Grecja

Artykuły - Grecja (1458)

 • Akcja greckich służb antyterrorystycznych. Zatrzymano dziewięć osób

  Akcja greckich służb antyterrorystycznych. Zatrzymano dziewięć osób

  Greckie służby antyterrorystyczne przeprowadziły we wtorek nalot na kilka mieszkań w Atenach. W wyniku operacji zatrzymano dziewięć osób podejrzanych o związki z turecką organizacją terrorystyczną. Znaleziono sprzęt do budowy ładunków wybuchowych.
 • ​Grecja: Blisko 14 tys. imigrantów dobrowolnie wróciło do swoich krajów

  ​Grecja: Blisko 14 tys. imigrantów dobrowolnie wróciło do swoich krajów

  Od początku roku blisko 14 tysięcy imigrantów dobrowolnie wróciło do swoich krajów z Grecji - poinformowała w czwartek grecka policja. Jak dodała, w większości chodzi o mieszkańców Albanii, Pakistanu, Iraku, Gruzji i państw Afryki Północnej.
 • Lidl wywołał skandal w Niemczech. Usunął krzyże z wizerunków greckich świątyń na swoich produktach

  Lidl wywołał skandal w Niemczech. Usunął krzyże z wizerunków greckich świątyń na swoich produktach

  Niemiecka sieć sklepów Lidl z okazji tygodnia greckiego wypuściła serię produktów pochodzących z tego kraju. Na ich opakowaniach można zobaczyć typowy grecki krajobraz z kopułami prawosławnych świątyń. Lidl postanowił jednak usunąć z greckich kopuł krzyże.
 • Ogromne pożary w Grecji. Mieszkańcy ewakuowani

  Ogromne pożary w Grecji. Mieszkańcy ewakuowani

  Greckie władze zdecydowały w czwartek o ewakuacji kilkudziesięciu domów w dwóch miejscowościach na południu od Aten. Powodem jest rozprzestrzeniający się tam ogień. Pożar wybuchł w turystycznej miejscowości Lagonisi, ok. 30 km na południe od stolicy.
 • Grecy rozważają powrót na rynki

  Grecy rozważają powrót na rynki

  Od 2010 roku kryzys zadłużenia w Grecji pozostaje zagrożeniem dla stabilności europejskiego rynku finansowego. UE i MFW nadal są zaangażowane w kolejną rundę pomocowych pożyczek dla Grecji. Czy Grecja, ze swoją historią bliską bankructwa, odstraszy inwestorów? Inwestorzy na rynku obligacji mogą otrzymać możliwość inwestycji w rządowy dług Grecji.
 • Prasa: Niemiecki budżet zarobił na pomocy dla Grecji 1,34 mld euro

  Prasa: Niemiecki budżet zarobił na pomocy dla Grecji 1,34 mld euro

  Budżet Niemiec na kredytach i pożyczkach dla Grecji w ramach programu pomocowego zarobił na czysto 1,34 mld euro - poinformował w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Politycy Zielonych uważają, że ze względów moralnych zysk powinien zostać zwrócony Grecji.
 • Greckie państwo jest winne swoim obywatelom ponad sześć miliardów euro

  Greckie państwo jest winne swoim obywatelom ponad sześć miliardów euro

  6,4 mld euro winne jest greckie państwo swoim obywatelom. Takie dane przynosi raport Komisji Europejskiej, który ukazał się na zakończenie drugiej oceny greckich reform.
 • Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Grecja - władze wyspy Milos żądają oddania Wenus

  Władze greckiej wyspy Milos rozpoczęły kampanię na rzecz powrotu w rodzinne strony słynnej rzeźby znanej jako Wenus z Milo, która jest jedną z głównych atrakcji paryskiego Luwru. Podał wczoraj dziennik "Le Figaro". Władze Francji są sceptyczne.
 • Ateny spełniły ostatnie warunki

  Ateny spełniły ostatnie warunki, które blokowały zakończenie oceny reform w tym kraju. Grecki minister finansów Euklidis Tsakalotos oświadczył, że na najbliższym czwartkowym spotkaniu Eurogrupy wierzyciele nie będą musieli dyskutować o reformach i będą mogli zająć się kwestią greckiego zadłużenia.
 • Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  Aktywność zawodowa Polaków niższa niż Greków

  - Nowe dane o rekordowo niskim bezrobociu i silnym popycie na pracowników zaburzają obraz poważnych problemów strukturalnych dotyczących zatrudnienia i aktywności zawodowej Polaków - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Filmy - Grecja (49)

 • Jak zrobić sos tzatziki?

  Przepis na sos tzatziki to może najpopularniejsza pozycja kuchni greckiej - podawany solo lub jako dodatek do dań z grilla, smażonych, pieczonych, a także jako dodatek do pieczywa. Jak zrobić samodzielnie w domu sos tzatziki? Ten gęsty dip składa się z przepysznego greckiego jogurtu, drobno siekany ogórek, czosnek i w końcu pyszna, delikatna oliwa. Niekiedy tzatziki występuje również w wersji z pysznymi dodatkami - papryką, pieprzem czy pietruszką. Poznajcie nasz szybki i prosty przepis na sos tzatziki!
 • Pomogli uchodźcom, teraz mogą trafić do więzienia

  Paradoksalnie hiszpańskim ratownikom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności za pomoc tonącym uchodźcom. Pewnej styczniowej nocy, zamiast podziękowań za pomoc w czasie jednej z akcji ratunkowych, zostali aresztowani przez grecką straż przybrzeżną. Spędzili w areszcie trzy dni, ponieważ zarzucono im nielegalny transport ludzi i posiadanie broni bez zezwolenia. Ratownicy są oburzeni. Jak zakończy się ta sprawa?
 • Lesbos bardzo popularny kierunek turystyczny

  Polacy ukochali sobie wakacyjne podróże do Grecji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Lesbos. Można się zakochać w tym miejscu?
 • Grecy i Włosi codziennie ratują setki uchodźców

  Każdego dnia greckie i włoskie służby ratunkowe ratują setki uchodźców i imigrantów próbujących dostać się do Europy. Względem ubiegłego roku napływ uchodźców zmniejszył się tylko nieznacznie.