KGHM Polska Miedź SA

Synonimy:
KGHM, KGHM Polska Miedź SA
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - KGHM Polska Miedź SA (530)

 • Dobre wyniki Grupy KGHM

  Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.
 • KGHM w styczniu zapłacił 6,66 mln zł podatku od kopalin

  KGHM w styczniu zapłacił 6,66 mln zł podatku od wydobycia niektórych kopalin - wynika z danych Ministerstwa Finansów.
 • Alkomaty w KGHM

  Alkomaty w KGHM

  Piłeś? Nie pracujesz. KGHM bierze pod lupę, a właściwie stawia przed alkomatem wszystkich członków załogi - od osób sprzątających, przez górników oraz dyrektorów i sprawdza, czy przychodzą do pracy trzeźwi.
 • Natalia Czerwonka Sportowcem Roku Zagłębia Miedziowego

  Natalia Czerwonka Sportowcem Roku Zagłębia Miedziowego

  Natalia Czerwonka została najlepszym zawodnikiem, a Łukasz Stawarz najlepszym trenerem roku 2014 w Zagłębiu Miedziowym. Zwycięzców zaprezentowano w czasie Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w legnickim hotelu Qubus.
 • KGHM czeka trudny rok

  KGHM czeka trudny rok

  KGHM spodziewa się, że 2015 r. będzie trudny, ale słaby złoty pomoże spółce - poinformował Herbert Wirth, prezes KGHM. Nie chciał zdradzić jakie są założenia KGHM dotyczące średnich cen miedzi w 2015 r.
 • Kurs KGHM spada w reakcji na spadające ceny miedzi

  Kurs KGHM spada w reakcji na spadające ceny miedzi

  Kilka minut po otwarciu notowań na GPW kurs KGHM spada o ponad 5 proc. do 102,9 zł w reakcji na spadające ceny miedzi.
 • Energa będzie sprzedawać energię elektryczną KGHM

  Spółki Energa Obrót i KGHM Polska Miedź podpisały umowę sprzedaży energii elektrycznej na rok 2015. Wartość porozumienia szacowana jest na blisko 77 milionów złotych.
 • Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucyjnego

  Podatek od kopalin do Trybunału Konstytucyjnego

  Dziś Trybunał Konstytucyjny zbada czy płacony przez KGHM podatek od wydobycia niektórych kopalin jest zgodny z Konstytucją. Dwie skargi posłów dotyczące ustawy o podatku od niektórych kopalin czeka na rozpatrzenie już prawie dwa lata. Sprawa dotyczy tylko jednego podatnika w kraju, jednej z najbogatszych firmy w Polsce KGHM SA.
 • Kopex zaprojektuje kompleks urabiający rudę miedzi dla KGHM

  Kopex Machinery zaprojektuje prototyp kompleksu urabiającego rudę miedzi systemem ścianowym. Nowatorskie na skalę światową rozwiązanie umożliwi znaczący wzrost wydajności pozyskiwania rud miedzi.
 • Barbórka na Atakamie

  Barbórka na Atakamie

  Atakama. Tysiące kilometrów kwadratowych piachu, kamieni i soli pokrywających północne Chile. Miejsce tak nieziemskie, że NASA testuje tu sprzęty przeznaczone do późniejszych misji na Marsa. Od wschodu ograniczają ją Andy, na zachodzie wbija się w Pacyfik. Jej wybrzeże usiane jest złowieszczo wrakami statków.

Filmy - KGHM Polska Miedź SA (17)

 • Blisko 60 proc. firm na zagranicznych rynkach odnosi sukces

  Myślę, że podstawowym elementem potrzebnym do tego, by wyjść na zagraniczne rynki, jest dobrze skrojona strategia, pokazująca jaka ta firma ma być oraz to, czy jej produkt ma być lokalny czy globalny. Jeżeli potrafimy na te pytania odpowiedzieć w strategii, to wyjście na zewnątrz staje się zdecydowanie łatwiejsze. Drugim elementem są, na przykładzie KGHM-u, wyzwania kulturowe. Firma musi przygotować się na tyle, na ile jest to możliwe do pewnych zdarzeń związanych z kulturą krajów, w których będzie się rozwijał biznes – mówi agencji Newseria Biznes Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź.
 • KGHM zainwestuje setki milionów złotych w inteligentne kopalnie

  KGHM Polska Miedź zamierza zainwestować kilkaset milionów złotych w przełomowe dla rozwoju górnictwa i hutnictwa projekty. Zarząd spółki liczy, że dzięki współpracy z uczelniami i centrami badawczymi powstaną inteligentne kopalnie. – Uważamy, że tylko gospodarka oparta na wiedzy daje szansę bycia konkurencyjnym – mówi Herbert Wirth, prezes zarządu KGHM.
 • Prezes KGHM: Zagrożenia wrogim przejęciem nie ma

  Zabezpieczanie spółki przed wrogim przejęciem to podstawowe zadanie zarządu. To żadna wielka sprawa – mówi Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź o przygotowanej strategii działania w razie takiego scenariusza. W ten sposób uspokaja, że o żadnej próbie wrogiego przejęcia spółki nie ma mowy. Tym bardziej, że dziś KGHM to bardzo drogie aktywo. A plany przejęć na kolejne lata mają jeszcze zwiększyć wartość spółki.
 • KGHM: W najbliższej przyszłości nie będzie nowych przejęć

  KGHM przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat 6 miliardów złotych na inwestycje rzeczowe w Polsce. Budżet ten nie uwzględnia projektów zagranicznych. Największy z nich to prace nad uruchomieniem bogatego w miedź i inne surowce złoża Sierra Gorda w Chile. Wiceprezes koncernu zapowiada, że na razie KGHM nie planuje kolejnych przejęć. - To jest też realizacja dużych projektów w hucie, czyli skończenie remontu i modernizacji w Głogowie II, oraz przede wszystkim budowa właściwie nowej huty w Głogowie I, czyli budowa pieca zawiesinowego - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dorota Włoch, wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A.