komornik

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Komornik (Film (2005) Reż.Feliks Falk) ,

Artykuły - Komornik (166)

Filmy - Komornik (3)

  • Grecja. Strach przed komornikiem

    Według aktualnych danych około trzystu tysiącom gospodarstw domowych w Grecji w najbliższych miesiącach grozi postępowanie komornicze. Obywatele nie mają pieniędzy na podstawowe opłaty, takie jak prąd czy gaz. Z pomocą w trudnej sytuacji przychodzi grupa ”Nie płacę” – to popularna w Grecji społeczna inicjatywa. Jak radzą sobie z takim problemem jak odłączony prąd? Po prostu podłączają odłączone przewody. Uważają, że takie działania są legalne – chodzi głównie o polityczną manifestację. Urzędy i banki mogą bardzo rygorystycznie rozprawiać się z dłużnikami, bo prawo stoi po ich stronie. A przecież lewicowy rząd chciał właśnie tych najbiedniejszych chronić przed wywłaszczeniem.
  • Jak uratować pieniądze z programu 500+ przed komornikiem

    Komornicy sięgają po pieniądze, które trafiają na konta rodzin korzystających z rządowego programu 500+. Nie jest to jednak wina komorników czy banków, ale skutek błędu w ustawie dotyczącej 500+. Aby tego uniknąć przygotowywane jest rozwiązanie legislacyjne, które umożliwi bankom oddzielenie pieniędzy z rządowego programu od innych wpływających na rachunki bankowe. Powstać mają tzw. bankowe rachunki socjalne, które w 100 proc. będą chronione przed egzekucją komorniczą.
  • Komu bardziej zagraża komornik?

    Polakom i Niemcom zadaliśmy to samo pytanie: czy odwiedził pana/panią już kiedyś komornik tylko dlatego, że nie spłacili państwo karty kredytowej? Co ciekawe, twierdząco na to pytanie odpowiedziało więcej Niemców niż Polaków.