gwałt

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gwałt (Film (2000)[Baise-moi]) ,

Artykuły - Gwałt (519)

Filmy - Gwałt (17)

 • Napaść na Polaków w Rimini. "Szef gangu" zatrzymany

  Czterej poszukiwani po brutalnej napaści na parę Polaków w Rimini mężczyźni są już w rękach włoskiej policji. Ostatni podejrzany został zatrzymany na stacji kolejowej. To domniemany szef gangu, Kongijczyk. Kongijczyk jest prawdopodobnie jedynym pełnoletnim w grupie, która w nocy z 25 na 26 sierpnia zgwałciła dwie osoby: Polkę i peruwiańskiego transseksualistę i pobiła Polaka. Wcześniej na posterunek karabinierów koło miasta Pesaro we Włoszech zgłosili się dwaj bracia, Marokańczycy, w wieku 15 i 16 lat, którzy mieli przyznać się do brutalnych napaści.
 • Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego

  Kolejna kobieta przyznała, że w latach siedemdziesiątych była molestowana przez Romana Polańskiego - informuje BBC. Tajemnicza Robin opowiedziała o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Los Angeles.
 • Dramat Kirgizek: porwane i zmuszane do ślubu

  Statystycznie co 40 minut w Kirgistanie uprowadzane są i zmuszane do ślubu młode dziewczyny. Co trzecia zamężna Kirgizka była porwana przez swojego przyszłego męża. Kobiety niechętnie opowiadają o swojej gehennie, odejście od mężczyzny uważane jest za hańbę. Dlatego rzadko zdarzają się rozwody, większość porwanych godzi się ze swoim losem i tego samego wymagają od swoich córek. Prawo zabrania takich praktyk, jednak karę za porwania wprowadzono stosunkowo niedawno i jest ona niższa niż za kradzież kozy. Kirgiska tradycja "ala kachuu" czyli "łap i uciekaj" była dawniej wyrazem głębokiej miłości młodych ludzi, którzy sprzeciwiali się decyzji rodziców i razem uciekali. Teraz zamieniła się w akt porwania i gwałtu.
 • "Poprzednie kary uznano za rażąco niskie". Bezwzględne więzienie za zbiorowy gwałt na nastolatce w Pietrzykowicach

  Sąd Apelacyjny w Katowicach podwyższył wyroki dla dwóch oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach. Arkadiusza P. skazano na 3 lata i 5 miesięcy, a Michała O. na 3 lata bez zawieszenia. Poprzednio sąd w Bielsku Białej wymierzył im kary w zawieszeniu. Wyroki są prawomocne. - Te kary, które zostały wymierzone w poprzednim wyroku, zostały uznane za rażąco niskie i w ten sam sposób zostały ocenione również przez sąd odwoławczy, dlatego zostały zmienione - powiedziała prokurator Agnieszka Michulec. Sprawa pozostałych oskarżonych wróci do I instancji. Do gwałtu doszło w grudniu 2013 r. Po imprezie w prywatnym domu w Pietrzykowicach na Żywiecczyźnie 16-latka oskarżyła kolegów o gwałt. Mieli wtedy od 17 do 23 lat, wszyscy pochodzili z tzw. dobrych domów.