jeże

Artykuły - Jeże (12)

 • Upchnęli jeże w przesyłce kurierskiej

  Upchnęli jeże w przesyłce kurierskiej

  Spędziły w paczce trzy koszmarne dni, ściśnięte w niewielkich, plastikowych wiaderkach. Mowa o czterech afrykańskich jeżach, które w paczce odkryli pracownicy firmy kurierskiej w Łodzi. Niestety, jedno ze zwierząt nie przeżyło "podróży". Policja ustala, kto odpowie za znęcanie się nad jeżami.
 • Zorze, jeże i oldmobile

  Zorze, jeże i oldmobile

  Dolna Saksonia, północno-zachodni region turystyczny Niemiec, słynie z urokliwych średniowiecznych miasteczek, przepięknych tras rowerowych wzdłuż Wezery i Łaby, ogromnego kompleksu barokowych ogrodów w Hanowerze i licznych zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jak np. romańskie kościoły w Hildesheim.
 • Co łączy Chucka Norrisa i jeża? Mem

  Co łączy Chucka Norrisa i jeża? Mem

  Mięsny jeż miał być żartem, a w ciągu kilku dni stał się hitem internetu. Takie memy coraz częściej wykorzystują reklamodawcy.
 • Dzień Jeża: Pomóżmy ginącemu gatunkowi!

  Dzień Jeża: Pomóżmy ginącemu gatunkowi!

  Jeże pojawiły się na naszej planecie prawie 60 mln lat temu. Są jednymi z pierwszych ssaków, żywą skamieliną, która przetrwała dzięki doskonałemu ukształtowaniu przez ewolucję. A jednak dziś są zagrożone wyginięciem. Powód? Na ich drodze stanął człowiek.

Filmy - Jeże (2)

 • To najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczysz

  Kotka świetnie zaopiekowała się osieroconymi jeżami. Kocica ma pod dostatkiem mleka i może nim wykarmić osiem maluchów o ostrych kolcach. Matka jeżyków zginęła pod kołami samochodu. Małe jeżyki nie chciały pić mleka z butelki i gdy były już mocno wygłodzone, z pomocą przyszła kocia mama. (STORYFUL/x-news)
 • Walka wygłodniałych jeży

  W angielskim miasteczku stworzono specjalną strefę dla jeży. Zwierzęta są tam dokarmiane, a przy okazji podglądane przez kamerę. Okazuje się, że jeże nie lubią dzielić się jedzeniem. Te dwa zacięcie walczyły o pokarm.