Kompania Węglowa SA

Artykuły - Kompania Węglowa SA (6)

 • Związkowcy: Zarząd KW chce na miesiąc wstrzymać pracę części kopalń

  Związkowcy: Zarząd KW chce na miesiąc wstrzymać pracę części kopalń

  Zarząd Kompanii Węglowej (KW) przyjął uchwałę wstrzymującą pracę należących do tej spółki kopalń od 28 kwietnia do 5 maja. Według związkowców, w dalszych planach zarządu jest dłuższa, miesięczna przerwa produkcji w niektórych kopalniach KW. Związki protestują.
 • Kompania Węglowa przygotowuje tygodniowy przestój

  Kompania Węglowa przygotowuje tygodniowy przestój

  Przestój w pracy Kompanii Węglowej przygotowuje zarząd tej borykającej się z problemami finansowymi spółki. Przerwa w pracy kopalni Kompanii miałaby potrwać od 28 kwietnia do 4 maja, już 22 kwietnia stanąć miałaby natomiast centrala firmy.
 • ​Niepokój o pensje w Kompanii Węglowej

  ​Niepokój o pensje w Kompanii Węglowej

  Spotkania informacyjne z pracownikami Kompanii Węglowej zaplanowały na czwartek związki zawodowe działające w tej największej firmie górniczej w Europie w związku z pogłoskami o zagrożeniu terminowej wypłaty pensji. Rzecznik KW zapewnia, że nie ma zagrożenia.
 • Górniczy emeryci stracą jeszcze więcej

  Górniczy emeryci stracą jeszcze więcej

  Na każdego zatrudnionego w Kompanii Węglowej górnika przypada mniej więcej trzech emerytów i rencistów, którzy przed laty pracowali w kopalniach tej spółki - informuje "Dziennik Zachodni".
 • Porozumienie w KW: Nie będzie zwolnień pracowników i łączenia kopalń

  Porozumienie w KW: Nie będzie zwolnień pracowników i łączenia kopalń

  Kompania Węglowa wycofała się z planów łączenia ze sobą kopalń oraz zwolnienia blisko 900 pracowników administracji. Górnicy zatrudnieni pod ziemią zyskali gwarancje pracy do 2020 r. W czwartek zarząd spółki i związkowcy zawarli porozumienie w tej sprawie.
 • Kompania Węglowa chce ograniczyć koszty węgla dla emerytów

  Kompania Węglowa chce ograniczyć koszty węgla dla emerytów

  Kompania Węglowa, zobowiązana do wydawania tzw. deputatu węglowego dla ponad 161 tys. emerytowanych górników, chce ograniczyć koszty tego świadczenia. W ubiegłym roku deputaty kosztowały spółkę 266 mln zł; to więcej niż miesięczne wydatki na pensje górników.
 • Związki z KW chcą wznowienia rozmów o restrukturyzacji spółki

  Związki z KW chcą wznowienia rozmów o restrukturyzacji spółki

  Działające w Kompanii Węglowej związki zawodowe przedstawiły w piątek zarządowi spółki projekt porozumienia w sprawie programu jej restrukturyzacji, licząc na wznowienie rozmów w tej sprawie. Jednak zarząd przekazał już program do akceptacji radzie nadzorczej.
 • Zarząd KW przyjął zmodyfikowany program restrukturyzacji

  Zarząd KW przyjął zmodyfikowany program restrukturyzacji

  Zarząd Kompanii Węglowej przyjął w czwartek program restrukturyzacji spółki, wprowadzając w nim jednak modyfikacje wychodzące naprzeciw niektórym oczekiwaniom strony społecznej. Sprawa ewentualnego zwolnienia 884 osób z administracji będzie jeszcze dyskutowana.
 • Związek Kadra w KW: Związki powinny bronić praw załogi, a nie odbierać

  Związek Kadra, którego sprzeciw zablokował porozumienie ws. restrukturyzacji Kompanii Węglowej, w piątek podał przyczyny swojej decyzji. Według związkowców, najwięcej straciłaby administracja, a związki powinny bronić praw pracowniczych, a nie je odbierać.
 • Fiasko rozmów w Kompanii Węglowej

  Fiasko rozmów w Kompanii Węglowej

  Trwające półtora miesiąca negocjacje kształtu programu naprawczego Kompanii Węglowej w czwartek zakończyły się fiaskiem. Podpisania porozumienia odmówił jeden z 13 działających w firmie związków. Zarząd ma teraz wdrożyć program we własnej, radykalnej wersji.