katastrofa w Smoleńsku

Synonimy:
katastrofa pod Smoleńskiem, katastrofa smoleńska
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Katastrofa w Smoleńsku (5066)

 • Rosjanie: Badania nie potwierdzają wybuchu w tupolewie

  Rosjanie: Badania nie potwierdzają wybuchu w tupolewie

  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej oświadczył w czwartek, że wersja o eksplozji na pokładzie polskiego samolotu Tu-154M została sprawdzona i "nie znalazła potwierdzenia".
 • RMF: Podkomisja smoleńska nie potwierdza słów Macierewicza o zarejestrowanym momencie eksplozji

  RMF: Podkomisja smoleńska nie potwierdza słów Macierewicza o zarejestrowanym momencie eksplozji

  Podkomisja smoleńska nie potwierdza słów Antoniego Macierewicza. Szef MON mówił kilka dni temu, że w zapisie jednego z rejestratorów prezydenckiego tupolewa znaleziono moment, w którym doszło do eksplozji i trwają prace nad wykluczeniem innych interpretacji tego zapisu. Z oficjalnego stanowiska podkomisji MON wynika jednak coś zupełnie innego.
 • Prokurator krajowy: Nowe dowody na zdradę w sprawie Smoleńska

  Prokurator krajowy: Nowe dowody na zdradę w sprawie Smoleńska

  W ostatnich tygodniach pojawił się nowy materiał dowodowy w sprawie tzw. zdrady dyplomatycznej w "śledztwie okołosmoleńskim" - poinformował we wtorek prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.
 • Seremet przesłuchiwany jako świadek ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Seremet przesłuchiwany jako świadek ws. sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

  Były prokurator generalny Andrzej Seremet został przesłuchany w charakterze świadka ws. niedopełnienia obowiązku przez funkcjonariuszy publicznych w kwietniu 2010 roku. Chodzi o ich nieobecność w czasie sekcji zwłok ofiar w Rosji.
 • Prokuratura potwierdza: Szczątki innych ofiar w trumnie gen. Kwiatkowskiego

  Prokuratura potwierdza: Szczątki innych ofiar w trumnie gen. Kwiatkowskiego

  "Potwierdzam informacje członków rodziny gen. Bronisława Kwiatkowskiego, że w jego trumnie znalazły się szczątki innych osób" - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.
 • Katastrofa smoleńska: Próbki z tupolewa już w Wielkiej Brytanii

  Katastrofa smoleńska: Próbki z tupolewa już w Wielkiej Brytanii

  Do laboratorium w Wielkiej Brytanii trafiły już próbki pobrane z wraku Tu-154M ze Smoleńska - podała w czwartek Ewa Bialik, rzeczniczka Prokuratury Krajowej. Próbki mają być badane na obecność pozostałości materiałów wybuchowych.
 • SKW: Ściśle tajne zawiadomienie w sprawie Smoleńska

  SKW: Ściśle tajne zawiadomienie w sprawie Smoleńska

  Do prokuratury zostało skierowane ściśle tajne zawiadomienie dotyczące działań poprzedniego kierownictwa SKW w zakresie organizacji wizyty w Smoleńsku - informuje szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek.
 • Kazimierz Nowaczyk: Świadkowie czuli podmuch bomby

  Kazimierz Nowaczyk: Świadkowie czuli podmuch bomby

  "Jest kilkudziesięciu świadków, którzy mówią nie tylko o tym, że słyszeli eksplozję, nie tylko, że widzieli, ale mówią, że poczuli podmuch, uderzenie fali powietrza" - powiedział Kazimierz Nowaczyk, ekspert podkomisji Antoniego Macierewicza do zbadania katastrofy smoleńskiej, w TVP Info.
 • Szef MSZ: Wrak wciąż nie wrócił do Polski

  Szef MSZ: Wrak wciąż nie wrócił do Polski

  Polska oczekuje na działania Rosji dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej - oświadczył we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski, odnosząc się do reakcji Moskwy na sformułowanie nowych zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów ze Smoleńska.
 • Tajemnicze eksperymenty podkomisji smoleńskiej

  Tajemnicze eksperymenty podkomisji smoleńskiej

  Podkomisja, powołaną w lutym 2016 r. przez MON do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, oprócz dokumentów komisji Millera przeanalizowała 762 tomy akt śledztwa prokuratury - dowiedziała się PAP. Podkomisja nie podaje, jakie eksperymenty przeprowadziła.

Filmy - Katastrofa w Smoleńsku (193)

 • Kierwiński zapowiada wniosek PO do prokuratury ws. podkomisji smoleńskiej

  Posłowie PO zapowiedzieli złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez podkomisję smoleńską. - Składamy wniosek, który dotyczyć ma poświadczenia nieprawdy i fałszu intelektualnego. Jesteśmy przekonani, że badania, które przeprowadził WAT, nie uprawniają do postawienia tez, które zostały przedstawione w tym filmie. Jesteśmy przekonani, że Antoni Macierewicz i jego pseudonaukowcy wkroczyli na kolejny poziom kłamstwa. Teraz okazuje się, że muszą manipulować własnymi badaniami, aby udowadniać kłamstwa pana Macierewicza - argumentował Marcin Kierwiński. Poseł PO mówił również o tym, że sama uczelnia nie chce komentować wniosków przedstawionych przez podkomisję. - Rozumiemy, że WAT jest uczelnią wyższą, że dobrze wykonał swoją pracę i że podlega Macierewiczowi, stąd pewnie problem w komentowaniu tych kłamstw przedstawianych przez podkomisję, która jest oczkiem w głowie pana Macierewicza - ocenił Marcin Kierwiński.
 • Siemoniak (PO) o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej (TV Interia)

  Siemoniak (PO) o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej (TV Interia).
 • Szumlewicz: Katastrofa smoleńska była początkiem mitologii smoleńskiej

  PiS wykorzystało katastrofę smoleńską do przejęcia władzy? Tak twierdzi Piotr Szumlewicz, dodaje również, że zamiast wyciągania wniosków z tej straszliwej tragedii, tworzy się teorie spiskowe oraz kult Polski jako Chrystusa narodów. Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Piotr Szumlewicz. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK O 9:00.
 • "Mój dorobek jest większy niż całej komisji razem wziętej". P. Artymowicz o podkomisji smoleńskiej

  Brak tam jest ekspertów, którzy rozumieją, jak lata samolot. Ja takie wyliczenia korelacji ścieżki dźwiękowej z trajektorią samolotu i zapisami czarnych skrzynek wykonałem i nie ma tam ani wybuchów, ani niczego budzącego niepokój – stwierdził Paweł Artymowicz, astrofizyk z Uniwersytetu w Toronto, komentując efekty prac podkomisji powtórnie badającej okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 r. Jak dodał Artymowicz, "posiada większy dorobek naukowy i kwalifikacje, niż wszyscy członkowie komisji Macierewicza razem wzięci".