kontrwywiad rmf fm

Artykuły - Kontrwywiad rmf fm (8)

 • Andrzej Biernat: Igrzyska nobilitują. Kraków nie może powiedzieć

  Andrzej Biernat: Igrzyska nobilitują. Kraków nie może powiedzieć "nie"

  - Warto organizować wielkie imprezy sportowe, żeby potem przyjechało do nas kilka milionów turystów - mówi o projekcie organizacji w Polsce zimowych igrzysk olimpijskich, minister sportu Andrzej Biernat w Kontrwywiadzie RMF FM. Podczas rozmowy minister zaliczył wpadkę - pomylił igrzyska olimpijskie w Salt Lake City z Lake Placid.
 • Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  Grabowski: Tusk ma wizję, a ci, którzy jej nie widzą - problem ze wzrokiem

  "Po zmianach w rządzie i sobotnim wystąpieniu premiera widzę jasną wizję szefa rządu. Tusk stawia na środki unijne i łupki. Jeśli ktoś nie widzi wizji Tuska, ma problem ze wzrokiem. To komentatorzy mają problem ze wzrokiem, a nie Tusk z wizją" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Bogusław Grabowski, członek Rady Gospodarczej przy premierze. "Rostowski przebił Balcerowicza. Był najlepszym ministrem finansów od 1989 roku. On jest predysponowany do reprezentowania Polski na najwyższych funkcjach europejskich. Mógłby np. zastąpić Janusza Lewandowskiego" - podkreśla. Tłumaczy też, skąd bierze się niechęć do odchodzącego ministra finansów: "Polacy są malkontentami i zrzędami. Nic nam się nie podoba".
 • Jacek Rostowski: Myślałem o odejściu. Minister finansów zawsze jest zmęczony

  Jacek Rostowski: Myślałem o odejściu. Minister finansów zawsze jest zmęczony

  - W tym roku myślałem o odejściu - zdradza wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Minister finansów zawsze jest zmęczony, ale ja nie mam jeszcze ochoty kończyć z tą męczarnią - dodaje. Pytany, czy odejdzie na wiosnę, odpowiada: Co będzie na wiosnę, zobaczymy wiosną. Rostowski twierdzi, że nie słyszał "radykalnych głosów krytyki propozycji rządu ws. OFE", a Buzek i Hausner "krytykują, bo ich nie zrozumieli". Tłumaczy też, że wczorajsze gwałtowne spadki na giełdzie to "dowód na to, jak ryzykowna jest giełda, kiedy zarządzający OFE mają ograniczone umiejętności. Szefowie funduszy mieli przecież czas na przygotowanie się do decyzji rządu".
 • Grabowski: OFE? Balcerowicz chce zrobić w Polsce drugi Budapeszt

  Grabowski: OFE? Balcerowicz chce zrobić w Polsce drugi Budapeszt

  - Na Węgrzech premier Orban zabrał OFE wszystkie pieniądze. W Polsce drugiego Budapesztu nie będzie. Zwolennikiem drugiego Budapesztu dziś jest chyba tylko profesor Balcerowicz - mówi członek Rady Gospodarczej Bogusław Grabowski w Kontrwywiadzie RMF FM. - W wyniku naszej reformy, każdy będzie mógł wybrać, czy zostać w OFE i ZUS, czy przenieść swoje oszczędności do ZUS w całości. Oszczędzanie tylko w OFE nie będzie możliwe. Przeniesienie całej składki do OFE niosłoby ze sobą ryzyko utraty całej przyszłej emerytury. Na takie ryzyko nie można obywatelowi pozwolić - tłumaczy gość RMF FM.
 • Trzeba wyprowadzić Polskę z pułapki OFE

  Trzeba wyprowadzić Polskę z pułapki OFE

  13 lat temu, tworząc OFE, przeprowadzono eksperyment bez przemyślenia, w jaki sposób przyszłym emerytom będą wypłacane pieniądze. Dziś trzeba wyprowadzić Polskę z tej pułapki. OFE nie chcą wypłacać prawdziwych emerytur, dlatego przegląd funkcjonowania systemu emerytalnego będzie szerszy niż do tej pory zakładaliśmy" - mówi wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Petru: Nie sądzę, żeby VAT został obniżony

  Petru: Nie sądzę, żeby VAT został obniżony

  - Przy tego typu trudnościach budżetowych wydaje mi się, że podatek VAT nie zostanie obniżony. To byłby za duży ubytek w dochodach - mówi w rozmowie z Krzysztofem Berendą przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru. Jak dodaje, nie przewiduje jednak podwyżki innych podatków. - Raczej będzie to utrzymanie stawki podatkowej i ewentualnie lekkie przycinanie wydatków w przyszłym roku - tłumaczy.
 • Prof. Orłowski: Śmierdzące rosyjskie pieniądze z cuchnącego źródła

  Prof. Orłowski: Śmierdzące rosyjskie pieniądze z cuchnącego źródła

  "Cypr jest na skraju bankructwa jako naród. Takiej dramatycznej sytuacji, jak na Cyprze, w Polsce nie będzie" - zapewnia ekonomista Witold Orłowski, członek zespołu doradców strategicznych premiera. Gość Kontrwywiadu RMF FM broni pomysłu obłożenia specjalną opłatą zgromadzonych na cypryjskich kontach depozytów. "Większość tych środków to pochodzące z Rosji, śmierdzące pieniądze z łapówek i nielegalnych transakcji. To miliony dolarów ze źródła co najmniej cuchnącego, które uciekły na Cypr przed opodatkowaniem" - tłumaczy gość RMF FM.
 • Rostowski: Od połowy roku będzie już tylko lepiej

  Pierwsza połowa tego roku będzie słaba, a potem w drugiej połowie sytuacja gospodarcza zacznie się poprawiać - mówi Jacek Rostowski w kontrwywiadzie RMF FM.
 • Bury: Dreamliner cierpi na chorobę młodzieńczą. To może pogłębić kłopoty PLL LOT

  Bury: Dreamliner cierpi na chorobę młodzieńczą. To może pogłębić kłopoty PLL LOT

  - Pomysł z zakupem dreamlinerów był dobry, ciekawy i nikt nie mógł przewidzieć problemów. Awarie naszego dreamlinera to tylko choroba młodzieńcza, ale to może przyczynić się do większych kłopotów PLL LOT. Kontrolowana upadłość LOT może być jednym z pomysłów rozwiązania problemów firmy - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, poseł PSL i były wiceminister skarbu, Jan Bury. Szef klubu PSL uważa że "metody IV RP należy osądzić i to w sposób jednoznaczny" i "nie wyklucza poparcia idei Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry". Zapowiada jednocześnie że "klub PSL podejmie decyzje ws. TS dopiero po rekomendacji Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej".
 • Piróg: Nagonka na LOT. Firmę opuszczają ludzie, którzy chcieli zmian

  Piróg: Nagonka na LOT. Firmę opuszczają ludzie, którzy chcieli zmian

  - LOT od 20 lat traci pieniądze. Wyniki firmy były znane, niczego nie ukrywaliśmy. Rzeczywistość, w której firma poprosiła o pomoc państwa, nie była nowa. Nagonka na moją osobę i na LOT była nieuczciwa. Jestem zniesmaczony - mówi Marcin Piróg, odwołany kilka dni temu prezes PLL LOT.

Filmy - Kontrwywiad rmf fm (507)

 • Szef IPN: Oznaczyć groby przywódców PRL w Alei Zasłużonych. Unikać kolejnych pochówków

  Kwestia spoczynku przywódców PRL w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie to problem. Obecne pokolenia wiedzą jeszcze, kim byli ci ludzie, ale musimy pamiętać, że za sto lat Polakom może być trudno odróżnić pochowanych obok siebie w Alei Zasłużonych żołnierzy AK czy powstańców styczniowych od oficjeli państwa komunistycznego - mówi szef IPN Łukasz Kamiński w Kontrwywiadzie RMF FM. Czy w związku z tym pochówek - na przykład Bieruta - powinien zniknąć z Alei Zasłużonych? - Minimum tego, co powinno być zrobione, to oznaczenie grobów osób odpowiadających za zbrodnie okresu komunistycznego przez tablice informacyjne, a najlepiej byłoby, gdyby tych grobów w ogóle tam nie było - mówi szef IPN i dodaje, że powinniśmy także unikać chowania w miejscu, o którym mowa, członków władz PRL i WRON „odpowiadających za zbrodnie i nieprawości okresu PRL”. Czy dotyczy to także byłego prezydenta? - Moje osobiste zdanie jest takie, że tak - deklaruje Kamiński.
 • Kuźniar: Władzom Ukrainy brak sił i odwagi. Własnej ziemi nie oddaje się, nie roniąc krwi

  Rosja pozostaje bezkarna. Jest ryzyko dalszego rozpadu Ukrainy - mówi doradca prezydenta Roman Kuźniar. Gość Kontrwywiadu RMF FM jest rozczarowany reakcją Ukrainy na wydarzenia na wschodzie kraju. - Ich reakcja jest nijaka. Oni wcale się nie biją, a własnej ziemi nie oddaje się, nie roniąc kropli krwi. Ukraina przypomina I RP, która w rezultacie została rozebrana przez sąsiadów. Brakuje im odwagi – uważa Kuźniar. - To jak z miasteczkiem, w którym szaleje facet z siekierą, a wszyscy, nawet policja, barykadują się w domach - tłumaczy. - Ukraina dryfuje w kierunku utraty znacznej części swojego terytorium. Putin ma ambicję oderwania wschodu. Resztę Ukrainy chce utrzymywać w stanie wasalnym, w stanie notorycznego upadku, jako bufor - dodaje.
 • Schetyna: Nie mam pewności, że PO wygra najbliższe wybory

  Hasło wyborcze, które wczoraj zaprezentowało PiS jest bierne i wycofane, a przed wyborami trzeba pokazać, że ma się plan. Nasze hasło wyborcze wpisuje się w rzeczywistość ostatnich miesięcy - mówi Grzegorz Schetyna, gość Kontrwywiadu RMF FM. - Czy pamięta pan hasło PO? - Bezpieczna Polska w silnej Europie - odpowiada Schetyna. - Hasło brzmi: Silna Polska w bezpiecznej Europie - poprawia go Konrad Piasecki. - Nie czuję, żeby to się udało - mówi polityk PO o planie PiS dotyczącym alternatywnego liczenia głosów, które zostaną oddane w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Nigdy nie będzie pewności. Więcej można zrobić z mężami zaufania - dodaje. Grzegorz Schetyna pytany, czy jest pewien, że PO wygra wybory, mówi: Nie mam takiej pewności. Dużo będzie zależeć od frekwencji. Trzeba wciąż przekonywać ludzi.
 • Duda: Chcemy nadzorować wybory. PiS stworzy alternatywny sposób przeliczania głosów

  Chcielibyśmy nadzorować wybory do PE. Nasi wolontariusze, mężowie zaufania będą w każdej komisji. To będzie wielka akcja - zapowiada Andrzej Duda w Kontrwywiadzie RMF FM. Szef euro kampanii PiS tłumaczy, że mężowie zaufania jego partii będą patrzyli, jak liczy się głosy, sami będą też liczyli głosy a informacje o ich liczbie porównają z oficjalnymi wynikami wyborów. - Będziemy starali się stworzyć alternatywny sposób przeliczania głosów - tłumaczy. - Ksiądz z egzorcyzmami bardzo przeraził państwa redaktorów - mówi o dziennikarzach polityk PiS. Oni "myślą o egzorcyzmach jak z amerykańskich filmów" - dodaje i tłumaczy, że ksiądz, który odprawił egzorcyzmy widocznie uznał, iż w Pałacu Prezydenckim są one potrzebne. - To zastanawia - mówi Duda w RMF FM.