Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3130)

 • Pjongjang widziany z orbity

  Pjongjang widziany z orbity

  Z wysokości 400 km nad powierzchnią Ziemi, kamera 4K o nazwie Iris, umieszczona na ISS, nagrywa niecodzienne widoki naszej planety. Udało jej się uchwycić Pjongjang, stolicę północnokoreańskiego reżimu.
 • Po powodzi Korea Północna zwiększa kontrolę na granicy

  Po powodzi Korea Północna zwiększa kontrolę na granicy

  Po katastrofalnej powodzi, która nawiedziła północnokoreańskie prowincje przy granicy z Chinami, władze Korei Północnej zwiększają liczbę patroli. Klęska żywiołowa może bowiem skłonić część obywateli Północy do prób ucieczki na Południe. Ta droga wiedzie przez Chiny.
 • Zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej?

  Zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej?

  Szefowie dyplomacji Korei Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych chcą zaostrzenia sankcji wobec Korei Północnej. W Nowym Jorku, przed rozpoczęciem Sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ prowadzone są rozmowy o tym, w jaki sposób społeczność międzynarodowa odpowie na niedawną kolejną już próbę jądrową komunistycznej Korei.
 • Rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim. "Eksplozja"

  Rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim. "Eksplozja"

  Korea Północna przeprowadziła w piątek piątą próbę jądrową - poinformowały południowokoreańskie władze po tym, jak agencje meteorologiczne odnotowały wstrząsy w rejonie północnokoreańskiego ośrodka prób jądrowych. Jak poinformowała natomiast północnokoreańska telewizja państwowa KCTV, test głowicy jądrowej przeprowadzono w 68. rocznicę powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Prezenter określił przeprowadzoną próbą jako udaną.
 • Korea Północna znów wystrzeliła pociski. Odpowiedź na manewry?

  Korea Północna znów wystrzeliła pociski. Odpowiedź na manewry?

  Korea Północna wystrzeliła trzy pociski balistyczne, które wylądowały w Morzu Japońskim, u wschodnich wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego - poinformowało w poniedziałek kolegium połączonych szefów sztabów w Seulu, cytowane przez tamtejsze media. Najnowszy test rakietowy miał miejsce kilka dni po zakończeniu wspólnych manewrów wojskowych przez Koreę Południową i USA.
 • Program okrętów podwodnych Korei Północnej pod lupą

  Program okrętów podwodnych Korei Północnej pod lupą

  Korea Południowa i Stany Zjednoczone będą uważnie monitorować rozwój programu okrętów podwodnych Korei Północnej - podaje w niedzielę EFE, powołując się na źródła w rządzie w Seulu. To reakcja na próby rakietowe Pjongjangu dokonywane z okrętów podwodnych.
 • Manewry wojskowe w Korei. Północ straszy atakiem

  Manewry wojskowe w Korei. Północ straszy atakiem

  Korea Południowa i Stany Zjednoczone rozpoczynają dziś wspólne manewry wojskowe na Półwyspie Koreańskim. W reakcji Pjongjang grozi atakiem nuklearnym na obydwa kraje. Tegoroczne ćwiczenia odbywają się w szczególnej atmosferze wzrostu napięć na Półwyspie, po wielokrotnych próbach rakietowych i teście jądrowym przeprowadzonym przez komunistyczną Północ.
 • ​Korea Płn. wznowiła produkcję plutonu. Jest reakcja Korei Płd.

  ​Korea Płn. wznowiła produkcję plutonu. Jest reakcja Korei Płd.

  W odpowiedzi na północnokoreańską deklarację o wznowieniu produkcji plutonu Korea Południowa przeprowadzi konsultacje z państwami, których ta sprawa dotyczy - zapowiedział w czwartek rzecznik południowokoreańskiego ministerstwa obrony Mun Sang Gjun.
 • Rio 2016. Wspólne selfie Koreanek z Północy i Południa

  Rio 2016. Wspólne selfie Koreanek z Północy i Południa

  Igrzyska olimpijskie łączą. Najlepszy przykład dały młode zawodniczki, jedna z Korei Północnej, druga z Południowej, które zrobiły sobie wspólne selfie podczas rywalizacji w gimnastyce.
 • Korea Północna chce podbijać kosmos

  Korea Północna chce podbijać kosmos

  Korea Północna to kraj znany z grożenia wszystkim swoją potęgą militarną, łamania praw człowieka i budowania skomplikowanych synchronicznych układów tanecznych. Teraz do tego pakietu trzeba dodać jeszcze eksplorację kosmosu.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (27)