KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (530)

 • KGHM ma ambitne plany

  KGHM podtrzymał cele produkcyjne dla miedzi w kopalni Sierra Gorda na 2015 rok. Dodał, że produkcja molibdenu sięgnie w tym roku 25-30 mln funtów.
 • Wyniki Grupy KGHM po pierwszym półroczu 2015 roku

  Wyniki Grupy KGHM po pierwszym półroczu 2015 roku

  Miliardowe wyniki Grupie Kapitałowej KGHM zostały osiągnięte przy spadających cenach miedzi i srebra, stabilnej produkcji i utrzymaniu dyscypliny kosztowej.
 • KGHM wykorzysta własne źródła energii

  KGHM wykorzysta własne źródła energii

  Po ogłoszeniu 20. stopnia zasilania, KGHM będzie wykorzystywał pełną moc własnych źródeł energii podała spółka w komunikacie.
 • Podatek od miedzi i srebra: PiS chce zwolnić firmy z daniny, kurs akcji KGHM rośnie

  Podatek od miedzi i srebra: PiS chce zwolnić firmy z daniny, kurs akcji KGHM rośnie

  Jak poinformował Mariusz Błaszczak, szef klubu parlamentarnego PiS, partia ta złoży do Sejmu projekt ustawy zwalniającej firmy z podatku od miedzi i srebra.
 • KGHM rozpoczął produkcję w Sierra Gorda w Chile

  Kopalnia Sierra Gorda w Chile rozpoczęła produkcję komercyjną - poinformował KGHM w komunikacie. To największa inwestycja naszego giganta twierdzą analitycy. Średnioroczna produkcja kopalni po zakończeniu 2 fazy projektu wyniesie około 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota.
 • Polska ma jedno z najwyższych obciążeń na świecie

  Polska ma jedno z najwyższych obciążeń na świecie

  Polska zarekomenduje zmiany w podatku od kopalin - zapowiedział dziś minister skarbu Włodzimierz Karpiński. - Trwają prace analityczne przedstawicieli ministra skarbu i ministra finansów w tym zakresie.
 • KGHM stawia na rozwój hutnictwa

  Produkcja miedzi elektrolitycznej w roku 2014 wzrosła o 2 procent w stosunku do roku 2013 i osiągnęła rekordowe 577 tysięcy ton. Produkcja srebra wzrosła o 8 procent i wyniosła 1 256 ton.
 • MSP nie planuje wyższej dywidendy z KGHM

  Resort skarbu nie planuje wyższej dywidendy z KGHM niż propozycja zarządu, która wynosi 4 zł za akcję - poinformował Włodzimierz Karpiński, minister skarbu.
 • Dobre wyniki Grupy KGHM

  Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.
 • KGHM w styczniu zapłacił 6,66 mln zł podatku od kopalin

  KGHM w styczniu zapłacił 6,66 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (17)

 • Blisko 60 proc. firm na zagranicznych rynkach odnosi sukces

  Myślę, że podstawowym elementem potrzebnym do tego, by wyjść na zagraniczne rynki, jest dobrze skrojona strategia, pokazująca jaka ta firma ma być oraz to, czy jej produkt ma być lokalny czy globalny. Jeżeli potrafimy na te pytania odpowiedzieć w strategii, to wyjście na zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsze. Drugim elementem są, na przykładzie KGHM-u, wyzwania kulturowe. Firma musi przygotować się na tyle, na ile jest to możliwe do pewnych zdarzeń związanych z kulturą krajów, w których będzie się rozwijał biznes – mówi agencji Newseria Biznes Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.
 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.
 • Prezes KGHM: Zagrożenia wrogim przejęciem nie ma

  Zabezpieczanie spółki przed wrogim przejęciem to podstawowe zadanie zarządu. To żadna wielka sprawa – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź o przygotowanej strategii działania w razie takiego scenariusza. W ten sposób uspokaja, że o żadnej próbie wrogiego przejęcia spółki nie ma mowy. Tym bardziej, że dziś KGHM to bardzo drogie aktywo. A plany przejęć na kolejne lata mają jeszcze zwiększyć wartość spółki.
 • KGHM: W najbliższej przyszłości nie będzie nowych przejęć

  KGHM przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat 6 miliardów złotych na inwestycje rzeczowe w Polsce. Budżet ten nie uwzględnia projektów zagranicznych. Największy z nich to prace nad uruchomieniem bogatego w miedź i inne surowce złoża Sierra Gorda w Chile. Wiceprezes koncernu zapowiada, że na razie KGHM nie planuje kolejnych przejęć. - To jest też realizacja dużych projektów w hucie, czyli skończenie remontu i modernizacji w Głogowie II, oraz przede wszystkim budowa właściwie nowej huty w Głogowie I, czyli budowa pieca zawiesinowego - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dorota Włoch, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.