imigracja

Synonimy:
imigraci, imigranci imigranckie getta imigranic imigrant imigrantka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Imigracja (1104)

Filmy - Imigracja (52)

 • Wideoblog z Sycylii: Na pokładzie Viana Do Castelo

  Zapraszamy na spacer po pokładzie okrętu portugalskiej marynarki wojennej Viana Do Castelo, który właśnie zakończył operację na Morzu Śródziemnych w ramach misji "Tryton". Podczas 12 dni na morzu załodze okrętu udało się przechwycić pięć łodzi płynących z Tunezji na Lampedusę. Zatrzymano 97 migrantów, w tym trzy kobiety i dwoje nastoletnich dzieci. Tylko jedna osoba pochodziła z Algierii, reszta z Tunezji. Kapitan okrętu Madaleno Galocha mówił, że na trasie Tunezja-Lampedusa mamy do czynienia z zupełnie innymi migrantami niż np. na szlaku do Grecji. Nie ma wśród nich osób uciekających przed wojną czy innym typem zagrożenia życia. To prawie w 100 proc. tzw. migranci ekonomiczni.
 • D. Tusk: Jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego do Włoch

  Mamy realną szansę na zamknięcie szlaku migracyjnego przez centralną część Morza Śródziemnego - podkreślił szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Po pierwszym dniu posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli ogłosił, że przywódcy państw członkowskich zdecydowali o dodatkowej pomocy dla Włoch w związku z kryzysem migracyjnym. - Liderzy zgodzili się zaoferować premierowi Włoch Paolo Gentiloniemu mocniejsze wsparcie dla pracy Włoch z władzami libijskimi - poinformował. Włochy wspierają ochronę libijskich granic walcząc jednocześnie z przemytem migrantów. Jak zapewniał szef RE, o prawidłowe ulokowanie środków przeznaczonych na walkę z migracją zadba Komisja Europejska. - Konkretne rezultaty powinniśmy zobaczyć w ciągu kilku tygodni - dodał.
 • USA: Rozpoczyna się budowa muru na granicy z Meksykiem

  USA: Rozpoczyna się budowa muru na granicy z Meksykiem.
 • D. Tusk: Nie widzę przyszłości dla projektu przymusowej relokacji

  Nie ulega wątpliwości, że musimy w najbliższych kilkunastu tygodniach przeciąć kilka węzłów gordyjskich. Należy do nich kwestia przymusowej relokacji uchodźców - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak wyjaśnił, należy do nich kwestia przymusowej relokacji uchodźców. - Nie widzę jakoś specjalnie przyszłości dla tego projektu - stwierdził. - Warto będzie znaleźć porozumienie, które nie będzie separowało Polski i innych krajów Grupy Wyszehradzkiej od reszty Europy – podkreślił Tusk.