IT

Artykuły - IT (496)

 • W Polsce brakuje aż 50 000 programistów

  W Polsce brakuje aż 50 000 programistów

  Zgodnie z prognozami specjalistów HR, do końca 2020 roku na świecie będzie brakować ponad miliona programistów. Luka na rynku IT będzie się powiększać. Jak dobrze wykorzystać okazję i zadbać o rozwój zawodowy już teraz?
 • Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Belgowie obawiają się konkurencji ze strony hinduskich pracowników IT

  Sektor informatyczny pada ofiarą dumpingu socjalnego - alarmuje w piątek belgijski dziennik "Le Soir" wskazując, że według związkowców specjaliści IT z Indii zajmują już w Belgii prawie 10 proc. stanowisk w tej branży.
 • Sektor usług outsourcingowych w IT dynamicznie rośnie

  Polski rynek IT może w tym roku osiągnąć wartość blisko 36 mld zł. Dynamicznie będą rosnąć przede wszystkim usługi outsourcingowe, których udział w rynku usług IT do 2018 roku wzrośnie do ok. 22 proc. Segment ten mógłby się rozwijać jeszcze szybciej, gdyby nie niedobory na rynku pracy. Obecnie zatrudniamy 2,7 tys. osób, a zapotrzebowanie mamy na 4-5 tys. - mówi prezes informatycznej firmy Sii.
 • Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  Nie tylko niskie koszty plasują Polskę w gronie najbardziej atrakcyjnych państw dla sektora outsourcingu. Dla zachodnich inwestorów równie ważna jest bliskość komunikacyjna, kulturowa i położenie w obrębie jednej strefy czasowej. To sprawia, że coraz więcej zachodnioeuropejskich firm decyduje się na przekazanie części procesów biznesowych i IT do Polski. Inwestycje z sektora IT powstrzymują wysoko wykwalifikowanych polskich informatyków przed emigracją zarobkową.
 • Przedstawiciele tych sześciu grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich

  Przedstawiciele tych sześciu grup społecznych poradzą sobie jako programiści! Jesteś w jednej z nich

  ​Osoby po trzydziestce, zawiedzione studiami i niesatysfakcjonującą pracą, albo rodzice na urlopach wychowawczych - to nie jedyne grupy społeczne, które mają realne szanse na zdobycie zawodu programisty i niezłej pensji.
 • Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

  Deficyt pracowników w IT szacuje się na ok. 50 tys. osób

  ​Zapotrzebowanie na pracowników ze strony branży informatycznej wciąż rośnie. Jednym z powodów są kolejne inwestycje w centra badawczo-rozwojowe zarówno krajowych, jak i zagranicznych koncernów. Drugim - transformacja cyfrowa, przed którą stoją firmy w niemal każdej branży. Branża IT mogłaby z marszu przyjąć do pracy około 50 tys. specjalistów, a ten deficyt ma się pogłębiać.
 • "Rzeczpospolita": Rynek sprzętu IT na rozdrożu

  "Rzeczpospolita": Rynek sprzętu IT na rozdrożu

  Kupujemy mniej komputerów, ale jesteśmy gotowi zapłacić za nie więcej. Tablety są w odwrocie, natomiast sprzedaż smartfonów kwitnie - pisze "Rzeczpospolita".
 • Czy tylko w obszarze IT można liczyć na atrakcyjne zarobki?

  Czy tylko w obszarze IT można liczyć na atrakcyjne zarobki?

  Czy istnieją specjalizacje, w których od początku kariery zarabia się dobrze? Czy widać różnicę w zarobkach specjalistów i kierowników? W jakiej specjalizacji najlepiej zarabiają dyrektorzy? Na te pytania odpowiada analiza ankiet wypełnionych przez użytkowników w serwisie zarobki.pracuj.pl.

Filmy - IT (2)

 • IT czeka rewolucja. Co szykują producenci?

  Rynek IT jeszcze nigdy w historii nie rozwijał się tak dynamicznie jak w ostatnim czasie. Przykład? Liczba informacji w internecie co dwa lata podwaja się. Pojawiają się nowe coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia , które pomagają i ułatwiają np. gromadzić dane, przesyłać je i stają się coraz bardziej multimedialne. Co czeka nas w przyszłości?
 • Prywatne smartfony i tablety podłączane do firmowych sieci największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa IT w firmach

  Prywatne urządzenia mobilne pracowników są największym wyzwaniem dla zapewnienia bezpieczeństwa informatycznego w firmach – wynika z raportu Fortinet Polska. Zdaniem przedsiębiorców najgroźniejsze ataki złośliwego oprogramowania często zdarzają się poprzez prywatne urządzenia mobilne, które pracownicy podłączają do firmowej sieci. Komentuje Mariusz Rzepka, dyrektor Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę.