kopernik

Artykuły - Kopernik (68)

 • W czwartek rozpocznie się budowa metra na odcinku pod Wisłą

  W czwartek tarcza drążąca tunel II linii metra w Warszawie rozpocznie prace na odcinku przebiegającym pod dnem Wisły, czyli między stacjami Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik - poinformował w środę rzecznik prasowy Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko.
 • Mikołaj Kopernik w Google Doodle

  Mikołaj Kopernik w Google Doodle

  Mikołaj Kopernik w dniu swoich urodzin otrzymał od Google nietypowy prezent - Google Doodle, czyli na jeden dzień wszyscy korzystający z wyszukiwarki Google, zamiast logo firmy, zobaczą wizualizację odnoszącą się do traktatu "O obrotach sfer niebieskich".
 • Na cześć Kopernika uwarzą piwo lawendowe

  Olsztyński muzealnik i zarazem domowy piwowar Paweł Błażewicz rozszyfrował zagadkę piwa, za które jeden z kanoników warmińskich słał biskupowi donosy na Kopernika - nie zawierało chmielu, a lawendę. Trunek wzorowany na przepisie z XVI w. uwarzy olsztyński browar.
 • Kopernik twórcą kanapki? Naukowi żatownisie trzymają sie mocno!

  Mikołaj Kopernik to pionier epidemiologii i zwyczaju smarowania chleba masłem - ten dowcip był tylko zabawą dwójki uczonych, ale do dziś niektórzy sądzą, że jest prawdą. Naukowe żarty mogą wywołać zamieszanie, ale też demaskować nieuczciwość i ignorancję.
 • Centrum Nauki Kopernik świętuje drugie urodziny

  Centrum Nauki Kopernik świętuje drugie urodziny

  Półgodzinne wycieczki z dyrektorami w roli przewodników, dodatkowe pokazy naukowe, pisanie hieroglifami - takie niespodzianki przygotowało dla swoich gości Centrum Nauki Kopernik (CNK) z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy powstania.
 • Festiwal Kultury Piłkarskiej ETNO 2012 w Centrum Nauki Kopernik

  Filmy o futbolu, spotkania z etnologami, którzy opowiadać będą o piłce nożnej w różnych kulturach, konkurs dla twórców gadżetów piłkarskich - to niektóre elementy programu Festiwalu Kultury Piłkarskiej ETNO 2012 , który rozpocznie się 14 czerwca w Centrum Nauki Kopernik.
 • Kopernik "zmęczył się" Toruniem

  Kopernik "zmęczył się" Toruniem

  Kontrowersyjna rzeźba Kopernika zniknęła z Torunia. Astronom siedzący za kierownicą starego kabrioletu miał promować Pomorze i autostradę A1. Rzeźba została jednak wczoraj wieczorem zdemontowana i do Torunia już nie wróci. Na Rynku Nowomiejskim pozostał za to po niej... cokół.
 • Powstaje przystań przy Centrum Nauki Kopernik

  Od czerwca przy Centrum Nauki Kopernik będzie można zacumować. - Chcemy przybliżyć Wisłę miastu - powiedział Robert Firmhofer, dyrektor centrum. W sąsiedztwie placówki we współpracy z Żeglugą Stołeczną budowana jest przystań.