gwałt

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Gwałt (Film (2000)[Baise-moi]) ,

Artykuły - Gwałt (513)

Filmy - Gwałt (15)

 • "Poprzednie kary uznano za rażąco niskie". Bezwzględne więzienie za zbiorowy gwałt na nastolatce w Pietrzykowicach

  Sąd Apelacyjny w Katowicach podwyższył wyroki dla dwóch oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach. Arkadiusza P. skazano na 3 lata i 5 miesięcy, a Michała O. na 3 lata bez zawieszenia. Poprzednio sąd w Bielsku Białej wymierzył im kary w zawieszeniu. Wyroki są prawomocne. - Te kary, które zostały wymierzone w poprzednim wyroku, zostały uznane za rażąco niskie i w ten sam sposób zostały ocenione również przez sąd odwoławczy, dlatego zostały zmienione - powiedziała prokurator Agnieszka Michulec. Sprawa pozostałych oskarżonych wróci do I instancji. Do gwałtu doszło w grudniu 2013 r. Po imprezie w prywatnym domu w Pietrzykowicach na Żywiecczyźnie 16-latka oskarżyła kolegów o gwałt. Mieli wtedy od 17 do 23 lat, wszyscy pochodzili z tzw. dobrych domów.
 • Uchodźca zaatakował nożem podejrzanego o gwałt na jego dziecku. Zastrzeliła go policja

  Niemieccy policjanci zastrzelili mieszkańca obozu dla uchodźców, który próbował zaatakować jednego ze współmieszkańców. Napastnik prawdopodobnie był ojcem dziewczynki, która miała zostać zgwałcona przez zaatakowanego mężczyznę. Do incydentu doszło na terenie jednego z ośrodków dla imigrantów w Berlinie w chwili, gdy funkcjonariusze wyprowadzali z niego skutego kajdankami podejrzanego o gwałt. Policjanci otworzyli ogień, by powstrzymać atak. Napastnik został ciężko ranny i zmarł wkrótce potem w szpitalu. (RUPTLY/X-news)
 • Gwałty, porwania, morderstwa... Echo wojny wciąż ich nęka

  Od zakończenia wojny domowej w Nepalu mija 10 lat. Ta kobieta wciąż jednak nie wie, co stało się z jej mężem, którego 15 lat temu uprowadzili maoistowscy partyzanci. Takich niewyjaśnionych spraw są setki. Władze Nepalu dopiero niedawno postanowiły wszcząć oficjalne śledztwo, które ma wskazać odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na ludności cywilnej. – Porwali człowieka, którego kochałam. Chcę poznać prawdę. To moje prawo. Walczę o to od lat – mówi Shobha Bhatta, ofiara zbrodni wojennych. Gwałty, porwania, morderstwa… Walki pomiędzy maoistowską partyzantką a siłami rządowymi pochłonęły życie tysięcy osób.
 • W ciągu tygodnia, w tym mieście zgwałcono trzy dziewczynki!

  W ciągu jednego tygodnia zgwałcono tu trzy dziewczynki. Władze miasta wprowadziły na miesiąc zakaz sprzedaży alkoholu oraz obowiązującą codziennie od 20, godzinę policyjną dla nieletnich. Mieszkańcy zorganizowali patrole obywatelskie. Zobaczcie co się wydarzyło w tej miejscowości.