IT

Artykuły - IT (23)

 • Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT

  Nowy rok, nowa praca? Zacznij od kursu IT

  Jak energicznie wejść w nowy rok i rozpocząć życie pełne pasji, a przy okazji zacząć zarabiać więcej? Wbrew powszechnym opiniom brak wykształcenia technicznego nie jest przeszkodą, by zostać programistą, więc branża IT dla osób ambitnych i zdeterminowanych stoi wręcz otworem.
 • "Meltdown" i "Spectre" - dwa ataki, które wstrząsnęły procesorami

  "Meltdown" i "Spectre" - dwa ataki, które wstrząsnęły procesorami

  Dwa błędy wykryte niezależnie przez 3 zespoły eksperckie pozwalają na kradzież w czasie rzeczywistym takich danych jak: hasła, loginy, dane wrażliwe, profile, zdjęcia, wiadomości z zabezpieczonego komunikatora, klucze publiczne i prywatne, dokumenty niezależnie od formatu. Jest to efektem błędu w mikrokodzie procesorów. Obejmuje on procesory Intela i ARM, w znacznie mniejszym stopniu AMD.
 • Najlepszym motywatorem pracownika IT jest on sam

  Sytuacja na polskim rynku pracy sprawia, że w branży IT jest dużo więcej stanowisk niż specjalistów, którzy mogliby je zająć. Dlatego zamiast "polować" na pracowników posiadających wszystkie niezbędne kompetencje techniczne, firmy powinny skupić się na pozyskiwaniu ambitnych kandydatów, oraz motywowaniu ich do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Jak się okazuje - tradycyjne benefity są w tym coraz mniej skuteczne.
 • Specjaliści IT jeszcze przed trzydziestką zarabiają ponad 10 tys. zł miesięcznie

  Specjaliści IT jeszcze przed trzydziestką zarabiają ponad 10 tys. zł miesięcznie

  "Pupile rynku pracy" - tak możemy nazwać specjalistów i menedżerów z sektora IT. Zarobków mogą im pozazdrościć przedstawiciele wielu zawodów.
 • Trzy branże z najwyższymi pensjami

  Trzy branże z najwyższymi pensjami

  Na szczycie tabeli, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w 2017 roku, plasują się specjaliści i menedżerowie pracujący w obszarze IT - to najbardziej opłacany zawód. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 12 600 zł (wzrost o 16 proc. rok do roku). Na drugim miejscu znajduje się farmacja - 11 879 zł brutto (+4 proc. r/r), a na trzecim finanse i księgowość - 10 861 zł brutto (+20 proc. r/r). W przypadku wyższej kadry zarządzającej, średnie miesięczne wynagrodzenie brutto przekroczyło w tym roku barierę 20 000 zł i wyniosło 21 413 zł brutto (+11 proc. r/r).
 • Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc.

  Nowe kompetencje na rynku pracy pozwalają podnieść wynagrodzenie nawet o 30 proc.

  Programowanie, kompetencje cyfrowe i znajomość języków obcych - to część z umiejętności, które mogą zapewnić awans w 2018 roku. Ich zdobycie wymaga kilka miesięcy pracy i w znaczący sposób przekłada się na zarobki. Osoby, które zmienią zawód lub swoją ścieżkę kariery wewnątrz zawodu, mogą liczyć na wynagrodzenie wyższe o ok. 30 proc. Nowe kompetencje u pracowników najbardziej docenia branża związana z programowaniem.
 • Na polskim rynku brakuje 50 tys. programistów

  Na polskim rynku brakuje 50 tys. programistów

  Branża IT wciąż cierpi na brak rąk do pracy i nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała ulec poprawie. Obecnie w Polsce pracuje ok. 250 tys. programistów, a mimo to na rynku brakuje 30-50 tys. specjalistów od programowania.
 • Bootcampy kształcą nowe pokolenie branży IT

  Bootcampy kształcą nowe pokolenie branży IT

  Nowoczesne szkolenia w formie intensywnych kursów przyciągają nie tylko specjalistów z technicznym wykształceniem, którzy marzą o lepszych zarobkach, ale również osoby zupełnie spoza branży. Kto i dlaczego chce uczyć się kodowania i analizy danych pokazują wyniki badań Politechniki Warszawskiej i projektu Kodołamacz.pl.
 • IT Future Expo 2017 już za nami!

  IT Future Expo 2017 już za nami!

  19 i 20 września Warszawa skupiła całe IT w jednym miejscu! Jak co roku, na Stadionie PGE Narodowym odbyło się największe spotkanie B2B, poświęcone trendom oraz nowym nurtom informatyczno-technologicznym.

Filmy - IT (3)

 • Programowanie i inne kompetencje cyfrowe najbardziej poszukiwane przez pracodawców

  Wykształcenie, znajomość języków obcych i doświadczenie to dziś za mało, by konkurować na rynku pracy. Na czele najbardziej poszukiwanych przez pracodawców umiejętności w 2018 roku znajdzie się znajomość języków programowania oraz kompetencje cyfrowe. Kilka miesięcy intensywnego szkolenia dziś wystarczy, by nabyć nowe kwalifikacje, a co za tym idzie – zwiększyć szanse awansu i podwyżki w firmie.
 • TOP3 branże z najwyższymi pensjami

  Na szczycie tabeli, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w 2017 roku, plasują się specjaliści i menedżerowie pracujący w obszarze IT to najbardziej opłacany zawód. Średnie miesięczne wynagrodzeniem brutto wynosi 12 600 zł (+16% r/r). Na drugim miejscu znajduje się farmacja – 11 879 zł brutto (+4% r/r), a na trzecim finanse i księgowość – 10 861 zł brutto (+20%). W przypadku wyższej kadry zarządzającej, średnie miesięczne wynagrodzenie brutto przekroczyło w tym roku barierę 20 000 zł i wyniosło 21 413 zł brutto (+11% r/r).
 • Rynek kandydata już nie tylko w sektorze IT

  Obecnie jednym z lepiej rozwijających się sektorów w Polsce jest branża SSC/BPO. Firmy z tego sektora – centra usług wspólnych, zajmujące się m.in. obsługą księgową, informatyczną czy obsługą klienta – cały czas tworzą nowe miejsca pracy (w samym ubiegłym roku 32 tys.).