koncerny paliwowe

Artykuły - Koncerny paliwowe (8)

 • Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Nowy Jork pozywa koncerny naftowe w związku z ociepleniem klimatu

  Miasto Nowy Jork pozwało pięć globalnych koncernów naftowych o odszkodowanie za wywołane przez nie i spodziewane szkody związane z ociepleniem klimatu. Miasto ogłosiło też wycofanie się funduszy emerytalnych z inwestycji w paliwa kopalne.
 • Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva

  Litewski rząd będzie mógł kontrolować transakcje Orlen Lietuva

  Rząd w Wilnie będzie mógł kontrolować transakcje przedsiębiorstw strategicznych z kapitałem państwowym i zagranicznym, jeśli będą one przewyższały 10 proc. rocznego dochodu spółek - postanowił w piątek wieczorem litewski Sejm. Do takich spółek zalicza się m.in. Orlen Lietuva.
 • Bilans urlopowy na przełomie roku

  Bilans urlopowy na przełomie roku

  Koniec roku kalendarzowego to w wielu firmach gorący okres rocznych sprawozdań, bilansów i podsumowań. Wpisuje się w tę tendencję również praktyka dokonywania rocznego przeglądu stanu wykorzystania urlopów wypoczynkowych. Wprawdzie pracodawca nie jest do tego wprost zobowiązany, jednak taki przegląd pozwala na ustalenie skali ewentualnych zaległości urlopowych i stworzenie planu ich zniwelowania.
 • Fitch - wenezuelski gigant naftowy niewypłacalny

  Fitch - wenezuelski gigant naftowy niewypłacalny

  - Agencja ratingowa Fitch ogłosiła w tym tygodniu "częściową niewypłacalność" wenezuelskiego giganta petrochemicznego PDVSA. Nieco wcześniej "częściową niewypłacalność" Wenezueli skonstatowała S&P. Według analityków 70 proc. papierów dłużnych kraju jest w posiadaniu inwestorów z USA i Kanady.
 • Wpadka Orlenu - przegrali przetarg przez wadliwy podpis

  Wpadka Orlenu - przegrali przetarg przez wadliwy podpis

  Prywatne przedsiębiorstwo budowlano-handlowe z Wyszkowa pokonało w przetargu na dostawy paliw dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej giganta z branży surowców - spółkę Orlen Paliwa. Pokonało, mimo że dało droższą ofertę - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.
 • Shell otworzył w Krakowie centrum usług biznesowych

  Shell otworzył w Krakowie centrum usług biznesowych

  ​Ponad 2,7 tys. osób znalazło zatrudnienie w Shell Business Operations - centrum nowoczesnych usług biznesowych, które w piątek uroczyście otwarto w Krakowie.
 • Z dwóch jeden?

  Z dwóch jeden?

  Niedawny przyrost udziałów państwa w Orlenie - za pośrednictwem PERN-u - mocno zaskoczył rynek. Czy może to być wstęp do głębszej konsolidacji sektora? Otwarte pozostaje pytanie, czy efekty opisywanej operacji byłyby warte kosztów, które trzeba by ponieść przy jej realizacji. Czy połączone przedsiębiorstwo, nasz "narodowy czempion naftowy", miałoby tak znacząco większy potencjał, by wydatnie ułatwił mu on konkurowanie na rynku międzynarodowym lub pozyskiwanie finansowania na inwestycje?
 • Statoil zwija interes i po 24 latach znika z Polski. Zastąpi go nowa marka Circle K

  Statoil zwija interes i po 24 latach znika z Polski. Zastąpi go nowa marka Circle K

  Statoil znika z Polski. Stacje paliw norweskiego koncernu przejmuje kanadyjska spółka i w połowie maja 2017 roku w miejscu symbolu pomarańczowej kropli zacznie pojawiać się czerwono-białe oznakowanie Circle K.
 • Lepszy wynik Orlenu w IV kw.

  PKN Orlen miał w IV kwartale 2016 roku 1,789 mld zł zysku netto wobec 81 mln zł straty przed rokiem. Wynik był wyższy od konsensusu na poziomie 1,714 mld zł.
 • Lotos spogląda na północ

  Lotos spogląda na północ

  Strategię na lata 2017-22 Grupa Lotos opublikował w grudniu, ale wiadomo już, że swoją przyszłość w segmencie wydobywczym chce na dobre związać z Norwegią.

Filmy - Koncerny paliwowe (1)

 • Czy paliwo w Polsce może być tańsze?

  Koncerny paliwowe zdają sobie sprawę, że Polaków już nie stać na tankowanie samochodów. Rozmowa z Bogdanem Kucharskim, prezesem zarządu BP Polska (Newseria).