Japonia

Artykuły - Japonia (2348)

 • Ładne, ale z Japonii - nie mogą być normalne

  Ładne, ale z Japonii - nie mogą być normalne

  Buty, które widzicie na poniższym zdjęciu mają prawo się podobać. Klasyczny design jest zawsze w cenie, tyle że w tych modelach... nie da się chodzić.
 • Medale olimpijskie będą zrobione ze starych smartonów

  Medale olimpijskie będą zrobione ze starych smartonów

  W taki sposób Japonia chce zrobić coś dobrego dla środowiska, a przy tym oszczędzić trochę pieniędzy przy organizacji olimpiady w 2020 roku.
 • Papier toaletowy dla smartfonów w japońskich toaletach

  Papier toaletowy dla smartfonów w japońskich toaletach

  Japończycy są znani z nietypowych pomysłów na ułatwienie, a czasem udziwnienie życia codziennego. Oto jeden z nich.
 • Zarobisz 1800 zł w 20 minut. Warunek? Musisz to zjeść

  Zarobisz 1800 zł w 20 minut. Warunek? Musisz to zjeść

  Uważasz, że w kwestii jedzenia dużej ilości pokarmów jesteś niepokonany? Może okazać się, że twoje gastronomiczne "Waterloo" znajduje się w dalekiej Japonii.
 • Od 1 grudnia pasażerowie LOT polecą do Sapporo, Sendai i Fukuoki w Japonii

  Od 1 grudnia pasażerowie LOT polecą do Sapporo, Sendai i Fukuoki w Japonii

  Pasażerowie PLL LOT od czwartku będą mogli z przesiadką w Tokio polecieć do trzech miast w Japonii: Sapporo, Sendai i Fukuok, kupując jeden bilet - poinformowała w poniedziałek spółka. Umożliwia to rozszerzona współpraca między LOT-em a japońską linią ANA.
 • Rytualna ofiara premiera Japonii wywołała protest

  Rytualna ofiara premiera Japonii wywołała protest

  Premier Japonii Shinzo Abe złożył rytualną ofiarę w świątyni Yasukuni. Zachowanie - jako przejaw japońskiego militaryzmu - skrytykowały Chiny i Korea Południowa.
 • Znów chcemy budować drugą Japonię

  Znów chcemy budować drugą Japonię

  Rząd chce tworzyć politykę przemysłową. Przykładem takiej polityki stała się Japonia. Jednak to właśnie Japonia poniosła całą serię porażek, bo rząd chciał, aby Honda nie zajmowała się produkcją samochodów. Chciał też zapobiec eksportowi samochodów Toyoty i Nissana.
 • Fed nie zmienił stopy procentowej

  Fed nie zmienił stopy procentowej

  Fed podjął w środę decyzję o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Główna stopa procentowa funduszy federalnych nadal wynosi 0,25 proc. do 0,5 proc. Troje członków Fed opowiedziało się za podwyżką stóp we wrześniu. Rynek oczekiwał, że po serii nieco słabszych danych z amerykańskiej gospodarki, bankierzy wstrzymają się z podwyżką stóp do grudniowego posiedzenia.

Filmy - Japonia (131)

 • Tillerson potwierdził sojusz na linii Stany Zjednoczone - Japonia

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson potwierdził w czwartek, podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Tokio, zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz obrony Japonii. Podkreślił wagę współpracy USA, Japonii i Korei Płd. wobec zagrożenia ze strony Korei Płn.
 • Tillerson potwierdził sojusz na linii Stany Zjednoczone - Japonia

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson potwierdził w czwartek, podczas pierwszej oficjalnej wizyty w Tokio, zaangażowanie Stanów Zjednoczonych na rzecz obrony Japonii. Podkreślił wagę współpracy USA, Japonii i Korei Płd. wobec zagrożenia ze strony Korei Płn.
 • Za pieniądze dotrzymują kobietom towarzystwa

  Coraz częściej w Japonii pojawiają się kluby nocne zwane "host clubs",w których elegancko ubrani, przystojni, młodzi chłopcy zabawiają i usługują paniom. Są na każde ich zawołanie. Jednak te czułe słówka słono kosztują. Niektóre klientki w ciągu jednego wieczoru potrafią wydać w takim miejscu nawet 50 tysięcy dolarów!
 • Co skrywa opuszczona wyspa? Kontrowersje narastają

  Ta opuszczona wyspa stała się ponurym symbolem modernizacji Japonii. Pod koniec XIX stulecia, położona niedaleko Nagasaki, Hashima została własnością Mitsubishi. Aż do końca II wojny światowej koncern korzystał tu z przymusowej pracy robotników z Chin i Korei. W latach 60. było to najgęściej zaludnione miejsce w kraju. To tutaj wzniesiono pierwsze żelbetowe budowle. Tymczasem pod ziemią, nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, trwało wydobycie węgla, a kilkuset górników pracowało na zmiany w ekstremalnych warunkach. W połowie lat 70. kopalnię zamknięto, a wyspa opustoszała w ciągu kilku tygodni. Blisko 40 lat później ta budząca grozę sceneria została odtworzona w jednym z filmów o agencie Bondzie. Hashima zaczęła budzić zainteresowanie turystów. W 2015 roku UNESCO podjęła kontrowersyjną decyzję o wpisaniu wyspy na listę światowego dziedzictwa, wbrew opinii przedstawicieli koreańskich i chińskich ofiar pracy przymusowej.