KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (528)

 • Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucyjnego

  Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucyjnego

  Dziś Trybunał Konstytucyjny zbada czy płacony przez KGHM podatek od wydobycia niektórych kopalin jest zgodny z Konstytucją. Dwie skargi posłów dotyczące ustawy o podatku od niektórych kopalin czeka na rozpatrzenie już prawie dwa lata. Sprawa dotyczy tylko jednego podatnika w kraju, jednej z najbogatszych firmy w Polsce KGHM SA.
 • Kopex zaprojektuje kompleks urabiający rudę miedzi dla KGHM

  Kopex Machinery zaprojektuje prototyp kompleksu urabiającego rudę miedzi systemem ścianowym. Nowatorskie na skalę światową rozwiązanie umożliwi znaczący wzrost wydajności pozyskiwania rud miedzi.
 • Barbórka na Atakamie

  Barbórka na Atakamie

  Atakama. Tysiące kilometrów kwadratowych piachu, kamieni i soli pokrywających północne Chile. Miejsce tak nieziemskie, że NASA testuje tu sprzęty przeznaczone do późniejszych misji na Marsa. Od wschodu ograniczają ją Andy, na zachodzie wbija się w Pacyfik. Jej wybrzeże usiane jest złowieszczo wrakami statków.
 • KGHM będzie szukać koło Pucka

  KGHM będzie szukać koło Pucka

  O koncesje koło Pucka starały się firmy - Darley Energy Poland, Polski Potas i Mineralis, ale otrzymał je KGHM.
 • Nasz gigant sięgnął innych kontynentów

  Nasz gigant sięgnął innych kontynentów

  KGHM - największy producent srebra na świecie i miedziowy potentat - od dzisiaj działa także w Chile.
 • Podatek dla wielkich przedsiębiorstw w Chile wzrośnie z 20 do 27 proc.

  Dla uzyskania środków na rozwój powszechnej edukacji prezydent Chile Michelle Bachelet ogłosiła reformę podatkową: wielkie przedsiębiorstwa, zgodnie z głównym punktem jej programu wyborczego, będą płacić zamiast 20 proc. - 27 proc podatku dochodowego.
 • Jednostkowy zysk netto KGHM lepiej od oczekiwań

  Jednostkowy zysk netto KGHM w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 612 mln zł wobec 666 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wynik okazał się o ok. 6 proc. lepszy od oczekiwań analityków na poziomie 577 mln zł.
 • Sierra Gorda: Koszt uruchomienia kopalni to 4,156 mld dol.

  Jak poinformował Herbert Wirth, prezes KGHM, koszt uruchomienia chilijskiej kopalni Sierra Gorda to 4,156 mld dol.
 • Chilijska gospodarka atrakcyjna dla polskich firm, przede wszystkim branża górnicza i infrastruktura

  Chilijska gospodarka atrakcyjna dla polskich firm, przede wszystkim branża górnicza i infrastruktura

  Przemysł wydobywczy jest jednym z najważniejszych obszarów współpracy między Polską a Chile. Duże możliwości jej intensyfikacji daje uruchomiona w tym tygodniu przez KGHM produkcja miedzi w kopalni Sierra Gorda. Poza górnictwem współpraca rozwinąć może się także w branży chemicznej i spożywczej. Polskich eksporterów wspiera resortu skarbu państwa.
 • KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM rozpoczął w tym tygodniu przerób rudy na koncentrat miedzi w zakładzie przeróbczym Sierra Gorda w Chile. To jeden z największych i najszybciej zrealizowanych projektów górniczych na świecie. Jesienią planowane jest uroczyste otwarcie kopalni z udziałem przedstawicieli władz państwowych Polski, Chile i Japonii - poinformował rzecznik prasowy spółki.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (16)

 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.
 • Prezes KGHM: Zagrożenia wrogim przejęciem nie ma

  Zabezpieczanie spółki przed wrogim przejęciem to podstawowe zadanie zarządu. To żadna wielka sprawa – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź o przygotowanej strategii działania w razie takiego scenariusza. W ten sposób uspokaja, że o żadnej próbie wrogiego przejęcia spółki nie ma mowy. Tym bardziej, że dziś KGHM to bardzo drogie aktywo. A plany przejęć na kolejne lata mają jeszcze zwiększyć wartość spółki.
 • KGHM: W najbliższej przyszłości nie będzie nowych przejęć

  KGHM przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat 6 miliardów złotych na inwestycje rzeczowe w Polsce. Budżet ten nie uwzględnia projektów zagranicznych. Największy z nich to prace nad uruchomieniem bogatego w miedź i inne surowce złoża Sierra Gorda w Chile. Wiceprezes koncernu zapowiada, że na razie KGHM nie planuje kolejnych przejęć. - To jest też realizacja dużych projektów w hucie, czyli skończenie remontu i modernizacji w Głogowie II, oraz przede wszystkim budowa właściwie nowej huty w Głogowie I, czyli budowa pieca zawiesinowego - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dorota Włoch, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.
 • 30 mln ton miedzi rocznie przez co najmniej 30 lat - kanadyjska firma oszacowała możliwości wydobycia w KGHM

  18,6 mln ton miedzi i 1,8 mld uncji srebra - firma Micon International potwierdza szacowane przez KGHM Polska Miedź zasoby surowców w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. Kanadyjska firma prognozuje, że w najbliższych kilku dekadach pozwoli to utrzymać wydobycie na obecnym poziomie, czyli 29-30 mln ton miedzi rocznie. Jest to jedno z najbogatszych złóż na świecie. - To jest też potwierdzenie tego, że nasze złoże zalegające pomiędzy Legnicą a Głogowem jest jednym z najbogatszych złóż na świecie. Pierwsze lub drugie, geolodzy tu się spierają - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Kędzia, wiceprezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź.