gwałt

Artykuły - Gwałt (424)

 • Po gwałcie w liceum policja chce zebrać ponad 500 próbek DNA

  Po gwałcie w liceum policja chce zebrać ponad 500 próbek DNA

  W liceum w La Rochelle na zachodzie Francji rozpoczęto w poniedziałek bezprecedensową operację pobierania próbek DNA od 527 uczniów płci męskiej i pracowników szkoły. W ten sposób policja próbuje znaleźć mężczyznę, który w ub.r. zgwałcił 16-letnią uczennicę.
 • Napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić

  Napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić

  W Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) zatrzymano 27-latka, który w zeszłym miesiącu napadł na kobietę w galerii handlowej i próbował ją zgwałcić. Grozi mu 12 lat więzienia. O sprawie poinformowała policja.
 • Kara śmierci dla trzech sprawców gwałtu na fotoreporterce

  Kara śmierci dla trzech sprawców gwałtu na fotoreporterce

  Sąd w Indiach skazał trzech mężczyzn na karę śmierci za gwałt, którego dopuścili się w ub. roku na młodej fotoreporterce w opuszczonej fabryce w Bombaju. To pierwszy wyrok, jaki zapadł na mocy wprowadzonego rok temu prawa surowo karzącego za napaści seksualne.
 • 24 mężczyzn skazanych za zbiorowy gwałt sprzed 18 lat

  Sąd w Indiach uznał w piątek 24 mężczyzn za winnych gwałtu na młodej kobiecie. Do przestępstwa doszło 18 lat temu. Jeden z oskarżonych został skazany na dożywocie, a pozostali na kary od 7 do 11 lat więzienia - poinformowali adwokaci skazanych.
 • Świętokrzyskie: 54-latek oskarżony o zgwałcenie i przetrzymywanie 18-latki

  Świętokrzyskie: 54-latek oskarżony o zgwałcenie i przetrzymywanie 18-latki

  O porwanie, przetrzymywanie i kilkakrotne zgwałcenie 18-latki prokuratura we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) oskarżyła 54-letniego sąsiada kobiety - poinformowano dziś w prokuraturze.
 • Zmiany dotyczące ścigania sprawców gwałtów

  Zmiany dotyczące ścigania sprawców gwałtów

  Od 27.01.2014 r. obowiązują nowe przepisy o przestępstwach przeciwko wolności seksualnej. Zmiany dotyczą ścigania sprawców oraz przesłuchań ofiar.
 • Norwegia: Niemal co dziesiąta mieszkanka kraju przeżyła gwałt

  W Norwegii prawie 9,5 procent kobiet i ponad 1 procent mężczyzn przyznało, iż zostało zgwałconych co najmniej raz w życiu. Szokujące dane zawiera raport przygotowany przez Narodowe Centrum Badań nad Przemocą i Stresem - NKVTS.
 • Gwałt w Lesie Kabackim. Zażalenie na umorzenie śledztwa

  Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów wpłynęło zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie zgwałcenia młodej kobiety w Lesie Kabackim w połowie 2013 roku. Prokuratura ma podjąć decyzję w ciągu dwóch tygodni.
 • Kolejna cudzoziemka zgwałcona w Indiach

  Kolejna cudzoziemka zgwałcona w Indiach

  18-letnia Niemka została zgwałcona w Indiach. To kolejna w ostatnich dniach kobieta, która padła ofiarą hinduskich gwałcicieli. 18-latka została napadnięta i zgwałcona w pociągu na trasie między miastami Mangalore i Madras na południu kraju. Zatrzymano jednego podejrzanego.
 • Gwałt odbiera radość z kobiecości

  Gwałt odbiera radość z kobiecości

  Na pytania o to, jak wyjść z traumy po gwałcie, odpowiada pracująca m.in. z kobietami po gwałcie psycholog, Agnieszka Czapczyńska.

Filmy - Gwałt (6)

 • Koszmar! Młoda dziewczyna skazana na zbiorowy gwałt

  Do bulwersujących wydarzeń doszło w Indiach, w stanie Bengal Zachodni. Młoda kobieta została zgwałcona przez grupę mężczyzn na polecenie wioskowej starszyzny. Zbiorowy gwałt miał być karą za to, że zakochała się w człowieku wyznającym inną religię. Do aresztu trafiło już 13 oprawców kobiety, a ona sama znalazła się w szpitalu. To kolejny tragiczny przypadek, który pokazuje, że brutalne gwałty na kobietach są w Indiach na porządku dziennym.
 • W tym kraju co 30 minut dochodzi do gwałtu!

  16-letnia Kenijka padła ofiarą zbiorowego gwałtu. Została też ciężko pobita i wrzucona do dołu z ekskrementami, w którym niechybnie umarłaby, gdyby ktoś przez przypadek jej nie znalazł. Sprawcom, w ramach „pokuty”, kazano jedynie… skosić trawę przed komisariatem. Potem puszczono ich wolno. Wydarzenia te wywołały gniew opinii publicznej. Przez Nairobi przetoczyły się demonstracje. Z alarmujących danych zebranych przez organizacje kobiece wynika, że w Kenii co 30 minut ktoś pada ofiarą gwałtu! Oprawcy kobiet w ogromnej większości przypadków pozostają bezkarni. Śledztwo w sprawie 16-latki zostanie wznowione.
 • Mężczyźni też padają ofiarą gwałtów!

  „Lepiej byłoby, gdyby mnie zabili” – to słowa Stephena, który wielokrotnie padł ofiarą gwałtu zbiorowego w obozie wojskowym w ogarniętej krwawym konfliktem Demokratycznej Republice Konga. Po tygodniu gehenny mężczyźnie udało się uciec do Ugandy. W Demokratycznej Republice Konga gwałt jest narzędziem walki. Gwałcone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ci ostatni niechętnie proszą o pomoc. Boją się, że zostaną uznani za słabych – albo że zostaną im przypisane homoseksualne skłonności. Zostają sami ze swoją traumą. Tymczasem gwałty na mężczyznach wcale nie są zjawiskiem marginalnym, czego dowodzą statystyki.
 • 25 lat temu zgwałcił i zamordował dziecko. Wpadł dzięki testom DNA

  Gwałciciel i morderca dziecka oskarżony po ćwierć wieku! Niemiecka policja dzięki testom DNA po 26 latach zatrzymała podejrzanego o gwałt i morderstwo 9-letniej dziewczynki. W listopadzie 1987 r. Christina wyszła ze szkoły w Osnabrueck, gdzie mieszkała, nigdy jednak nie wróciła do domu. Wracała przez ogródki działkowe, chcąc skrócić sobie drogę. Tam została zgwałcona i uduszona. Jej zwłoki odnaleziono w szałasie, niedaleko jej domu. Dzięki rozwojowi techniki możliwe było porównanie po tak długim czasie materiału genetycznego znalezionego na ubraniach dziecka z DNA jednego z podejrzanych. Test potwierdził, że materiał biologiczny 45-letniego dziś mężczyzny odpowiada śladom zabezpieczonym wcześniej na ubraniach Christiny. Mężczyzna przyznał się do winy (DE RTL TV/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.