Henry Ford

Artykuły - Henry Ford (6)

 • Planowane postarzanie produktów. Prawda czy mit?

  Planowane postarzanie produktów. Prawda czy mit?

  Jeśli twój laptop, telefon czy blender zepsuł się tuż po upływie gwarancji, to zapewne stałeś się kolejną ofiarą planowanego postarzania produktu.
 • 150 lat temu urodził się Henry Ford. Blaski i cienie jego życia

  150 lat temu urodził się Henry Ford. Blaski i cienie jego życia

  Amerykański przedsiębiorca Henry Ford, założyciel Ford Motor Company, pionier produkcji taśmowej urodził się 150 lat temu.
 • Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  Henry Ford - 65. rocznica śmierci

  7 kwietnia przypada 65. rocznica śmierci Henry'ego Forda, amerykańskiego przemysłowca, producenta samochodów i pioniera motoryzacji.
 • Fenomen szewca, który bez butów chodził

  Fenomen szewca, który bez butów chodził

  Historia pokazuje, że rozwój ludzkości zazwyczaj zależy od kilku bezkompromisowych jednostek. Chcąc zmienić świat nie wystarczy być tylko niepoprawnym marzycielem. Marzenie musi stać się religią, a twórca do końca powinien pozostać jej ortodoksyjnym wyznawcą. "Potrzeba nam pewnej liczby ludzi, którzy za nic w świecie nie uwierzą, że coś jest niemożliwe" - tak twierdził Henry Ford, twórca pierwszej linii produkcyjnej.
 • Ja mam pomysł, ty pieniądze

  Aniołowie Biznesu, zamożne osoby prywatne, przedsiębiorcy. Bez tego typu inwestorów Graham Bell prawdopodobnie nie wynalazłby telefonu, a Henry Ford nie wyprodukowałby pierwszego samochodu. Kim są Aniołowie Biznesu? Dlaczego inwestują w ryzykowne przedsięwzięcia? Zabawa, przygoda, chęć osiągnięcia dużych zysków? Jakie są motywacje włączania się zamożnych osób w prowadzenie ryzykownych przedsięwzięć?
 • Jałmużna dla niedołęgów!

  Jałmużna dla niedołęgów!

  Jak twierdził klasyk samochodowego biznesu - Henry Ford - "myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje".
 • Szef to ma klawe życie

  Szef to ma klawe życie

  Dziś trudno w to uwierzyć, ale w czasach rozwijania swojego imperium Henry Ford przez niektórych mądrych dziennikarzy uważany był za, delikatnie mówiąc, ograniczonego prostaka.
 • Szczupłe wytwarzanie

  Szczupłe wytwarzanie

  Ta filozofia powstała w USA jeszcze przed II wojną światową. F. W. Taylor w prosty sposób sformułował sposób na dobrze zorganizowaną produkcję. Henry Ford dzięki tej koncepcji zbudował potęgę swojej marki. Amerykanie sposoby te nazwali "Lean manufacturing" - szczupłe wytwarzanie. Po wojnie zrujnowana Japonia szeroko zastosowała te metody - ze zniszczonego przemysłu chciano tam "wydusić" jak najwięcej efektów.