kontrowersje

Artykuły - Kontrowersje (338)

Filmy - Kontrowersje (8)

 • Kontrowersyjne podręczniki do religii. Co zostało w nich zawarte?

  Co zostało zawarte w podręcznikach od religii? Co mogą zrobić rodzice, którzy nie zgadzają się na to, aby ich dzieci uczyły się z tych książek? Czy katecheta ks. Paweł Krawiec zgadza się z informacjami tam podanymi? Natomiast seksuolog i edukator seksualny Izabela Jąderek wyjaśniła, co jest tam nieprawdziwego. - Podręczniki powinny przekazywać rzetelną wiedzę i dawać wybór - podkreśliła w "Dzień Dobry TVN" Jąderek. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • CETA. Państwa Unii Europejskiej zaakceptowały kontrowersyjną umowę!

  23 września, w Bratysławie europejskie rządy zgodziły się na tymczasowe wdrożenie budzącej wielkie kontrowersje umowy CETA. Czym jest ta tajemnicza umowa, jakie mogą być jej korzyści i dlaczego jej przyjęcie budzi tyle wątpliwości - posłuchaj!
 • Peszek: Siedzenie przed komputerem i plucie jadem to tchórzostwo

  Maria Peszek nie ma zamiaru walczyć z "hejterami", a nawet jest im wdzięczna. Dzięki nim wokół jej twórczości jest więcej medialnego zamieszania. Piosenkarka przyznaje, że na krytykę reaguje spokojnie i zdaje sobie sprawę, że wzbudza kontrowersje. Piosenkarka cieszy się, że jej twórczość budzi skrajne emocje i nie przejmuje się negatywnymi opiniami zamieszczanymi w internecie. - Siedzenie w zaciszu domu przed komputerem i plucie jadem to tchórzostwo. Wiem, że są osoby bardzo niezadowolone z tego, co robię, ale ja nie bardzo się nad tym zastanawiam - komentuje piosenkarka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
 • Hamburger z hostią wzbudza kontrowersje! O co chodzi?

  Przedstawiciele restauracji Kuma's Corner przekonują, że jest ona hołdem złożonym szwedzkiej grupie heavymetalowej Ghost B.C. Jednak wielu katolików uważa, że sztandarowa kanapka Ghost, w skład której wchodzi hostia, jest świętokradztwem. By załagodzić sprawę, Kuma's przekazała na Katolickie Organizacje Charytatywne 1500 dolarów. Nie przyjęły jednak pieniędzy. I domagają się wycofania hamburgerów. Pracownicy restauracji twierdzą, że otrzymują pogróżki, od kiedy dodali do menu kanapkę Ghost. Podchodzą do nich bardzo poważnie. Kuma's Corner wprowadził dodatkową ochronę. A jego menedżer przekonuje, że biznes idzie coraz lepiej (US CBS/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.