KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (532)

 • Inwestycją w Hucie Głogów rozpoczynamy nową erę działalności - prezes KGHM

  Inwestycją w Hucie Głogów rozpoczynamy nową erę działalności - prezes KGHM

  Inwestycją w największy piec zawiesinowy w Hucie Miedzi Głogów, KGHM wkracza w nową erę działalności - uważa prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki. Instalację tę uroczyście otwarto w piątek z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
 • M. Stajniak: Do połowy roku cena złota może się obniżyć do poziomu 1100 dol. za uncję

  M. Stajniak: Do połowy roku cena złota może się obniżyć do poziomu 1100 dol. za uncję

  Zacieśnianie polityki monetarnej przez FED wpłynie negatywnie na kondycję rynku złota, a do połowy roku ceny surowca obniżą się w okolice 1100 dol. za uncję - przekonuje Michał Stajniak z XTB Dom Maklerski. Spadki przeważać będą także na rynku miedzi, na co największy wpływ będą miały silny dolar oraz polityka Ludowego Banku Chin. Tańsza miedź może z kolei wywołać korektę kursu KGHM-u.
 • Kowalczyk: KGHM trafił pod nadzór ministra energii, Azoty pod rozwoju i finansów

  Nadzór nad spółką KGHM przejmie minister energii, a nad Grupą Azoty - minister finansów i rozwoju - poinformował we wtorek PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.
 • RN KGHM będzie dyskutować w piątek m.in. o zmianach w zarządzie spółki

  W porządku obrad zbierającej się w piątek rady nadzorczej KGHM znajduje się punkt dotyczący zmian w zarządzie - poinformowała Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.
 • Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KGHM

  Jest zawiadomienie do prokuratury ws. KGHM

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego skierowała do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające spółką KGHM Polska Miedź SA w okresie od grudnia 2010 roku do marca 2012 roku, polegającego na wyrządzeniu w majątku spółki szkody w wielkich rozmiarach.
 • Walne KGHM zdecydowało o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję

  Walne KGHM zdecydowało o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję

  Walne zgromadzenie KGHM zdecydowało we wtorek, by do akcjonariuszy w formie dywidendy trafiło 300 mln zł, czyli 1,5 zł na akcję. Podjęta uchwała jest zgodna z rekomendacją zarządu spółki. Rok wcześniej KGHM wypłacił 4 zł dywidendy na akcję. W sumie na dywidendę trafiło wtedy 800 mln zł.
 • KGHM ma umowę ramową z China Minmetals Corp o wartości od 1,18 mld do 2,83 mld dolarów

  KGHM zawarł z China Minmetals Corp umowę ramową na sprzedaż katod miedzianych w latach 2017-2021. Wartość umowy, w zależności od poziomu wykorzystania opcji ilościowej, wyniesie od 1,18 mld do 2,83 mld dolarów - podał KGHM w komunikacie.
 • Porozumienie płacowe w KGHM zawarte

  Porozumienie płacowe w KGHM zawarte

  Negocjacje ze związkami zawodowymi KGHM w sprawie podwyższenia stawek osobistego zaszeregowania trwały wiele tygodni i zakończyły się osiągnięciem porozumienia. Najistotniejsza dla pracowników część, czyli nowa tabela stawek płac zasadniczych obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Średni wzrost stawek to 77 zł.
 • DM PKO BP rekomenduje KGHM

  Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 31 marca, obniżyli rekomendację dla KGHM do "sprzedaj" z "trzymaj", a cenę docelową jednej akcji spółki do 68 zł z 80 zł.
 • Podatek miedziowy będzie obniżony z 1,5 do 1 mld zł

  Podatek miedziowy będzie obniżony z 1,5 do 1 mld zł

  W połowie kwietnia Ministerstwo Finansów ma opublikować projekt ustawy o obniżeniu podatku miedziowego - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Ten podatek płaci miedziowy gigant z Lubina - KGHM. Spółka ma odczuć ulgę jeszcze w tym roku.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (19)

 • "Robiliśmy wszystko, przegraliśmy". Ośmiu górników nie żyje, koniec akcji po wypadku w Rudnej

  Ratownicy odnaleźli w środę wieczorem ciała trzech ostatnich górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni KGHM Rudna w Polkowicach - poinformował dyrektor kopalni Paweł Markowski. - Ciała trzech górników ratownicy odnaleźli obok siebie. Tym samym bilans tragicznego wstrząsu to osiem ofiar śmiertelnych - dodał Markowski. - Trzech ostatnich górników zaleźliśmy w miejscu, w którym się spodziewaliśmy - powiedział. Wyjaśnił, że chodzi o wyrobisko przy komorze maszynowej. Akcja ratownicza zakończyła się, ale pod ziemią wciąż są ratownicy, którzy muszą jeszcze przetransportować ciała na górę. (TVN24/X-news)
 • Po pięciomiliardowej stracie za 2015 rok KGHM pracuje nad rewizją strategii

  Odpisy na utratę wartości zagranicznych kopalni mocno obciążyły wynik KGHM-u za ubiegły rok. Spółka zamierza zrewidować strategię zaplanowaną do 2020 roku, a zwłaszcza ponownie przemyśleć projekt Sierra Gorda. Jednocześnie władze KGHM oczekują stabilizacji cen miedzi powyżej poziomu z końca ubiegłego roku. – Dokonujemy rewizji, zarówno w kontekście wszystkich nowych projektów, które są przedstawione, jak i wszelkich innych nowych założeń inwestycyjnych planowanych przez zarząd spółki w okresie 5 lat. Trudno jest w tej chwili mówić o szczegółach, bo dopiero rozpoczęliśmy prace – mówi Krzysztof Skóra, prezes zarządu KGHM. Przez cały ubiegły rok spółce szkodziły niskie ceny zarówno miedzi, jak i srebra. Przez ostatnich 36 miesięcy surowce te potaniały odpowiednio o 33 i 45 proc., i to wliczając w to wzrosty z ostatnich tygodni. W ciągu miesiąca miedź podrożała o przeszło 10 proc. i na giełdzie w Londynie znów przekroczyła cenę 5 tys. dol. za tonę. Srebro od początku roku poszło w górę o 14 proc.
 • Blisko 60 proc. firm na zagranicznych rynkach odnosi sukces

  Myślę, że podstawowym elementem potrzebnym do tego, by wyjść na zagraniczne rynki, jest dobrze skrojona strategia, pokazująca jaka ta firma ma być oraz to, czy jej produkt ma być lokalny czy globalny. Jeżeli potrafimy na te pytania odpowiedzieć w strategii, to wyjście na zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsze. Drugim elementem są, na przykładzie KGHM-u, wyzwania kulturowe. Firma musi przygotować się na tyle, na ile jest to możliwe do pewnych zdarzeń związanych z kulturą krajów, w których będzie się rozwijał biznes – mówi agencji Newseria Biznes Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.
 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.