KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (528)

 • Jednostkowy zysk netto KGHM lepiej od oczekiwań

  Jednostkowy zysk netto KGHM w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 612 mln zł wobec 666 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wynik okazał się o ok. 6 proc. lepszy od oczekiwań analityków na poziomie 577 mln zł.
 • Sierra Gorda: Koszt uruchomienia kopalni to 4,156 mld dol.

  Jak poinformował Herbert Wirth, prezes KGHM, koszt uruchomienia chilijskiej kopalni Sierra Gorda to 4,156 mld dol.
 • Chilijska gospodarka atrakcyjna dla polskich firm, przede wszystkim branża górnicza i infrastruktura

  Chilijska gospodarka atrakcyjna dla polskich firm, przede wszystkim branża górnicza i infrastruktura

  Przemysł wydobywczy jest jednym z najważniejszych obszarów współpracy między Polską a Chile. Duże możliwości jej intensyfikacji daje uruchomiona w tym tygodniu przez KGHM produkcja miedzi w kopalni Sierra Gorda. Poza górnictwem współpraca rozwinąć może się także w branży chemicznej i spożywczej. Polskich eksporterów wspiera resortu skarbu państwa.
 • KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM uruchomił produkcję miedzi w kopalni Sierra Gorda w Chile

  KGHM rozpoczął w tym tygodniu przerób rudy na koncentrat miedzi w zakładzie przeróbczym Sierra Gorda w Chile. To jeden z największych i najszybciej zrealizowanych projektów górniczych na świecie. Jesienią planowane jest uroczyste otwarcie kopalni z udziałem przedstawicieli władz państwowych Polski, Chile i Japonii - poinformował rzecznik prasowy spółki.
 • Wnioski o koncesje KGHM i Leszno Copper do ponownego rozpatrzenia - MŚ

  Minister środowiska Maciej Grabowski zdecydował o skierowaniu wszystkich spornych decyzji koncesyjnych przyznanych firmom KGHM i Leszno Copper na poszukiwanie rud miedzi i srebra do ponownego rozpatrzenia - poinformowało PAP Ministerstwo Środowiska.
 • KGHM pożegna spekulantów

  KGHM pożegna spekulantów

  Jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra namawia finansjerę do długoterminowej inwestycji. Efektem ma być stabilizacja i stały wzrost kursu.
 • KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant sypnie groszem, ale był już o wiele hojnieszy

  KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant sypnie groszem, ale był już o wiele hojnieszy

  Nasz miedziowy gigant zapłaci po 5 złotych nagrody z zysku za ubiegły rok. Za 2012 rok spółka wypłaciła 9,8 zł dywidendy na akcję.
 • Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program „Inteligentny start” wspierający zatrudnianie polskich studentów przez firmy z naszego kraju rozwijające się na rynkach zagranicznych. W podobny sposób od kilku lat działa m.in. KGHM International, który w chilijskiej kopalni Sierra Gorda zatrudnia wielu Polaków, również członków miejscowej Polonii, i szuka kolejnych pracowników. Na takim modelu mogą skorzystać zarówno pracodawcy, jak i młodzi absolwenci, a także cała gospodarka. Resort spraw zagranicznych liczy na to, że będzie on alternatywą dla emigracji zarobkowej.
 • Produkcja w kopalni KGHM Afton-Ajax w Kanadzie ruszy za 4,5 roku

  Produkcja w kopalni KGHM Afton-Ajax w Kanadzie ruszy za 4,5 roku

  Wszystkie oczy na Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Zasoby geologiczne projektu KGHM wynoszą tam 512 mln ton rudy o zawartości 0,31 proc. miedzi i 0,19 g/t złota. Na podstawie analizy wykonalności z 2010 roku kombinat szacował średnią roczną produkcję na ok. 50 tys. ton miedzi oraz 100 tys. uncji złota w koncentracie.
 • Adios Sierra Gorda? KGHM na zakręcie

  Adios Sierra Gorda? KGHM na zakręcie

  W ciągu kilku dni sąd najwyższy Chile zdecyduje o przyszłości inwestycji KGHM w tym kraju. Jeżeli sąd w Chile przyzna rację mieszkańcowi Antofagasty, po raz kolejny wzrosną koszty południowoamerykańskiej inwestycji koncernu.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (16)

 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.
 • Prezes KGHM: Zagrożenia wrogim przejęciem nie ma

  Zabezpieczanie spółki przed wrogim przejęciem to podstawowe zadanie zarządu. To żadna wielka sprawa – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź o przygotowanej strategii działania w razie takiego scenariusza. W ten sposób uspokaja, że o żadnej próbie wrogiego przejęcia spółki nie ma mowy. Tym bardziej, że dziś KGHM to bardzo drogie aktywo. A plany przejęć na kolejne lata mają jeszcze zwiększyć wartość spółki.
 • KGHM: W najbliższej przyszłości nie będzie nowych przejęć

  KGHM przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat 6 miliardów złotych na inwestycje rzeczowe w Polsce. Budżet ten nie uwzględnia projektów zagranicznych. Największy z nich to prace nad uruchomieniem bogatego w miedź i inne surowce złoża Sierra Gorda w Chile. Wiceprezes koncernu zapowiada, że na razie KGHM nie planuje kolejnych przejęć. - To jest też realizacja dużych projektów w hucie, czyli skończenie remontu i modernizacji w Głogowie II, oraz przede wszystkim budowa właściwie nowej huty w Głogowie I, czyli budowa pieca zawiesinowego - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dorota Włoch, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.
 • 30 mln ton miedzi rocznie przez co najmniej 30 lat - kanadyjska firma oszacowała możliwości wydobycia w KGHM

  18,6 mln ton miedzi i 1,8 mld uncji srebra - firma Micon International potwierdza szacowane przez KGHM Polska Miedź zasoby surowców w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. Kanadyjska firma prognozuje, że w najbliższych kilku dekadach pozwoli to utrzymać wydobycie na obecnym poziomie, czyli 29-30 mln ton miedzi rocznie. Jest to jedno z najbogatszych złóż na świecie. - To jest też potwierdzenie tego, że nasze złoże zalegające pomiędzy Legnicą a Głogowem jest jednym z najbogatszych złóż na świecie. Pierwsze lub drugie, geolodzy tu się spierają - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Kędzia, wiceprezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź.