jeże

Artykuły - Jeże (12)

 • Upchnęli jeże w przesyłce kurierskiej

  Upchnęli jeże w przesyłce kurierskiej

  Spędziły w paczce trzy koszmarne dni, ściśnięte w niewielkich, plastikowych wiaderkach. Mowa o czterech afrykańskich jeżach, które w paczce odkryli pracownicy firmy kurierskiej w Łodzi. Niestety, jedno ze zwierząt nie przeżyło "podróży". Policja ustala, kto odpowie za znęcanie się nad jeżami.
 • Zorze, jeże i oldmobile

  Zorze, jeże i oldmobile

  Dolna Saksonia, północno-zachodni region turystyczny Niemiec, słynie z urokliwych średniowiecznych miasteczek, przepięknych tras rowerowych wzdłuż Wezery i Łaby, ogromnego kompleksu barokowych ogrodów w Hanowerze i licznych zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jak np. romańskie kościoły w Hildesheim.
 • Co łączy Chucka Norrisa i jeża? Mem

  Co łączy Chucka Norrisa i jeża? Mem

  Mięsny jeż miał być żartem, a w ciągu kilku dni stał się hitem internetu. Takie memy coraz częściej wykorzystują reklamodawcy.
 • Dzień Jeża: Pomóżmy ginącemu gatunkowi!

  Dzień Jeża: Pomóżmy ginącemu gatunkowi!

  Jeże pojawiły się na naszej planecie prawie 60 mln lat temu. Są jednymi z pierwszych ssaków, żywą skamieliną, która przetrwała dzięki doskonałemu ukształtowaniu przez ewolucję. A jednak dziś są zagrożone wyginięciem. Powód? Na ich drodze stanął człowiek.

Filmy - Jeże (4)

 • Jeże chciały kimś zostać, więc są szczotkami

  Każdy ma jakiś cel w życiu, jeże też.
 • Jak pocieszyć jeża?

  Jeż był wyraźnie niezadowolony. Jednak wystarczy przysmak i humor od razu staje się lepszy!
 • Jeże wcale nie lubią jabłek

  Książeczki dla dzieci nauczyły dużo osób, że jeże lubią jeść jabłka, które często noszą na swoich kolcach. Tak naprawdę jeże jedzą głównie owady.
 • Kawiarnie z kotami to przeżytek

  Jakiś czas temu na świecie popularność zdobyły kawiarnie, w których można pobawić się z kotami. Jednak w Japonii to już przeżytek. Teraz modna jest kawiarnia z... jeżami! Osoba, która chce pobawić się z tymi uroczymi zwierzątkami musi zapłacić około 12 dolarów za godzinę. Właściciele kawiarni chcieli pokazać, że jeże, wbrew popularnej opinii, wcale nie są kłujące i nieprzyjemne. Zainteresowanie jest tak duże, że klienci muszą czekać w kolejkach. Dla mieszkańców Tokio jest to jedyna okazja, żeby zobaczyć zwierzę na żywo.