gwałt

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gwałt (Film (2000)[Baise-moi]) ,

Artykuły - Gwałt (515)

Filmy - Gwałt (17)

 • Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego

  Kolejna kobieta przyznała, że w latach siedemdziesiątych była molestowana przez Romana Polańskiego - informuje BBC. Tajemnicza Robin opowiedziała o tym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Los Angeles.
 • Dramat Kirgizek: porwane i zmuszane do ślubu

  Statystycznie co 40 minut w Kirgistanie uprowadzane są i zmuszane do ślubu młode dziewczyny. Co trzecia zamężna Kirgizka była porwana przez swojego przyszłego męża. Kobiety niechętnie opowiadają o swojej gehennie, odejście od mężczyzny uważane jest za hańbę. Dlatego rzadko zdarzają się rozwody, większość porwanych godzi się ze swoim losem i tego samego wymagają od swoich córek. Prawo zabrania takich praktyk, jednak karę za porwania wprowadzono stosunkowo niedawno i jest ona niższa niż za kradzież kozy. Kirgiska tradycja "ala kachuu" czyli "łap i uciekaj" była dawniej wyrazem głębokiej miłości młodych ludzi, którzy sprzeciwiali się decyzji rodziców i razem uciekali. Teraz zamieniła się w akt porwania i gwałtu.
 • "Poprzednie kary uznano za rażąco niskie". Bezwzględne więzienie za zbiorowy gwałt na nastolatce w Pietrzykowicach

  Sąd Apelacyjny w Katowicach podwyższył wyroki dla dwóch oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach. Arkadiusza P. skazano na 3 lata i 5 miesięcy, a Michała O. na 3 lata bez zawieszenia. Poprzednio sąd w Bielsku Białej wymierzył im kary w zawieszeniu. Wyroki są prawomocne. - Te kary, które zostały wymierzone w poprzednim wyroku, zostały uznane za rażąco niskie i w ten sam sposób zostały ocenione również przez sąd odwoławczy, dlatego zostały zmienione - powiedziała prokurator Agnieszka Michulec. Sprawa pozostałych oskarżonych wróci do I instancji. Do gwałtu doszło w grudniu 2013 r. Po imprezie w prywatnym domu w Pietrzykowicach na Żywiecczyźnie 16-latka oskarżyła kolegów o gwałt. Mieli wtedy od 17 do 23 lat, wszyscy pochodzili z tzw. dobrych domów.
 • Uchodźca zaatakował nożem podejrzanego o gwałt na jego dziecku. Zastrzeliła go policja

  Niemieccy policjanci zastrzelili mieszkańca obozu dla uchodźców, który próbował zaatakować jednego ze współmieszkańców. Napastnik prawdopodobnie był ojcem dziewczynki, która miała zostać zgwałcona przez zaatakowanego mężczyznę. Do incydentu doszło na terenie jednego z ośrodków dla imigrantów w Berlinie w chwili, gdy funkcjonariusze wyprowadzali z niego skutego kajdankami podejrzanego o gwałt. Policjanci otworzyli ogień, by powstrzymać atak. Napastnik został ciężko ranny i zmarł wkrótce potem w szpitalu. (RUPTLY/X-news)