Korea Północna

Synonimy:
korea, korea płn. korea półniocna korea północa północna korea
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Korea Północna (2974)

 • Korea Płn. wystrzeliła dwie rakiety krótkiego zasięgu

  Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano czasu lokalnego dwie rakiety krótkiego zasięgu - poinformowały źródła wojskowe w Seulu. Pociski wystrzelono ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej, po pokonaniu ok. 490 km, spadł do morza.
 • Seul: Korea Płn. podwoiła swe "siły cybernetyczne"

  Południowokoreański wywiad wojskowy twierdzi, że Korea Północna podwoiła w ciągu roku - z trzech do sześciu tysięcy - liczebność swych "sił cybernetycznych" - specjalnej formacji zajmującej się hakerskimi atakami.
 • Korea Północna ma nowoczesne rakiety nuklearne?

  Korea Północna ma nowoczesne rakiety nuklearne?

  Za pomocą liczącej kilka tysięcy hakerów cyber-armii i miniaturowych rakiety nuklearnych północnokoreański dyktator Kim Jong-Un ma zamiar terroryzować świat - alarmuje ministerstwo obrony Korei Południowej.
 • Koreański żołnierz zabił czterech Chińczyków. Szukał jedzenia

  Koreański żołnierz zabił czterech Chińczyków. Szukał jedzenia

  Pochodzący z Korei Północnej mężczyzna zastrzelił czterech obywateli Chin. Napad miał charakter rabunkowy, a sprawca przekroczył granicę w poszukiwaniu jedzenia - donoszą chińskie i południowokoreańskie media.
 • Obama zgodził się na nowe sankcje na Koreę Płn.

  Obama zgodził się na nowe sankcje na Koreę Płn.

  Prezydent USA Barack Obama zaaprobował nałożenie nowych sankcji na Koreę Płn. w ramach retorsji za atak cybernetyczny na firmę Sony Pictures - poinformował Biały Dom.
 • Kim Dzong Un zadeklarował gotowość do rozmów z Seulem

  Kim Dzong Un zadeklarował gotowość do rozmów z Seulem

  Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zadeklarował w czwartek w przemówieniu noworocznym gotowość do rozmów na wysokim szczeblu z Koreą Południową i zaapelował o poprawę stosunków między obu państwami - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.
 • Korea Płn. wyzywa Baracka Obamę od małp

  Korea Płn. wyzywa Baracka Obamę od małp

  Władze Korei Płn. oskarżyły w sobotę USA o pozbawienie we wtorek połączenia z internetem i wyzwały prezydenta Baracka Obamę od małp za zachęcanie właścicieli kin do dystrybucji filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu" o fikcyjnym zamachu na przywódcę kraju.
 • Żył w obozie pracy 23 lata. Jego ojciec temu zaprzecza

  Żył w obozie pracy 23 lata. Jego ojciec temu zaprzecza

  Dawny więzień północnokoreańskiego obozu, Shin Dong-Hyuk, przyznał, że myślał o samobójstwie po tym, jak północnokoreańskie media nadały wywiad telewizyjny z jego ojcem.
 • Korea Płn.: Młodsza siostra Kima na wysokim stanowisku

  Młodsza siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, Kim Jo Dzong, pełni wysokie rangą stanowisko w rządzącej Partii Pracy Korei - podały państwowe media.
 • ONZ: Korea Płn. przed Trybunał w Hadze

  Komitet Zgromadzenia Ogółnego ONZ ds. praw człowieka uchwalił rezolucję wzywającą Radę Bezpieczeństwa do postawienia władz Korei Północnej przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Zdjęcia - Korea Północna (-4)

 • nt.interia.pl
  Wojskowe oszustwa Iranu i Korei Północnej

Filmy - Korea Północna (20)

 • "Dżinsy to zło!" Tak żyją w Korei Północnej

  Agencja Associated Press pokusiła się o niezwykle ciekawą analizę życia codziennego mieszkańców Korei Północnej, przeprowadzoną pod kątem... mody! Ten totalitarny reżim większości z nas kojarzy się z biedą, izolacją i obsesyjnym unikaniem jakichkolwiek zachodnich wpływów. Od kilku lat na ulicach stołecznego Pjongjangu można jednak zaobserwować pewne zmiany. Coraz więcej kobiet nosi ubrania o fasonach podkreślających sylwetkę i buty na obcasie. Nie stronią też od kolorów, delikatnych ozdób i modnych torebek. Nowoczesność powoli wkracza też w dziedzinę fryzur i makijażu. Młodzi mężczyźni w Korei Północnej, chociaż nie noszą jeszcze "hipsterskich" rurek, też powoli nadrabiają zaległości w zakresie modowych trendów. Panowie w średnim wieku i starsi wciąż jednak wybierają styl "na Kim Dzong Ila" - którego najlepszym przykładem jest kombinezon w kolorze khaki, z bluzą zasuwaną na zamek błyskawiczny. W zimie obowiązkowym okryciem wierzchnim jest obszerna pikowana kurtka. Jest jednak pewna granica, której nawet modni mieszkańcy Pjongjangu nie mają zamiaru przekraczać. Mowa o dżinsach. Co prawda w państwie dynastii Kimów nigdy nie zostały one oficjalnie zakazane, ale przylgnęło do nich odium zachodniego wynalazku, który rozsądnym Koreańczykom wcale nie jest potrzebny.
 • Rodman śpiewa "sto lat" Kim Dzong Unowi

  Dennis Rodman po raz czwarty gości w Korei Północnej. Wraz z nim do stolicy tego kraju, Pjongjangu, przyjechała grupa byłych koszykarzy NBA. Ich pokazowy mecz z reprezentacją Korei Północnej, uświetnił obchody urodzin Kim Dzong Una. Przed rozpoczęciem spotkania Dennis Rodman zaśpiewał przywódcy reżimu "sto lat". CNN Newsource/x-news