Janusz Palikot

Synonimy:
Palikot, Palikot Janusz
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Janusz Palikot (1624)

Zdjęcia - Janusz Palikot (-4)

Filmy - Janusz Palikot (40)

 • Janusz Palikot: poseł-milioner

  Na czym dorobiła się jedna z bardziej barwnych postaci polskiej sceny politycznej?
 • Politycy o zmianach w OFE. Palikot: Oddajmy pieniądze ludziom

  Warszawa. - Witamy tę decyzję z zadowoleniem, OFE po 13 latach funkcjonowania daje 80-złotową emeryturę i generuje 300-miliardowy dług publiczny - tak zapowiadane zmiany w OFE komentuje Leszek Miller. Z kolei Janusz Palikot ostro skrytykował propozycję rządu i zaapelował, aby rząd "oddał oszczędności ludziom". - To jest trzecia droga, coś najbardziej podstawowego i uczciwego - stwierdził. - Jeśli dzisiaj zabrano część moich środków z OFE, to jutro może zabiorą część moich oszczędności z prywatnego konta - mówił Palikot (TVN24/x-news).
 • Opozycja sprzeciwia się likwidacji finansowania partii z budżetu państwa

  Warszawa. Politycy opozycji sprzeciwiają się likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zdaniem Marka Sawickiego, taka decyzja byłaby zamachem na demokrację. Polityk PSL uważa, że skoro Platforma Obywatelska po raz kolejny próbuje przeforsować ten pomysł, powinna zwrócić wszystkie dotacje, jakie otrzymała do tej pory. Z twierdzeniem o ograniczaniu demokracji zgadza się Mariusz Błaszczak z PiS. - Któż sprosta partii będącej przy władzy? - zastanawia się polityk. Przeciwnego zdania jest Andrzej Dera z Solidarnej Polski. - Powstanie SP zaprzecza wszystkim podobnym tezom - mówi. Janusz Palikot z kolei postanowił sprawdzić intencje premiera i oznajmił, że jego partia składa po raz trzeci swój projekt likwidacji finansowania partii z budżetu państwa i liczy na poparcie PO. Jan Bury z koalicyjnego PSL podkreślił, że mniejsze partie polityczne mają zbyt mało pieniędzy na funkcjonowanie. - Jeśli duże partie mają za dużo, to trzeba im ograniczyć finansowanie - dodał. Zarzuty polityków opozycji odpiera Grzegorz Schetyna (TVN24/x-news).  
 • Cimoszewicz: Amatorszczyzna na lewicy

  Czuję zażenowanie patrząc na to, co dzieje się na lewicy. Za dużo amatorszczyzny i infantylizmu. Tak nie powinny zachowywać się dojrzałe środowiska polityczne. Winą za zaistniałą sytuacje obdzielam wszystkich; Kwaśniewskiego, Millera i Palikota mniej więcej po równo - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Włodzimierz Cimoszewicz. - Byłbym gotów pomóc, gdyby powstawał poważny projekt polityczny, ale teraz się na to nie zanosi - podkreśla.