Północnej grozi katastrofalny głód

  Ponad trzy czwarte mieszkańców Korei Północnej potrzebuje jakiejś formy pomocy humanitarnej - alarmuje w czwartek raport ONZ. Mimo prowadzonej przez władze w Pjongjangu polityki zmierzającej do samowystarczalności poważnym problemem pozostaje niedożywienie.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (25)