Kazimierz Marcinkiewicz

Synonimy:
Marcinkiewicz, Marcinkiewicz Kazimierz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kazimierz Marcinkiewicz (720)

Filmy - Kazimierz Marcinkiewicz (13)

 • K. Marcinkiewicz: Jestem wściekły, że PiS używa edukacji do celów politycznych

  Jestem wściekły na tę sytuację, bo najgorsze, co może być w jakimkolwiek państwie, to jest używanie edukacji do celów politycznych. I tu mamy do czynienia z takim właśnie przypadkiem - komentował przygotowywane przez minister Annę Zalewską zmiany w szkolnictwie Kazimierz Marcinkiewicz. Zdaniem byłego premiera pośpiech wynika z tego, że rząd chce wprowadzić zmiany dwa lata przed wyborami parlamentarnymi i rok przed samorządowymi. (TVN24/X-news)
 • "Widać kompletne niezrozumienie problemu". K. Marcinkiewicz o 4 tys. zł wsparcia dla matek dzieci z wadami

  Rządowy projekt zakłada 4 tysiące złotych jednorazowego wsparcia dla kobiet, które urodzą chore dziecko. Dziś projektem ustawy zajmie się Sejm. - Widać kompletne niezrozumienie problemu - uważa były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Na początku może to jednorazowe 4 tys. powstrzyma ojca od szybkiego odejścia od rodziny, bo najczęściej tak się zdarza. Właściwie, ta rodzina od początku do końca potrzebuje pomocy od państwa - twierdzi Marcinkiewicz. (TVN24/X-news)
 • K. Marcinkiewicz: Viktor Orban jest dużo sprytniejszym zawodnikiem niż Jarosław Kaczyński

  W gmachu węgierskiego parlamentu Jarosław Kaczyński spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Według oficjalnych komunikatów, politycy mieli rozmawiać o sytuacji politycznej w Europie po Brexicie i współpracy z PiS z partią Fides. (TVN BIS/X-news)
 • "Szydło porządzi rok. Powinna być mniej niezależna i częściej dzwonić do prezesa niż ja"

  „Beata Szydło ma dużo gorzej, niż ja miałem. Bardzo duży atak na nią został przypuszczony przez zakon PC, to ci, którzy są z Jarosławem Kaczyńskim od wieków. Oni przyszli do prezesa i namawiali go, żeby został premierem. On jednak nie chce. Przynajmniej na razie” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były premier Kazimierz Marcinkiewicz. „Myślę, że kariera premier Beaty Szydło potrwa do roku. Na wiele pytań kompletnie nie odpowiada i nie ma żadnego pomysłu, a premier musi się znać na wszystkim” – uważa były premier. Dodaje, że sytuacja Szydło od jego sytuacji różni się tym, że on miał dużo większy wpływ na to, kto znalazł się w rządzie. „Byłem zbyt niezależny i to mnie zjadło. Dziś bym już tak niezależny nie był. Beata Szydło musi być mniej niezależną, niż ja byłem. Dzwoniłem za rzadko do prezesa” – komentuje gość RMF FM. Dodaje, że wiceprezes „jest mocno podległa prezesowi”. Pytany o Jarosława Kaczyńskiego odpowiada, że „on nic nie osiągnął”. „Nigdy nie wygrał władzy do końca. Ma wszystko, ale nie wiadomo co z tego wyniknie” – komentuje gość Kontrwywiadu.