kierowcy

Synonimy:
kieorwcy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kierowcy (2928)

Filmy - Kierowcy (37)

 • Gdzie zniknęło 15 mld zł z opodatkowania kierowców

  Posłowie PiS chcą utworzyć Fundusz Dróg Samorządowych, z którego mają być finansowane remonty.Na ten fundusz maja złożyć się kierowcy: paliwa mają podrożeć o 24-25 groszy za litr. Rząd chce uzbierać 5 mld zł rocznie, oraz dodatkowy miliard z podatku VAT. A co się dzieje z podatkiem, który już jest i miał być przeznaczany na budowę dróg? 15 mld zł znika, bo jest wydawane na inne cele.
 • Nie zachował dystansu. Kierowca postanowił go ukarać

  Kierowca "siedział mu na ogonie" przez dłuższy czas. Facet postanowił więc przetestować hamulce. Wtedy się zaczęło...
 • Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców. Co to oznacza?

  Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem nowelizacji kodeksu karnego. Resort proponuje zaostrzenie kar wobec pijanych kierowców. Co to oznacza? Czy spowoduje to wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach? Gośćmi "Dzień Dobry TVN" byli Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji i Janusz Popiel, prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Drogowych. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dalekie podróże szkodzą zdrowiu

  Co czwarty Polak co najmniej raz w miesiącu wyjeżdża w dłuższą, ponad stukilometrową podróż, a co drugi pokonuje takie odległości nawet codziennie. Im dłużej prowadzimy samochód, tym gorzej dla naszego kręgosłupa. Niemalże 85% badanych dostrzega związek między czasem spędzonym za kierownicą, a chorobami zwyrodnieniowymi kręgosłupa – wynika z raportu „Komfort jazdy” przygotowanego na zlecenie Kongsberg Automotive. Kierowcy, pokonując długie trasy, narażeni są na szereg dolegliwości i chorób kręgosłupa. Przez wiele godzin muszą utrzymywać napięcie mięśni i statyczną pozycję. Nie mogą pozwolić sobie na odwrócenie uwagi. Ciężko im także utrzymać poprawną pozycję podczas długiej jazdy.