Greenpeace

Artykuły - Greenpeace (280)

Filmy - Greenpeace (4)

 • "Otwórzcie puszczę!", "Walcz z kornikiem, nie z leśnikiem". Spór wokół wstępu do Puszczy Białowieskiej

  Ekolodzy protestowali przeciw zakazowi wstępu do Puszczy Białowieskiej. Mimo zakazu i grożącym im za to mandatom, wybrali się na spacer po parku narodowym. - Las zabierany jest ludziom, łamane są nasze prawa. Teraz jest moment, w którym ludzie mogą przyjechać i w ramach aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa wejść do puszczy i złamać ten zakaz - mówi organizator protestu Robert Cyglicki z Greenpeace Polska. Tego samego dnia w puszczy dnia odbyła się kontrmanifestacja środowisk popierających działania ministra środowiska Jana Szyszki i afirmujących wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej. Zakaz wstępu dotyczy dużych obszarów nadleśnictw Białowieża i Hajnówka i trwa od początku kwietnia tego roku.
 • Niezwykłe ujęcia Arktyki. Greenpeace promuje ochronę lodowców

  Arktyka. Greenpeace opublikowało film z Arktyki: obszary zagrożone przez zmiany klimatu, odwierty naftowe i rybołówstwo. Ma on na celu promowanie ochrony Arktyki. Na nagraniu można podziwiać m.in. foki, niedźwiedzie polarne, a także lodowiec od wewnątrz. Film został zrealizowany w technologii 360 stopni. Greenpeace jest zaangażowany w kampanię, która ma na celu przeciwdziałaniu zmianom klimatu, które powodują topnienie lodu i podniesienie się poziomu mórz. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Kopalniom odkrywkowym mówią "nie"

  10 mld zł rocznie wyniosą koszty związane z pogorszeniem zdrowia, stratami w uprawach czy zniszczeniami budynków, jeśli uruchomione zostaną nowe kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego na złożach Gubin i Legnica. Dziś w stolicy mieszkańcy z czterech województw zagrożonych budową odkrywek zaprotestują przeciwko tym planom. Komentuje Iwo Łoś, koordynator kampanii Greenpeace Klimat i Energia.
 • "On nie będzie rzecznikiem Greenpeace"

  Marcin Korolec to obecny wiceminister gospodarki, jedna z najbardziej kompetentnych osób w Unii Europejskiej - powiedział premier Donald Tusk ogłaszając skład nowego rządu. Dodał, że "minister środowiska nie będzie rzecznikiem Greenpeace".