KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (528)

 • KGHM pożegna spekulantów

  KGHM pożegna spekulantów

  Jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra namawia finansjerę do długoterminowej inwestycji. Efektem ma być stabilizacja i stały wzrost kursu.
 • KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant sypnie groszem, ale był już o wiele hojnieszy

  KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant sypnie groszem, ale był już o wiele hojnieszy

  Nasz miedziowy gigant zapłaci po 5 złotych nagrody z zysku za ubiegły rok. Za 2012 rok spółka wypłaciła 9,8 zł dywidendy na akcję.
 • Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program wspierający zatrudnianie polskich studentów przez rodzime koncerny za granicą

  Rusza program „Inteligentny start” wspierający zatrudnianie polskich studentów przez firmy z naszego kraju rozwijające się na rynkach zagranicznych. W podobny sposób od kilku lat działa m.in. KGHM International, który w chilijskiej kopalni Sierra Gorda zatrudnia wielu Polaków, również członków miejscowej Polonii, i szuka kolejnych pracowników. Na takim modelu mogą skorzystać zarówno pracodawcy, jak i młodzi absolwenci, a także cała gospodarka. Resort spraw zagranicznych liczy na to, że będzie on alternatywą dla emigracji zarobkowej.
 • Produkcja w kopalni KGHM Afton-Ajax w Kanadzie ruszy za 4,5 roku

  Produkcja w kopalni KGHM Afton-Ajax w Kanadzie ruszy za 4,5 roku

  Wszystkie oczy na Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Zasoby geologiczne projektu KGHM wynoszą tam 512 mln ton rudy o zawartości 0,31 proc. miedzi i 0,19 g/t złota. Na podstawie analizy wykonalności z 2010 roku kombinat szacował średnią roczną produkcję na ok. 50 tys. ton miedzi oraz 100 tys. uncji złota w koncentracie.
 • Adios Sierra Gorda? KGHM na zakręcie

  Adios Sierra Gorda? KGHM na zakręcie

  W ciągu kilku dni sąd najwyższy Chile zdecyduje o przyszłości inwestycji KGHM w tym kraju. Jeżeli sąd w Chile przyzna rację mieszkańcowi Antofagasty, po raz kolejny wzrosną koszty południowoamerykańskiej inwestycji koncernu.
 • KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant podzieli się zyskiem

  KGHM dywidenda 2014: Nasz gigant podzieli się zyskiem

  Miliard złotych - taka kwota z zeszłorocznego zysku KGHM ma trafić do podziału. Zarząd spółki w ramach dywidendy zarekomendował wypłatę 5 złotych na akcję.
 • W Chile targi górnictwa z polskim akcentem

  Kilkanaście polskich firm z branży górniczej zaprezentowało swoje oferty na targach Expomin w Santiago de Chile. Wśród nich był potentat polskiej branży górniczej KGHM Polska Miedź, który za kilka miesięcy otworzy w Chile kopalnie miedzi i molibdenu.
 • KGHM rozpoczyna produkcję z obszaru "Głogów Głęboki-Przemysłowy"

  KGHM (GPW: KGH) - największy producent srebra i ósmy pod względem wielkości producent miedzi na świecie - rozpoczyna produkcję poniżej poziomu 1200 metrów w obszarze górniczym "Głogów Głęboki-Przemysłowy" (GG-P). Złoże to będzie eksploatowane przez dwie istniejące już kopalnie "Rudna" i "Polkowice-Sieroszowice". Udostępnienie i zagospodarowanie obszaru GG-P umożliwi spółce przedłużenie działalności górniczej w Polsce na własnym złożu przez kolejnych 30-40 lat.
 • KGHM zakończył zdejmowanie nadkładu w kopalni Sierra Gorda

  KGHM - największy producent srebra i ósmy pod względem wielkości producent miedzi na świecie - zakończył zdejmowanie nadkładu w kopalni Sierra Gorda. Oznacza to zamknięcie kluczowego etapu, polegającego na przygotowaniu odkrywki i udostępnieniu chilijskiego złoża miedzi i molibdenu. Techniczne otwarcie kopalni nastąpi w ciągu najbliższych miesięcy. Łączny postęp prac przy realizacji projektu wynosi ponad 91 proc.
 • "Puls Biznesu": Grafen bardziej wojskowy

  Spółka Nano Carbon, zajmująca się projektem polskiego grafenu znajdzie się pod kontrolą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Swój pakiet 49 procent akcji zachowa KGHM, ale wojskowi otrzymają od Agencji Rozwoju Przemysłu ponad połowę udziałów - pisze "Puls Biznesu".

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (16)

 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.
 • Prezes KGHM: Zagrożenia wrogim przejęciem nie ma

  Zabezpieczanie spółki przed wrogim przejęciem to podstawowe zadanie zarządu. To żadna wielka sprawa – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź o przygotowanej strategii działania w razie takiego scenariusza. W ten sposób uspokaja, że o żadnej próbie wrogiego przejęcia spółki nie ma mowy. Tym bardziej, że dziś KGHM to bardzo drogie aktywo. A plany przejęć na kolejne lata mają jeszcze zwiększyć wartość spółki.
 • KGHM: W najbliższej przyszłości nie będzie nowych przejęć

  KGHM przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat 6 miliardów złotych na inwestycje rzeczowe w Polsce. Budżet ten nie uwzględnia projektów zagranicznych. Największy z nich to prace nad uruchomieniem bogatego w miedź i inne surowce złoża Sierra Gorda w Chile. Wiceprezes koncernu zapowiada, że na razie KGHM nie planuje kolejnych przejęć. - To jest też realizacja dużych projektów w hucie, czyli skończenie remontu i modernizacji w Głogowie II, oraz przede wszystkim budowa właściwie nowej huty w Głogowie I, czyli budowa pieca zawiesinowego - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dorota Włoch, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.
 • 30 mln ton miedzi rocznie przez co najmniej 30 lat - kanadyjska firma oszacowała możliwości wydobycia w KGHM

  18,6 mln ton miedzi i 1,8 mld uncji srebra - firma Micon International potwierdza szacowane przez KGHM Polska Miedź zasoby surowców w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym. Kanadyjska firma prognozuje, że w najbliższych kilku dekadach pozwoli to utrzymać wydobycie na obecnym poziomie, czyli 29-30 mln ton miedzi rocznie. Jest to jedno z najbogatszych złóż na świecie. - To jest też potwierdzenie tego, że nasze złoże zalegające pomiędzy Legnicą a Głogowem jest jednym z najbogatszych złóż na świecie. Pierwsze lub drugie, geolodzy tu się spierają - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Wojciech Kędzia, wiceprezes ds. produkcji w KGHM Polska Miedź.