kanalizacja

Artykuły - Kanalizacja (2)

Filmy - Kanalizacja (5)

 • System kanalizacyjny Londynu zablokowany przez… górę tłuszczu

  Kanały ściekowe w Londynie zostały zablokowane przez górę tłuszczu. Waży tyle, co dziesięć piętrowych londyńskich autobusów, czyli ok. 130 ton. Góra składa się ze zlepionych tłuszczem chusteczek higienicznych i pampersów, które zamiast wyrzucić do kosza, londyńczycy spuścili w toalecie. Eksperci ostrzegają, że usunięcie zalegającego tłuszczu może potrwać nawet trzy tygodnie, ponieważ góra rozciąga się na długości 250 metrów. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Domowy sposób na zatkane rury - jak je udrożnić?

  Zatykające się rury to zmora każdego domu! Każdego dnia w rurach ląduje mnóstwo drobinek jedzenia, odpadków, śmieci czy włosów, przez co w parę chwil rury kanalizacyjne zatykają się, uniemożliwiając odpowiedni spływ lub choćby pozostawiając nieprzyjemny zapach. W sklepach można znaleźć mocne środki chemiczne, ale te nie nadają się do wszystkich typów instalacji, są też niebezpieczne i mogą wywoływać problemy ze zdrowiem, jeśli są nieprawidłowo używane. Jest jednak domowy sposób, by odetkać rury - przygotowaliśmy dla was krótki poradnik, jak to zrobić! Poznajcie nasz dziecinnie prosty sposób na udrażnianie rur w domu!
 • Kociak uratowany po 33 godzinach!

  Klienci sklepu usłyszeli miauczenie dobiegające z kanalizacji burzowej. Kotek utknął w rurze o średnicy 20 cm, do której bardzo ciężko było dotrzeć. Na domiar złego zaczął padać deszcz. Ratownicy musieli wykopać ziemię wokół kanalizacji. Akcja trwała 33 godziny! Kot znalazł dom i ma się dobrze
 • „Królestwo nieczystości”. Obrzydliwy świat miejskich ścieków

  Londyńscy kanalarze widzieli już niejedno. Nie dziwią ich ani rosnące w ściekach grzyby, ani mnożące się w nich owady, ani nietypowe znaleziska – wśród których są aplikatory do tamponów, prezerwatywy czy fragmenty garderoby. Największy wróg kanalarzy to jednak ogromne bryły odpadków sklejonych ściętym tłuszczem spożywczym. Każdego roku około 80 tysięcy takich bloków tworzy zatory w londyńskich kanałach. Bryły te trzeba rozbijać łopatą lub strumieniem wody pod ciśnieniem. Gdyby ludzie zmienili swoje przyzwyczajenia i nie spłukiwali tłuszczu w zlewie lub toalecie, zaoszczędziliby kanalarzom bardzo nieprzyjemnej pracy.