gwałt

Artykuły - Gwałt (426)

Filmy - Gwałt (7)

 • Ta zbrodnia wstrząsnęła światem! Zgwałcili i powiesili nastolatki

  Przestępstwa seksualne to w Indiach prawdziwa plaga. Tysiące kobiet padają co roku ofiarą gwałtu lub gwałtu zbiorowego. Ale to, co stało się w maleńkiej wiosce Katra Sadatganj, wstrząsnęło całym światem. Dwie nastoletnie siostry zostały zgwałcone przez grupę mężczyzn, kiedy w nocy wyszły z domu, by załatwić potrzebę fizjologiczną (na terenach wiejskich w Indiach większość domów wciąż pozbawiona jest toalet). Następnie zostały uduszone, a ich ciała powieszone na drzewie mangowca. Rankiem mieszkańcy wioski ujrzeli makabryczny widok. Nie zdjęli jednak ciał dziewczynek z drzewa, a otoczyli je kordonem, nie pozwalając policji zbliżyć się do miejsca tragedii przez kilkanaście godzin. Był to ich niemy protest wobec zalewającej Indie fali przemocy wobec kobiet, której nikt nie potrafi – lub też nie chce – powstrzymać.
 • Koszmar! Młoda dziewczyna skazana na zbiorowy gwałt

  Do bulwersujących wydarzeń doszło w Indiach, w stanie Bengal Zachodni. Młoda kobieta została zgwałcona przez grupę mężczyzn na polecenie wioskowej starszyzny. Zbiorowy gwałt miał być karą za to, że zakochała się w człowieku wyznającym inną religię. Do aresztu trafiło już 13 oprawców kobiety, a ona sama znalazła się w szpitalu. To kolejny tragiczny przypadek, który pokazuje, że brutalne gwałty na kobietach są w Indiach na porządku dziennym.
 • W tym kraju co 30 minut dochodzi do gwałtu!

  16-letnia Kenijka padła ofiarą zbiorowego gwałtu. Została też ciężko pobita i wrzucona do dołu z ekskrementami, w którym niechybnie umarłaby, gdyby ktoś przez przypadek jej nie znalazł. Sprawcom, w ramach „pokuty”, kazano jedynie… skosić trawę przed komisariatem. Potem puszczono ich wolno. Wydarzenia te wywołały gniew opinii publicznej. Przez Nairobi przetoczyły się demonstracje. Z alarmujących danych zebranych przez organizacje kobiece wynika, że w Kenii co 30 minut ktoś pada ofiarą gwałtu! Oprawcy kobiet w ogromnej większości przypadków pozostają bezkarni. Śledztwo w sprawie 16-latki zostanie wznowione.
 • Mężczyźni też padają ofiarą gwałtów!

  „Lepiej byłoby, gdyby mnie zabili” – to słowa Stephena, który wielokrotnie padł ofiarą gwałtu zbiorowego w obozie wojskowym w ogarniętej krwawym konfliktem Demokratycznej Republice Konga. Po tygodniu gehenny mężczyźnie udało się uciec do Ugandy. W Demokratycznej Republice Konga gwałt jest narzędziem walki. Gwałcone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ci ostatni niechętnie proszą o pomoc. Boją się, że zostaną uznani za słabych – albo że zostaną im przypisane homoseksualne skłonności. Zostają sami ze swoją traumą. Tymczasem gwałty na mężczyznach wcale nie są zjawiskiem marginalnym, czego dowodzą statystyki.