góry

Artykuły - Góry (138)

 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?
 • Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  W ostatni weekend podczas targów Snow Expo prezentowały się stacje narciarskie z 5 krajów , hotele, producenci sprzętu, sportowcy, freestylowcy którzy szykują się do wojny o naszych narciarzy. Według analityków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona naszych rodaków.
 • Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  ​Mount Everest wcale nie jest najwyższym szczytem na świecie. Najnowsze wyniki badań z Francji i Ekwadoru wskazują na całkiem inny obiekt.
 • Mieszkanie w górskim kurorcie

  Mieszkanie w górskim kurorcie

  Górskim krajobrazem przez cały rok mogą się cieszyć jedynie mieszkańcy położonych tam miejscowości. Ci, którzy mieszkają w nizinnej części naszego kraju, na takie widoki pozwalają sobie tylko przez kilka dni urlopu, płacąc niemałe pieniądze za wynajem hotelu czy pokoju. A gdyby tak mieć własne mieszkanie w górskim kurorcie? Z jakim kosztem 1 m kw. należy się liczyć i gdzie jest najtaniej?
 • Luksus w polskich górach

  Luksus w polskich górach

  Ekskluzywne nieruchomości położone pośród szczytów kojarzyły się do tej pory głównie z kurortami we Francji, Szwajcarii, Austrii czy Włoszech. Zbudowane często w rustykalnym stylu, wykończone w drobiazgowy sposób naturalnym drewnem i kamieniem, gwarantowały wysokiej jakości standard po zejściu ze stoku. Dziś do podobnej klasy aspirują apartamenty i rezydencje, które coraz częściej pojawiają się w zimowych kurortach na terenie Tatr, Karkonoszy czy Beskidów.

Filmy - Góry (29)

 • Scena jak z dreszczowca. Wilk w pogoni za kozą

  W rezerwacie En Gedi rozegrały się sceny jak z najlepszego dreszczowca. Mała górska kózka za wszelką cenę próbuje uciec przed wilkiem, wspinając się po stromych klifach i skacząc ze skał. Niestety, ucieczka kończy się dla niej tragicznie. Wilk nie dał za wygraną i po kilku chwilach cieszył się już swoją zdobyczą. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • W górach zawsze trzeba być czujnym

  Wydaje ci się, że jesteś bezpieczny bo w około prawie nie ma śniegu. Kiedy natura popisuje się swoją siłą, lepiej podziwiać jej wyczyny z bezpiecznego dystansu.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.
 • Praca strażaka jest naprawdę bardzo ciężka

  Strażak podczas ewakuacji poszkodowanego zostaje porażony prądem i spada z wysokości 10 metrów. Skończyło się "jedynie" na złamanych żebrach i licznych podrapaniach.