kobieta

Synonimy:
kobiet, kobiety
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kobieta (1330)

 • Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Deloitte: Gospodarka traci przez brak aktywności zawodowej kobiet

  Cztery na dziesięć Polek w wieku produkcyjnym - głównie tych poniżej 24. i powyżej 55. roku życia - nie pracuje i nie szuka pracy - wynika z badania Deloitte. Gdyby udało się je zaktywizować, Polska gospodarka mogłaby zyskać nawet 181 mld zł - podkreślono w raporcie.
 • Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Aktywizacja zawodowa kobiet może przynieść polskiej gospodarce nawet 180 mld zł

  Od 2010 r. ponad 1 mln Polaków przeszło na emeryturę. W samym roku 2017 jest spodziewane odejście kolejnych 500 tys. Dla polskiej gospodarki to duży problem. Na rynku pracy są jednak grupy społeczne, których potencjał nie jest należycie wykorzystywany, a które mogłyby przyczynić się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jedną z tych grup są kobiety. Jak zwiększyć ich przedsiębiorczość i aktywność zawodową?
 • Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu

  Mężczyźni w USA zarabiają mniej niż 40 lat temu W Stanach Zjednoczonych od połowy lat 70. przeciętne wynagrodzenie wzrosło ponad pięciokrotnie. Jednak wzrost inflacji i pogłębiające się rozwarstwienie dochodów powodują, że realne zarobki znacznej części osób pracujących w USA są dziś wyraźnie niższe niż 40 lat temu - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Finansowa prawda o kobietach

  Finansowa prawda o kobietach

  Panie postrzegane są przez ogół społeczeństwa jako te rozrzutne i lekkomyślne, jednak jak się okazuje, stereotyp ten nie ma pokrycia w rzeczywistości. Z badania Fundacji Kronenberga wynika, że to właśnie one są bardziej zdyscyplinowane, czasami aż do przesady: co trzecia respondentka (33 proc.) przyznaje, że kontroluje wszystkie, nawet najdrobniejsze wydatki. Dla porównania: wśród panów taką postawę deklaruje jedynie co piąty. W kwestii planowania, to kobiety myślą bardziej przyszłościowo: 24 proc. przyznaje, że swój budżet planuje w perspektywie pół roku (17 proc. mężczyzn).
 • Jakie gry wybierają kobiety?

  Jakie gry wybierają kobiety?

  Przedstawicielki płci pięknej praktycznie tak samo chętnie sięgają po gry, co mężczyźni. I wcale nie mowa tu o mini-produkcjach nastawionych na szybką rozgrywkę.
 • MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  MRPiPS: Nowe przepisy dla kobiet w ciąży

  Przewożenie ciężarów na taczkach i wózkach poruszanych ręcznie, przenoszenie żrących materiałów ciekłych - m.in. tych czynności w pracy nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, zakłada rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.
 • Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Te auta działają na kobiety. Mamy listę!

  Nie jest tajemnicą, że dobór odpowiedniego pojazdu ułatwia drogę do kobiecych serc i sypialni. Które marki i modele cieszą się obecnie największym uznaniem wśród przedstawicielek płci pięknej?
 • Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Kobietom brak empatii i dystansu do siebie. Zaskakujące wyniki badań!

  Policyjne statystyki od lat przekonują nas, że kobiety radzą sobie za kierownicą lepiej od mężczyzn. Panie częściej stosują się do ograniczeń prędkości i rzadziej od mężczyzn doprowadzają do poważnych wypadków.

Filmy - Kobieta (256)

 • Została najszybsza 101-latką na świecie

  101-latka z Indii została bohaterką bieżni podczas World Masters Games, po tym jak ukończyła bieg na 100 metrów. Dystans pokonała w minutę i 14 sekund. Man Kaur rozpoczęła karierę sportową w wieku 94 lat. Jako jedyny uczestnik w kategorii powyżej 100 lat zdobyła złoty medal. Kaur wzięła również udział w konkursie rzutu oszczepem, biegu na 200 metrów i pchnięciu kulą. World Masters Games to turniej międzynarodowy, który organizowany jest co cztery lata. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, ale muszą spełnić minimum wiekowe, które waha się od 25 do 35 lat, w zależności od dyscypliny. W tym roku turniej organizowany jest w Auckland. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Tak wygląda życie lemura porzuconego przez matkę

  Pani zoolog przygarnęła małego lemura po tym, jak został on odtrącony przez swoją biologiczną matkę. Jak widać, mały ma całkiem niezłe miejsce do zabawy.
 • Kobieta ma problem z umyciem zębów przez... papugę

  Mycie zębów zostało zakłócone przez papugę, która uczepiła się szczoteczki.
 • Niesamowite sztuczki kobiety z piłką

  Piłka nożna to nie tylko sport dla mężczyzn. Jak widać, kobieta całkiem nieźle sobie radzi, wykonując niesamowite sztuczki z piłką.