kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (1333)

 • Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Polska w awangardzie równości? Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn w Polsce należy do najniższych

  Żyjemy dłużej, ale na starość zdrowie nam nie dopisuje tak, jak mieszkańcom Europy Zachodniej. Nie pijemy tyle alkoholu, na ile mógłby wskazywać stereotyp Polaka. Ale też nie jesteśmy fanami sportów. GUS i Eurostat opublikowały dane – z podziałem na płeć, z których można nakreślić portret Polaka na tle innych krajów europejskich.
 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.
 • Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Od 2010 r. ponad 1 mln Polaków przeszło na emeryturę. W samym roku 2017 jest spodziewane odejście kolejnych 500 tys. Dla polskiej gospodarki to duży problem. Na rynku pracy są jednak grupy społeczne, których potencjał nie jest należycie wykorzystywany, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jedną z tych grup są kobiety. Jak zwiększyć ich przedsiębiorczość i aktywność zawodową?
 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Finansowa prawda o kobietach

  Finansowa prawda o kobietach

  Panie postrzegane są przez ogół społeczeństwa jako te rozrzutne i lekkomyślne, jednak jak się okazuje, stereotyp ten nie ma pokrycia w rzeczywistości. Z badania Fundacji Kronenberga wynika, że to właśnie one są bardziej zdyscyplinowane, czasami aż do przesady: co trzecia respondentka (33 proc.) przyznaje, że kontroluje wszystkie, nawet najdrobniejsze wydatki. Dla porównania: wśród panów taką postawę deklaruje jedynie co piąty. W kwestii planowania, to kobiety myślą bardziej przyszłościowo: 24 proc. przyznaje, że swój budżet planuje w perspektywie pół roku (17 proc. mężczyzn).
 • Jakie gry wybierają kobiety?

  Jakie gry wybierają kobiety?

  Przedstawicielki płci pięknej praktycznie tak samo chętnie sięgają po gry, co mężczyźni. I wcale nie mowa tu o mini-produkcjach nastawionych na szybką rozgrywkę.
 • MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  Przewożenie ciężarów na taczkach i wózkach poruszanych ręcznie, przenoszenie żrących materiałów ciekłych - m.in. tych czynności w pracy nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, zakłada rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
 • Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Nie jest tajemnicą, że dobór odpowiedniego pojazdu ułatwia drogę do kobiecych serc i sypialni. Które marki i modele cieszą się obecnie największym uznaniem wśród przedstawicielek płci pięknej?
 • Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Policyjne statystyki od lat przekonują nas, że kobiety radzą sobie za kierownicą lepiej od mężczyzn. Panie częściej stosują się do ograniczeń prędkości i rzadziej od mężczyzn doprowadzają do poważnych wypadków.

Filmy - Kobieta (155)

 • Morderstwa kuchenne. O kobietach, które zabiły swoich mężów

  Jaka kara grozi za zabójstwo? A co z zabójstwami w tzw. afekcie? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" mec. Piotr Kaszewiak. Ile jest przypadków w Polsce, w których kobiety zabiły swoich mężów? Dlaczego dochodzi do takich tragedii? - To są ofiary wymiaru sprawiedliwości - zaznaczył Kaszewiak. - Do przestępstwa doszło, ponieważ kobiety czuły się bezradne, one były ofiarami przestępstwa i nikt nie był w stanie im pomóc - dodał adwokat. Gdzie kobieta, która doświadcza przemocy, może zwrócić się o pomoc? Wyjaśniła to Sara Winnicka, prezes fundacji pomagającej ofiarom przemocy Oblivion. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Bardzo przyjacielski słoń. Położył się na kobiecie

  Małżeństwo wybrało się podczas swojej podróży poślubnej do Tajlandii. Odwiedzili tam jedną z farm z uratowanymi słoniami. Jeden z najmniejszych słoni szczególnie zapadnie im w pamięci. Dlaczego? Zobaczcie sami.
 • Niesamowite! Ubrała szpilki do treningu

  Kobieta specjalizuje się w trikach na linie. Postanowiła nieco utrudnić sobie zadanie i do treningu ubrała szpilki. Co z tego wyjdzie? Przekonajcie się sami.
 • Co Polki myślą na swój temat?

  Jakie są Polki? Czy każda kobieta ma charakterek i zawsze musi postawić na swoim? Zobaczcie, co myślą na swój temat!