kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (1330)

 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.
 • Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Od 2010 r. ponad 1 mln Polaków przeszło na emeryturę. W samym roku 2017 jest spodziewane odejście kolejnych 500 tys. Dla polskiej gospodarki to duży problem. Na rynku pracy są jednak grupy społeczne, których potencjał nie jest należycie wykorzystywany, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jedną z tych grup są kobiety. Jak zwiększyć ich przedsiębiorczość i aktywność zawodową?
 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Finansowa prawda o kobietach

  Finansowa prawda o kobietach

  Panie postrzegane są przez ogół społeczeństwa jako te rozrzutne i lekkomyślne, jednak jak się okazuje, stereotyp ten nie ma pokrycia w rzeczywistości. Z badania Fundacji Kronenberga wynika, że to właśnie one są bardziej zdyscyplinowane, czasami aż do przesady: co trzecia respondentka (33 proc.) przyznaje, że kontroluje wszystkie, nawet najdrobniejsze wydatki. Dla porównania: wśród panów taką postawę deklaruje jedynie co piąty. W kwestii planowania, to kobiety myślą bardziej przyszłościowo: 24 proc. przyznaje, że swój budżet planuje w perspektywie pół roku (17 proc. mężczyzn).
 • Jakie gry wybierają kobiety?

  Jakie gry wybierają kobiety?

  Przedstawicielki płci pięknej praktycznie tak samo chętnie sięgają po gry, co mężczyźni. I wcale nie mowa tu o mini-produkcjach nastawionych na szybką rozgrywkę.
 • MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  Przewożenie ciężarów na taczkach i wózkach poruszanych ręcznie, przenoszenie żrących materiałów ciekłych - m.in. tych czynności w pracy nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, zakłada rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
 • Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Nie jest tajemnicą, że dobór odpowiedniego pojazdu ułatwia drogę do kobiecych serc i sypialni. Które marki i modele cieszą się obecnie największym uznaniem wśród przedstawicielek płci pięknej?
 • Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Policyjne statystyki od lat przekonują nas, że kobiety radzą sobie za kierownicą lepiej od mężczyzn. Panie częściej stosują się do ograniczeń prędkości i rzadziej od mężczyzn doprowadzają do poważnych wypadków.

Filmy - Kobieta (239)

 • Robiła selfie z takim zaanagażowaniem, że...

  Waszyngton, Stany Zjednoczone. Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy chce wyjść dobrze na selfie. Ta dziewczyna starała się do tego stopnia, że aż wpadła do wanny! Zobaczcie zabawną wpadkę internautki. Ciekawe tylko, jak wyszło zdjęcie… UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Intruz wtargnął na podwórko. Powód zaskakuje!

  Mandurah, Australia. Kamera monitoringu uwieczniła intruza, który wtargnął na posesję w miejscowości Mandurah w Australii. W przeciwieństwie do typowego włamywacza nie zainteresował się jednak wyposażeniem domu, ale suszącą się na zewnątrz damską bielizną. Mężczyzna dokładnie ją obwąchał, po czym, nacieszywszy się wonią, odszedł, ukradłszy jedynie paczkę papierosów. Właścicielka bielizny zgłosiła sprawę na policję, jednak nie uzyskała pomocy, dlatego opublikowała nagranie w mediach społecznościowych. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Standardy piękna na przestrzeni 3 tys. lat

  Piękno jest odczuwalne zupełnie subiektywnie. Zmienia się w zależności od czasu, miejsca na Ziemi czy konkretnej oceniającej osoby.
 • Wjechała pod prąd i nikt jej nie chciał wpuścić

  Brawa dla kierowcy, który ją wpuścił