gwałt

Artykuły - Gwałt (428)

Filmy - Gwałt (8)

 • Fałszywy taksówkarz chciał zgwałcić pasażerkę! Kobieta podróżowała z trójką dzieci

  Kamera monitoringu zarejestrowała atak fałszywego taksówkarza na matkę podróżującą z trójką swoich dzieci. Według zeznań kobiety, mężczyzna zgodził się na kurs z Manhattanu do dzielnicy Queens, a gdy dojechali we wskazane miejsce, próbował ją zgwałcić. Gdy mu się to nie udało, wyciągnął dzieci z samochodu, rzucając je na chodnik, a następnie próbował odjechać. Kobieta starała się przeszkodzić mu w ucieczce - niestety, bezskutecznie. (US CBS/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Ta zbrodnia wstrząsnęła światem! Zgwałcili i powiesili nastolatki

  Przestępstwa seksualne to w Indiach prawdziwa plaga. Tysiące kobiet padają co roku ofiarą gwałtu lub gwałtu zbiorowego. Ale to, co stało się w maleńkiej wiosce Katra Sadatganj, wstrząsnęło całym światem. Dwie nastoletnie siostry zostały zgwałcone przez grupę mężczyzn, kiedy w nocy wyszły z domu, by załatwić potrzebę fizjologiczną (na terenach wiejskich w Indiach większość domów wciąż pozbawiona jest toalet). Następnie zostały uduszone, a ich ciała powieszone na drzewie mangowca. Rankiem mieszkańcy wioski ujrzeli makabryczny widok. Nie zdjęli jednak ciał dziewczynek z drzewa, a otoczyli je kordonem, nie pozwalając policji zbliżyć się do miejsca tragedii przez kilkanaście godzin. Był to ich niemy protest wobec zalewającej Indie fali przemocy wobec kobiet, której nikt nie potrafi – lub też nie chce – powstrzymać.
 • Koszmar! Młoda dziewczyna skazana na zbiorowy gwałt

  Do bulwersujących wydarzeń doszło w Indiach, w stanie Bengal Zachodni. Młoda kobieta została zgwałcona przez grupę mężczyzn na polecenie wioskowej starszyzny. Zbiorowy gwałt miał być karą za to, że zakochała się w człowieku wyznającym inną religię. Do aresztu trafiło już 13 oprawców kobiety, a ona sama znalazła się w szpitalu. To kolejny tragiczny przypadek, który pokazuje, że brutalne gwałty na kobietach są w Indiach na porządku dziennym.
 • W tym kraju co 30 minut dochodzi do gwałtu!

  16-letnia Kenijka padła ofiarą zbiorowego gwałtu. Została też ciężko pobita i wrzucona do dołu z ekskrementami, w którym niechybnie umarłaby, gdyby ktoś przez przypadek jej nie znalazł. Sprawcom, w ramach „pokuty”, kazano jedynie… skosić trawę przed komisariatem. Potem puszczono ich wolno. Wydarzenia te wywołały gniew opinii publicznej. Przez Nairobi przetoczyły się demonstracje. Z alarmujących danych zebranych przez organizacje kobiece wynika, że w Kenii co 30 minut ktoś pada ofiarą gwałtu! Oprawcy kobiet w ogromnej większości przypadków pozostają bezkarni. Śledztwo w sprawie 16-latki zostanie wznowione.