Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (3190)

 • USA: Sankcje zaczynają boleć Koreę Północną

  USA: Sankcje zaczynają boleć Koreę Północną

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w środę, że Stany Zjednoczone otrzymują dowody, że sankcje międzynarodowe "naprawdę zaczynają szkodzić Korei Północnej". Jednocześnie zarzucił Rosji niewprowadzanie wszystkich sankcji w życie.
 • Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Pjongczang 2018. Podczas ceremonii otwarcia sportowcy z obu Korei przemaszerują wspólnie

  Sportowcy z Korei Południowej i Północnej przemaszerują razem podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu - poinformowano w środę. Oba kraje wystawią także wspólną reprezentację kobiet w hokeju na lodzie.
 • Korea Północna zbombardowała sama siebie

  Korea Północna zbombardowała sama siebie

  28 kwietnia 2017 roku doszło do fatalnej w skutkach awarii - informuje serwis The Diplomat, powołując się na amerykańskie źródła rządowe.
 • ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  ​"WSJ": Stany skutecznie przekonują do bojkotowania Korei Północnej

  Ponad 20 krajów ograniczyło działalność dyplomatyczną czy biznesową rządu Korei Płn. To efekt trwającej ponad rok kampanii Departamentu Stanu USA, która polega na wywieraniu presji na globalne powiązania Pjongjangu - podał w poniedziałek "Wall Street Journal".
 • Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Donald Trump: Korea Północna torturowała amerykańskiego studenta

  Prezydent USA Donald Trump oskarżył we wtorek Pjongjang o "niewyobrażalne torturowanie" amerykańskiego studenta Otto Warmbiera. Mężczyzna, który w Korei Północnej odbywał wyrok, w czerwcu br. wrócił do USA w stanie śpiączki, po czym zmarł.
 • Chińskie banki ograniczają usługi dla Korei Północnej

  Chińskie banki ograniczają usługi dla Korei Północnej

  Chiny ograniczają dostęp do usług w swoich bankach obywatelom Korei Północnej. Chiński bank centralny polecił wszystkim bankom na terytorium Chin ścisłe przestrzeganie postanowień rezolucji ONZ obejmujących Koreę Północną sankcjami.
 • Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Korea Północna: Po próbie jądrowej rosną ceny paliw i żywności

  Po przeprowadzeniu przez reżim Kim Dzong Una 3 września szóstej próby atomowej w Korei Północnej wzrosły ceny paliw, żywności i towarów codziennego użytku - poinformował w środę serwis Daily NK, powołując się na źródła wewnątrz kraju.
 • Sankcje wobec Korei Północnej

  Sankcje wobec Korei Północnej

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zaostrzyła sankcje wobec Pjongjangu .To odpowiedź na niedawny test koreańskiej bomby wodorowej. Nowe sankcje są znacznie łagodniejsze od tych, jakie jeszcze niedawno proponowały Stany Zjednoczone. Dodatkowe sankcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy. Nowe restrykcje wprowadzają także całkowite embargo na dostawy gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz eksportu północnokoreańskich wyrobów tekstylnych.
 • Korea Płn. zapowiada odwet za ewentualne nowe sankcje

  Korea Płn. zapowiada odwet za ewentualne nowe sankcje

  Korea Północna ostrzegła w czwartek, że jeśli USA wprowadzi nowe sankcje z powodu jej programu rakietowego lub będzie naciskać na Pjongjang, to odpowie ostrymi retorsjami. Oskarżyła również Waszyngton o dążenie do wojny.
 • ​Władimir Putin ma "konkretne propozycje" w sprawie Korei Północnej

  ​Władimir Putin ma "konkretne propozycje" w sprawie Korei Północnej

  Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek, że Korea Północna uważa posiadanie broni jądrowej za jedyny sposób swojej obrony i wyraził wątpliwość, czy Pjongjang zrezygnuje z tej broni. Opowiedział się za włączaniem Pjongjangu we wspólne projekty.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (39)

 • Delegacja z Korei Południowej przekroczyła granicę

  Paju, Korea Południowa. Przez most łączący podzieloną Koreę przejechał autobus z delegacją Koreańczyków z Południa, którzy na prośbę Północy zgodzili się przystąpić do rozmów w sprawie wysłania przez Pjongjang grupy artystycznej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Rozmowy na poziomie roboczym mają odbyć się północnokoreańskiej części wioski Panmundżom, położonej w strefie zdemilitaryzowanej między skonfliktowanymi kajami. (Associated Press/x-news)
 • Haley: Jeśli dojdzie do wojny, całkowicie zniszczymy Koreę

  Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła, że Stany Zjednoczone "całkowicie zniszczą" reżim w Pjongjangu, jeśli dojdzie do wojny. Zaapelowała do wszystkich krajów o zerwanie kontaktów dyplomatycznych i handlowych z Koreą Północną.
 • Haley: Jeśli dojdzie do wojny, całkowicie zniszczymy Koreę

  Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley oświadczyła, że Stany Zjednoczone "całkowicie zniszczą" reżim w Pjongjangu, jeśli dojdzie do wojny. Zaapelowała do wszystkich krajów o zerwanie kontaktów dyplomatycznych i handlowych z Koreą Północną.
 • Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną

  Groźby Trumpa: Jesteśmy gotowi zniszczyć Koreę Północną.