jazdy

Artykuły - Jazdy (2628)

 • Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Zwrot części składki za bezpieczną jazdę

  Po raz pierwszy w Polsce dzięki bezpiecznej jeździe kierowca posiadający polisę komunikacyjną może otrzymać zwrot części wpłaconej składki. LINK4 wypłaci mu premię za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy - wystarczy jeździć płynnie i trzymać się ograniczeń prędkości. Roczna premia może wynieść nawet 30 proc. wartości wpłaconej składki na ubezpieczenie.
 • Zmiany na kolei coraz bliżej

  Zmiany na kolei coraz bliżej

  To będzie prawdziwe wyzwanie dla pasażerów. Dziewiątego marca wejdą w życie zmiany w rozkładzie jazdy na kolei. Większość sprowadza się do kolejnych utrudnień i redukcji połączeń.
 • Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Marcowa korekta rozkładu jazdy

  Od niedzieli, 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Plakaty z informacją o zmianie dostępne są na peronach, dworcach oraz w internecie. Zmiany związane są z szerokim zakresem modernizacji i remontów linii oraz obiektów kolejowych.
 • Nowy rozkład na kolei już jutro

  W niedzielę w całym kraju zmieni się rozkład jazdy pociągów. Kolejarze apelują o sprawdzanie rozkładu w internecie, na dworcach mają się pojawić informatorzy, którzy pomogą znaleźć pociąg, wydrukowano również ulotki informacyjne dla pasażerów.
 • Nowy rozkład jazdy pociągów - od 2 września

  Nowy rozkład jazdy pociągów - od 2 września

  Od poniedziałku 2 września obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Zmiany wymuszone są remontami. Niektóre pociągi będą miały zmienione trasy, część inne godziny kursowania, a na kilku odcinkach czasowo zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.
 • Zmiany w rozkładzie na kolei - już od 2 września

  Zmiany w rozkładzie na kolei - już od 2 września

  Remonty i modernizacje prowadzone na torach cały czas dają się we znaki pasażerom. Od 2 września znów trzeba będzie uważnie czytać rozkład jazdy.
 • Śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem. Nie miał nawet prawa jazdy

  Śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem. Nie miał nawet prawa jazdy

  Pijany kierowca, który wczoraj w Łodzi śmiertelnie potrącił matkę rocznego dziecka i uciekł z miejsca wypadku, to 23-letni łodzianin. Mężczyzna nie ma prawa jazdy. Był już wcześniej notowany. Policjanci ustalają świadków wypadku, sprawdzają nagrania z monitoringu i czekają na wyniki badań krwi kierowcy.
 • Nowy rozkład jazdy na kolei

  Nowy rozkład jazdy na kolei

  Zmienia się rozkład jazdy na kolei. W góry i nad morze pojedzie prawie 70 dodatkowych pociągów. Kolejarze zapowiadają, że podróż będzie trochę szybsza. Skróci się czas podróży między Śląskim, a miejscowościami nadmorskimi. Także podroż z Warszawy do Gdańska i Gdyni będzie nieco krótsza. Pasażerowie zaoszczędzą nawet 55 minut.
 • Śledztwo ws. załatwiania praw jazdy bez egzaminu

  Śledztwo ws. załatwiania praw jazdy bez egzaminu

  Tarnowska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie oferowania chętnym praw jazdy bez kursu i egzaminu. Podejrzanemu mężczyźnie śledczy przedstawili pięć zarzutów. Był już karany za podobne przestępstwo.
 • Senatorzy przeciw wymianie praw jazdy

  Od 18 stycznia tego roku prawa jazdy wydawane są na 15 lat. Po tym okresie trzeba będzie je wymienić. Osoby, które mają wcześniejszy dokument uprawniający do kierowania pojazdami, będą musiały uzyskać nowy w latach 2028-2033 - informuje "Dziennik Polski".

Filmy - Jazdy (5)

 • Pierwsze jazdy nową kią cee'd

  Oto nowa kia cee'd. Zaawansowana technologicznie, ekonomiczna i... ładna. Będzie przebój?
 • Zimowa szkoła jazdy

  Śnieg i lód na drodze mogą okazać się dla kierowcy traumatycznym przeżyciem. Eksperci radzą, jak bezpiecznie jeździć w zimowych warunkach. /źródło: The NewsMarket/
 • Peugeot 5008 w szkole jazdy

  Zobacz jak spisuje się na specjalnym torze austriackiej szkoły jazdy najnowszy model peugeota o nazwie 5008. Samochód ten zbudowany został na tej samej platformie co citroen C4 picasso.
 • Wyższa szkoła jazdy

  Co łączy kierowców rajdowych i policjantów z dolnośląskiej drogówki? Umiejętność prowadzenia pojazdu. Jak szkolą się funkcjonariusze? Zobacz "Wyższą Szkołę Jazdy" Telewizyjnego Raportu Policyjnego.