Grecja

Artykuły - Grecja (1448)

 • Grecja - wstrzymano ponad 60 tysięcy emerytur

  Grecja - wstrzymano ponad 60 tysięcy emerytur

  W Grecji, od czasu reformy systemu emerytalnego w maju ubiegłego roku, ponad 60 tysięcy uprawnionych osób nie dostaje emerytur.
 • Grecja: Parlament uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy

  Grecja: Parlament uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy

  Parlament Grecji przyjął w czwartek wieczorem kolejny pakiet przedsięwzięć oszczędnościowych, którego realizacja jest warunkiem otrzymywania przez zagrożony niewypłacalnością kraj dalszej pomocy od międzynarodowych wierzycieli.
 • Z powodu kryzysu zmniejsza się liczba Polaków w Grecji

  Kryzys gospodarczy w Grecji dotkął także mieszkających tam Polaków. Co roku zmniejsza się też liczba dzieci uczących się w polskiej szkole. Dziś obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
 • Grecja: Jest porozumienie z pożyczkodawcami

  Grecja: Jest porozumienie z pożyczkodawcami

  Po kilkudniowym maratonie negocjacyjnym Grecja zdołała porozumieć się z międzynarodowymi pożyczkodawcami w sprawie nowych oszczędności na ok. 3,6 mld euro, co odblokuje wypłatę środków z pakietu pomocy - ogłosił we wtorek minister finansów Euklid Cakalotos.
 • Tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie długów

  Tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie długów

  Dwustu tysiącom greckim przedsiębiorstwom grozi bankructwo lub przejęcie ich długów przez zagraniczne firmy. Przed taką wizją stoi co drugie przedsiębiorstwo zadłużone w bankach, urzędzie skarbowym lub kasach ubezpieczeniowych.
 • Coraz niższe pensje w Grecji

  Coraz niższe pensje w Grecji

  ​Coraz bardziej obniżają się pensje w Grecji. Zwiększa się też liczba osób zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin. Sytuacja znacznie pogorszyła się w ostatnim roku, szczególnie w prywatnym w sektorze.
 • Grecja nie zgadza się na kolejne cięcia

  Grecja nie zgadza się na kolejne cięcia

  Przedstawiciele greckiego rządu zapewniają, że nie zgodzą się na kolejne cięcia emerytur. Jednocześnie zapewniają, że dojdzie do zakończenia oceny greckich reform.
 • Antonios Nikopolidis zapewnia rozrywkę uchodźcom

  Antonios Nikopolidis zapewnia rozrywkę uchodźcom

  Bramkarz Antonios Nikopolidis w W 2004 roku sensacyjnie wygrał piłkarskie Euro z drużyną Grecji. Teraz pomaga uchodźcom, organizując im sportową rozrywkę.
 • Grecja: Zdetonowano bombę z czasów wojny

  Grecja: Zdetonowano bombę z czasów wojny

  Sukcesem zakończyła się operacja zneutralizowania niewybuchu z czasów drugiej wojny światowej, znalezionego w Salonikach. Bombę amerykańskiej konstrukcji wydobyto z ziemi i przewieziono na poligon, gdzie została zdetonowana. Tysiące okolicznych mieszkańców powróciło do swoich domów.
 • Grecja: Nie będzie ekstradycji tureckich wojskowych

  Grecja: Nie będzie ekstradycji tureckich wojskowych

  Grecki sąd odrzucił w czwartek wniosek o ekstradycję do Turcji wszystkich ośmiu tureckich wojskowych, którzy uciekli do Grecji po nieudanym zamachu wojskowym z lipca - podał przedstawiciel sądu. Nakazano ich uwolnienie.

Filmy - Grecja (51)

 • Jak zrobić sos tzatziki?

  Przepis na sos tzatziki to może najpopularniejsza pozycja kuchni greckiej - podawany solo lub jako dodatek do dań z grilla, smażonych, pieczonych, a także jako dodatek do pieczywa. Jak zrobić samodzielnie w domu sos tzatziki? Ten gęsty dip składa się z przepysznego greckiego jogurtu, drobno siekany ogórek, czosnek i w końcu pyszna, delikatna oliwa. Niekiedy tzatziki występuje również w wersji z pysznymi dodatkami - papryką, pieprzem czy pietruszką. Poznajcie nasz szybki i prosty przepis na sos tzatziki!
 • Pomogli uchodźcom, teraz mogą trafić do więzienia

  Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom. Pewnej styczniowej nocy, zamiast podziękowań za pomoc w czasie jednej z akcji ratunkowych, zostali aresztowani przez grecką straż przybrzeżną. Spędzili w areszcie trzy dni, ponieważ zarzucono im nielegalny transport ludzi i posiadanie broni bez zezwolenia. Ratownicy są oburzeni. Jak zakończy się ta sprawa?
 • Lesbos bardzo popularny kierunek turystyczny

  Polacy ukochali sobie wakacyjne podróże do Grecji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Lesbos. Można się zakochać w tym miejscu?
 • Wypadek w czasie ćwiczeń wojskowych

  Pilot stracił panowanie nad helikopterem. Cała załoga trafiła do szpitala.