Grecja

Artykuły - Grecja (1452)

 • Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Władze greckiej wyspy Milos rozpoczęły kampanię na rzecz powrotu w rodzinne strony słynnej rzeźby znanej jako Wenus z Milo, która jest jedną z głównych atrakcji paryskiego Luwru. Podał wczoraj dziennik "Le Figaro". Władze Francji są sceptyczne.
 • Ateny spełniły ostatnie warunki

  Ateny spełniły ostatnie warunki, które blokowały zakończenie oceny reform w tym kraju. Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos oświadczył, że na najbliższym czwartkowym spotkaniu Eurogrupy wierzyciele nie będą musieli dyskutować o reformach i będą mogli zająć się kwestią greckiego zadłużenia.
 • Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  - Nowe dane o rekordowo niskim bezrobociu i silnym popycie na pracowników zaburzają obraz poważnych problemów strukturalnych dotyczących zatrudnienia i aktywności zawodowej Polaków - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Były premier Grecji ranny w zamachu

  Były premier Grecji ranny w zamachu

  Były premier Grecji Lukas Papademos został ranny, gdy w czwartek w centrum Aten w jego samochodzie eksplodował ładunek wybuchowy umieszczony w kopercie - poinformowała policja. Ranny został też kierowca Papdemosa. Obu zabrano do szpitala.
 • Grecja - wstrzymano ponad 60 tysięcy emerytur

  Grecja - wstrzymano ponad 60 tysięcy emerytur

  W Grecji, od czasu reformy systemu emerytalnego w maju ubiegłego roku, ponad 60 tysięcy uprawnionych osób nie dostaje emerytur.
 • Grecja: Parlament uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy

  Grecja: Parlament uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy

  Parlament Grecji przyjął w czwartek wieczorem kolejny pakiet przedsięwzięć oszczędnościowych, którego realizacja jest warunkiem otrzymywania przez zagrożony niewypłacalnością kraj dalszej pomocy od międzynarodowych wierzycieli.
 • Z powodu kryzysu zmniejsza się liczba Polaków w Grecji

  Kryzys gospodarczy w Grecji dotkął także mieszkających tam Polaków. Co roku zmniejsza się też liczba dzieci uczących się w polskiej szkole. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
 • Grecja: Jest porozumienie z pożyczkodawcami

  Grecja: Jest porozumienie z pożyczkodawcami

  Po kilkudniowym maratonie negocjacyjnym Grecja zdołała porozumieć się z międzynarodowymi pożyczkodawcami w sprawie nowych oszczędności na ok. 3,6 mld euro, co odblokuje wypłatę środków z pakietu pomocy - ogłosił we wtorek minister finansów Euklid Cakalotos.
 • Tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie długów

  Tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie długów

  Dwustu tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie ich długów przez zagraniczne firmy. Przed taką wizją stoi co drugie przedsiębiorstwo zadłużone w bankach, urzędzie skarbowym lub kasach ubezpieczeniowych.
 • Coraz niższe pensje w Grecji

  Coraz niższe pensje w Grecji

  ​Coraz bardziej obniżają się pensje w Grecji. Zwiększa się też liczba osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Sytuacja znacznie pogorszyła się w ostatnim roku, szczególnie w prywatnym w sektorze.

Filmy - Grecja (51)

 • Jak zrobić sos tzatziki?

  Przepis na sos tzatziki to może najpopularniejsza pozycja kuchni greckiej - podawany solo lub jako dodatek do dań z grilla, smażonych, pieczonych, a także jako dodatek do pieczywa. Jak zrobić samodzielnie w domu sos tzatziki? Ten gęsty dip składa się z przepysznego greckiego jogurtu, drobno siekany ogórek, czosnek i w końcu pyszna, delikatna oliwa. Niekiedy tzatziki występuje również w wersji z pysznymi dodatkami - papryką, pieprzem czy pietruszką. Poznajcie nasz szybki i prosty przepis na sos tzatziki!
 • Pomogli uchodźcom, teraz mogą trafić do więzienia

  Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom. Pewnej styczniowej nocy, zamiast podziękowań za pomoc w czasie jednej z akcji ratunkowych, zostali aresztowani przez grecką straż przybrzeżną. Spędzili w areszcie trzy dni, ponieważ zarzucono im nielegalny transport ludzi i posiadanie broni bez zezwolenia. Ratownicy są oburzeni. Jak zakończy się ta sprawa?
 • Lesbos bardzo popularny kierunek turystyczny

  Polacy ukochali sobie wakacyjne podróże do Grecji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Lesbos. Można się zakochać w tym miejscu?
 • Wypadek w czasie ćwiczeń wojskowych

  Pilot stracił panowanie nad helikopterem. Cała załoga trafiła do szpitala.