IT

Artykuły - IT (9)

 • Bootcampy kształcą nowe pokolenie branży IT

  Bootcampy kształcą nowe pokolenie branży IT

  Nowoczesne szkolenia w formie intensywnych kursów przyciągają nie tylko specjalistów z technicznym wykształceniem, którzy marzą o lepszych zarobkach, ale również osoby zupełnie spoza branży. Kto i dlaczego chce uczyć się kodowania i analizy danych pokazują wyniki badań Politechniki Warszawskiej i projektu Kodołamacz.pl.
 • IT Future Expo 2017 już za nami!

  IT Future Expo 2017 już za nami!

  19 i 20 września Warszawa skupiła całe IT w jednym miejscu! Jak co roku, na Stadionie PGE Narodowym odbyło się największe spotkanie B2B, poświęcone trendom oraz nowym nurtom informatyczno-technologicznym.
 • Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  Czy zabraknie pracy dla programistów? Prognoza na 2020 rok

  Coraz więcej osób chce zostać programistą. Branża IT kusi dobrym wynagrodzeniem, benefitami i stabilną pracą. Czy ta bańka za chwilę pęknie? Eksperci ze szkoły programowania online Kodilla.com uspokajają: firmy z branży IT mają się dobrze i będą mieć jeszcze lepiej.
 • Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki zatrzyma rozwój polskiego IT?

  Konstytucja dla Nauki, czyli przedstawiony 19 września br. projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, może doprowadzić do jeszcze większego deficytu programistów, zauważają eksperci ze szkoły programowania online Kodilla. Czy podniesie jakość nauczania? Nie wiadomo.
 • Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT w nowym biurze TomTom w Poznaniu

  Ponad 100 miejsc pracy dla specjalistów IT powstanie w nowym biurze globalnego dostawcy produktów i usług nawigacyjnych TomTom. Dzięki otwarciu siedziby firmy w Poznaniu miasto stanie się jednym ze strategicznych ośrodków tworzenia m.in. technologii geolokalizacyjnych.
 • Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT

  Już od najbliższego roku akademickiego ma wejść w życie nowy system rozliczania uczelni wyższych. Od teraz wyznacznikiem dotacji będzie stosunek liczby studentów przypadających na jednego wykładowcę, a nie jak do tej pory ogólna liczba studentów. Zdaniem ekspertów zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotkną branżę IT - czy specjalistów będzie jeszcze mniej?
 • Nieznane malware blokuje systemy IT wielkich firm

  Nieznane malware blokuje systemy IT wielkich firm

  Wielki atak, jaki dotknął firmy w środkowej i zachodniej Europie przed 10 dniami, wciąż oddziałuje na niektóre przedsiębiorstwa. Informatycy dopiero obecnie stwierdzają, że nie wszystkie udane przejęcia systemów były dziełem ransomware. Niektóre firmy zostały skutecznie zaatakowane nieznanym malware.

Filmy - IT (1)

 • Rynek kandydata już nie tylko w sektorze IT

  Obecnie jednym z lepiej rozwijających się sektorów w Polsce jest branża SSC/BPO. Firmy z tego sektora – centra usług wspólnych, zajmujące się m.in. obsługą księgową, informatyczną czy obsługą klienta – cały czas tworzą nowe miejsca pracy (w samym ubiegłym roku 32 tys.).