kamery

Artykuły - Kamery (388)

 • System wykryje zbrodnię, zanim ta zostanie popełniona

  System wykryje zbrodnię, zanim ta zostanie popełniona

  Być może już niebawem przestępców będzie można łapać, zanim jeszcze popełnią zbrodnię. Innowacyjny system monitoringu oparty na kamerach CCTV jest właśnie testowany w Wielkiej Brytanii.
 • Kamera dojrzy co robisz nawet z 700 metrów!

  Rozmowa przez telefon komórkowy, jedzenie albo poprawianie makijażu - to zwykłe czynności, które mają być surowo karane w Australii. Tylko wtedy jednak, gdy wykonuje się je za kierownicą.
 • Kamery na ramach rowerów mają uatrakcyjnić transmisje z wyścigów

  Kamery na ramach rowerów mają uatrakcyjnić transmisje z wyścigów

  ​Władze Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) chcą podbudować nadszarpnięty aferami dopingowymi prestiż dyscypliny i uatrakcyjnić wyścigi dla kibiców. Stąd pomysł, by kamery były montowane na ramach rowerów i przekazywały widok z perspektywy kolarza.
 • Episkopat przestrzega rodziny przed gender

  Episkopat przestrzega rodziny przed gender

  Ideologia gender ma charakter destrukcyjny wobec człowieka, relacji międzyludzkich, a więc całego życia społecznego - przestrzegają polscy biskupi. W liście pasterskim, który w kościołach będzie czytany 29 grudnia, czyli w Niedzielę Świętej Rodziny, Episkopat jednoznacznie występuje w obronie małżeństwa i rodziny, a przeciwko ideologii gender.
 • Psycholog o napięciach przy świątecznym stole

  Psycholog o napięciach przy świątecznym stole

  W czasie świąt spędzamy więcej czasu z rodziną. Pojawiać się mogą okazje do konfliktów. O mechanizmach, które prowadzić mogą do powstawania napięć w rodzinie mówi dr Bartosz Zalewski, psycholog SWPS.
 • W. Brytania: Ulewa powodem katastrofy w teatrze

  W. Brytania: Ulewa powodem katastrofy w teatrze

  Dochodzenie w sprawie częściowego zawalenia się stropu w londyńskim teatrze Apollo wskazuje, że przyczyną była ulewa, jaka nawiedziłą w czwartek wieczorem Londyn. Tuż przed oderwaniem się wielkiego fragmentu stiukowego sufitu, widzowie zauważyli, że przez sufit sączyła się woda.
 • Niemiecka prasa o ułaskawieniu Chodorkowskiego: Szantaż, nie człowieczeństwo

  Niemiecka prasa o ułaskawieniu Chodorkowskiego: Szantaż, nie człowieczeństwo

  Sukcesem Władimira Putina nazywają niemieccy komentatorzy ułaskawienie Michaiła Chodorkowskiego. Wątpią jednak w czyste intencje rosyjskiego prezydenta.
 • Ukryte kamery wyłapią dzikich śmieciarzy

  Straż miejska z Torunia ma nową broń do walki z mieszkańcami, którzy nielegalnie wyrzucają śmieci. Od przyszłego tygodnia w mieście pojawią się zamaskowane, nowoczesne kamery, które pomogą zidentyfikować i znaleźć śmieciarzy.
 • Bezpieczna szkoła pod czujnym okiem kamer

  Bezpieczna szkoła pod czujnym okiem kamer

  Nauczyciel na dyżurze pilnujący porządku na przerwach - to widok, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić przez lata. Dziś coraz częściej jednak ta forma zapewnienia bezpieczeństwa okazuje się niewystarczająca. Szkoły sięgają po nowe narzędzia, które mają pomóc im wyeliminować zagrożenia czy okiełznać niesfornych podopiecznych. W wielu placówkach czujność nauczycieli wspomaga cyfrowe oko kamer nadzoru wizyjnego.
 • Garmin VIRB - sportowe kamery z nagrywaniem HD

  Garmin VIRB - sportowe kamery z nagrywaniem HD

  ​Garmin wprowadza na rynek pierwszą w swojej ofercie serię kamer sportowych VIRB nagrywających w jakości HD 1080p.

Filmy - Kamery (4)

 • Włamywacz bez szans

  Nagranie udaremnionego włamania do sklepu w Siedlcach. Złodziej został przepędzony w kilka sekund dzięki wyrzutni mgły PROTECT 600i.
 • Interwencje z kamerą. Nowa broń policji w USA

  Amerykańscy policjanci przekonują się do korzystania w czasie służby z mini kamer przymocowanych do okularów. Urządzenia te rejestrują wszystkie interwencje i kontrole. Oprócz dokumentacyjnej, nagrania pełnią jeszcze jedną ważną funkcję – pozwalają policjantom oczyścić się z zarzutów w sytuacji, w której zatrzymany składa zażalenie na ich pracę. Mogą też być wykorzystane jako dowód w sądzie. Kamery zaczęły być testowane na większą skalę po wydarzeniach, jakie rozegrały się w sierpniu w mieście Ferguson w stanie Missouri. Podczas interwencji policjant zastrzelił tam nieuzbrojonego nastolatka. Protest lokalnych mieszkańców przerodził się w wielodniowe, gwałtowne zamieszki. Nic dziwnego, że zainteresowanie nagrywaniem działań policji wzrosło. – Taka technologia z jednej strony chroni społeczeństwo przed potencjalnymi nadużyciami ze strony władzy; z drugiej – broni policjantów przed fałszywymi oskarżeniami – tłumaczą eksperci.
 • Kulisy serialu "Pierwsza miłość", cz. 8

  Trochę techniki, czyli kamery, światła i jazda kamerowa. Tym razem Sabina (Ula Dębska) wypytuje operatora obrazu o szczegóły powstawania serialu. Na jakich kamerach kręcimy "Pierwszą miłość" i ile ich używamy? Tego dowiedzie się w tym odcinku. Koniecznie zobaczcie pierwszy odcinek: TUTAJ, drugi: TUTAJ, trzeci: TUTAJ, czwarty: TUTAJ, piąty: TUTAJ, szósty: TUTAJ oraz siódmy: TUTAJ.
 • Jeleń w sklepie z kosmetykami

  Do sklepu z kosmetykami w miejscowości Livonia w stanie Michigan wpadł jelonek. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Widać na nim, jak zwierzę podbiega do przeszklonych drzwi i ucieka. Do drzwi podchodzi właścicielka sklepu, żeby zobaczyć co się dzieje. Po chwili jelonek z impetem wpada do sklepu, tłukąc szybę. Kwadrans później ucieka tylnymi drzwiami.