inspekcja pracy

Artykuły - Inspekcja pracy (48)

 • Inspekcja pracy nie będzie już zawiadamiać o planowanych kontrolach

  Inspekcja pracy nie będzie już zawiadamiać o planowanych kontrolach

  Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie już zawiadamiać przedsiębiorców o planowanej kontroli - poinformowała rzecznik Izby Danuta Rutkowska. Konieczność takiego informowania prowadziła do mniejszej skuteczności Inspekcji, była też negatywnie oceniana m.in przez posłów.
 • Pracownicy call centre

  Pracownicy call centre

  W Polsce funkcjonuje blisko 80 ważnych obiektów call centre. W sumie firmy świadczące takie usługi z segmentu BPO dysponują ok. 21 tys. stanowisk telemarketerskich. Oczywiście liczba osób zatrudnionych w biurach call centre jest dużo wyższa, gdyż ośrodki te pracują w systemie zmianowym. Ekskperci oceniają, iż doświadczenia związane z pracą „na słuchawce” ma już ponad 2 miliony Polaków.
 • Kontrola zatrudnienia w firmie może zaskoczyć

  Kontrola zatrudnienia w firmie może zaskoczyć

  Państwowa Inspekcja Pracy ma prawo sprawdzić przestrzeganie przepisów BHP oraz legalność zatrudnienia nie tylko u pracodawców.
 • Nowoczesne niewolnictwo

  Nowoczesne niewolnictwo

  O tym, że polski rynek pracy naznaczają liczne patologie, jest głośno już od dłuższego czasu. Wpływ ma na to swoisty kult outsourcingu i taniej siły roboczej połączony z tymczasowymi formami zatrudnienia, co niedawno potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy.
 • W przyszłym tygodniu Państwowa Inspekcja Pracy rozpocznie kontrolę w TVN

  W przyszłym tygodniu Państwowa Inspekcja Pracy rozpocznie kontrolę w TVN

  - W przyszłym tygodniu Państwowa Inspekcja Pracy rozpocznie kontrolę w TVN - poinformowała rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska. Jak wyjaśniła, kontrola ma związek z informacjami mediów nt. przypadków molestowania seksualnego. PIP zawsze reaguje na takie doniesienia - zapewniła Rutkowska.
 • Obowiązki bhp w sezonie zimowym

  Obowiązki bhp w sezonie zimowym

  Zimowa aura nie powinna wpływać na warunki wykonywania pracy. Niskie temperatury, opady śniegu czy oblodzenie nie są okolicznościami zwalniającymi pracodawcę z obowiązków z zakresu bhp. Wręcz przeciwnie, utrudnienia związane z zimowym ochłodzeniem zobowiązują pracodawcę do zwiększenia wysiłków w celu zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy.
 • OPZZ broni Społecznej Inspekcji Pracy

  OPZZ broni Społecznej Inspekcji Pracy

  Konfederacja Pracodawców chce, aby Trybunał Konstytucyjny zbadał ustawę o Społecznej Inspekcji Pracy. Według Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Lewiatan nie rozumie istoty działania społecznych inspektorów, a zarzuty pracodawców są kompletnie bezpodstawne.
 • Uwaga na fałszywe mandaty od Państwowej Inspekcji Pracy

  Uwaga na fałszywe mandaty od Państwowej Inspekcji Pracy

  Do pracodawców trafiają faksy, w których są informowani o ukaraniu przez PIP grzywną za zatrudnianie pracowników bez umów o pracę. To nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy.
 • Wielki Sukces Polski w Strasburgu

  Wielki Sukces Polski w Strasburgu

  Po wypowiedzi Ministra Radosława Mleczki Komisarz KE László Anders wyraził gotowość wydania oficjalnego pisemnego oświadczenia, iż celem najgroźniejszego zdaniem Inicjatywy Mobilności Pracy zapisu w projekcie dyrektywy wdrożeniowej o świadczeniu usług nie jest wprowadzenie jednorazowego delegowania.
 • Unicef bije na alarm, warto sprawdzić te produkty

  Unicef bije na alarm, warto sprawdzić te produkty

  Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Pracy Dzieci. Dzieci na całym świecie wykonują niebezpieczną dla życia i zdrowia pracę. Tak dzieje się zwłaszcza w Afryce czy w Azji. Każdego dnia na świecie pracują 352 miliony dzieci. Często w zamian otrzymują jedynie niewielkie wynagrodzenie lub posiłek.