katastrofa w Smoleńsku

Synonimy:
katastrofa pod Smoleńskiem, katastrofa smoleńska
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katastrofa w Smoleńsku (5056)

 • Katastrofa smoleńska: Próbki z tupolewa już w Wielkiej Brytanii

  Katastrofa smoleńska: Próbki z tupolewa już w Wielkiej Brytanii

  Do laboratorium w Wielkiej Brytanii trafiły już próbki pobrane z wraku Tu-154M ze Smoleńska - podała w czwartek Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej. Próbki mają być badane na obecność pozostałości materiałów wybuchowych.
 • SKW: Ściśle tajne zawiadomienie w sprawie Smoleńska

  SKW: Ściśle tajne zawiadomienie w sprawie Smoleńska

  Do prokuratury zostało skierowane ściśle tajne zawiadomienie dotyczące działań poprzedniego kierownictwa SKW w zakresie organizacji wizyty w Smoleńsku - informuje szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.
 • Kazimierz Nowaczyk: Świadkowie czuli podmuch bomby

  Kazimierz Nowaczyk: Świadkowie czuli podmuch bomby

  "Jest kilkudziesięciu świadków, którzy mówią nie tylko o tym, że słyszeli eksplozję, nie tylko, że widzieli, ale mówią, że poczuli podmuch, uderzenie fali powietrza" - powiedział Kazimierz Nowaczyk, ekspert podkomisji Antoniego Macierewicza do zbadania katastrofy smoleńskiej, w TVP Info.
 • Szef MSZ: Wrak wciąż nie wrócił do Polski

  Szef MSZ: Wrak wciąż nie wrócił do Polski

  Polska oczekuje na działania Rosji dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - oświadczył we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do reakcji Moskwy na sformułowanie nowych zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów ze Smoleńska.
 • Tajemnicze eksperymenty podkomisji smoleńskiej

  Tajemnicze eksperymenty podkomisji smoleńskiej

  Podkomisja, powołaną w lutym 2016 r. przez MON do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, oprócz dokumentów komisji Millera przeanalizowała 762 tomy akt śledztwa prokuratury - dowiedziała się PAP. Podkomisja nie podaje, jakie eksperymenty przeprowadziła.
 • 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej zorganizuje Ministerstwo Kultury

  7. rocznicę katastrofy smoleńskiej zorganizuje Ministerstwo Kultury

  Uroczystości upamiętniające 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej, które odbędą się 9-10 kwietnia, będą miały charakter państwowy. Wezmą w nich udział przedstawiciele najwyższych władz - podało MKiDN. Organizację uroczystości powierzono ministrowi kultury.
 • Katastrofa smoleńska: Odnaleziono dokumenty. Będzie zawiadomienie

  Katastrofa smoleńska: Odnaleziono dokumenty. Będzie zawiadomienie

  W najbliższych dniach do prokuratury trafi pierwsze zawiadomienie dotyczące błędów, zaniechań poprzedniego kierownictwa SKW w sprawie katastrofy smoleńskiej - zapowiedział we wtorek szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek. Dodał, że podstawą są dokumenty odnalezione w służbie.
 • Nieoficjalnie: Mariusz Handzlik w grobie Piotra Nurowskiego

  Nieoficjalnie: Mariusz Handzlik w grobie Piotra Nurowskiego

  W grobie Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, pochowany był Mariusz Handzlik - podał w piątek portal wpolityce.pl. PAP potwierdziła tę informację w źródłach zbliżonych do sprawy.
 • ​Katastrofa smoleńska: Emocjonalny wpis wdowy

  "Może oczekujecie, że sama (nie wiem z czego?) zapłacę za ekshumację, na którą nie wyrażam zgody? Celem udowadniania zamachu, w który nie wierzę? I jeszcze potem przeżyję pogrzeb numer dwa, bo to przecież takie normalne, zdarza się każdemu z was, prawda?" - pisze zrozpaczona Krystyna Łuczak-Surówka, wdowa po chor. Jacku Surówce, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
 • Rodziny smoleńskie o ekshumacji: Jesteśmy bezradni. Apelujemy o pomoc

  Krewni części ofiar katastrofy smoleńskiej w liście otwartym do wszystkich ludzi dobrej woli, duchownych i przedstawicieli władz apelują o powstrzymanie ekshumacji ich bliskich. "Stajemy samotni i bezradni wobec bezwzględnego i okrutnego aktu" - głosi list.

Filmy - Katastrofa w Smoleńsku (191)

 • Szumlewicz: Katastrofa smoleńska była początkiem mitologii smoleńskiej

  PiS wykorzystało katastrofę smoleńską do przejęcia władzy? Tak twierdzi Piotr Szumlewicz, dodaje również, że zamiast wyciągania wniosków z tej straszliwej tragedii, tworzy się teorie spiskowe oraz kult Polski jako Chrystusa narodów. Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Piotr Szumlewicz. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK O 9:00.
 • "Mój dorobek jest większy niż całej komisji razem wziętej". P. Artymowicz o podkomisji smoleńskiej

  Brak tam jest ekspertów, którzy rozumieją, jak lata samolot. Ja takie wyliczenia korelacji ścieżki dźwiękowej z trajektorią samolotu i zapisami czarnych skrzynek wykonałem i nie ma tam ani wybuchów, ani niczego budzącego niepokój – stwierdził Paweł Artymowicz, astrofizyk z Uniwersytetu w Toronto, komentując efekty prac podkomisji powtórnie badającej okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r. Jak dodał Artymowicz, "posiada większy dorobek naukowy i kwalifikacje, niż wszyscy członkowie komisji Macierewicza razem wzięci".
 • Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej

  Rozpoczęły się obchody siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
 • Rocznica katastrofy w Smoleńsku

  10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8:41 czasu polskiego, w Smoleńsku rozbił się samolot prezydencki TU-154. W wyniku katastrofy zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, wielu przedstawicieli parlamentu i rodzin katyńskich. Na lotnisku w Warszawie najbliżsi oczekiwali na trumny z ciałami. W przemówieniu ówczesny premier Donald Tusk uczcił pamięć ofiar. W pałacu prezydenckim można było pomodlić się przy trumnach prezydenta i jego małżonki. Plac przed pałacem prezydenckim rozjaśniło światło tysięcy zniczy. Katastrofa w Smoleńsku była największą w historii polskich Sił Powietrznych. Nie przeżył nikt z obecnych na pokładzie.