góry

Artykuły - Góry (143)

 • ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  ​Jak wybrać się z dzieckiem góry

  Wakacje sprzyjają wycieczkom w mniejsze lub większe góry. Postaramy się podpowiedzieć, jak wybrać trasę i jakie rzeczy zabrać, aby wspólna wycieczka była przyjemnością.
 • Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Gdzie na narty? Oto 4 najlepsze kierunki na zimowy wyjazd!

  Miłośnicy zimowych sportów z pewnością przyznają, że urlop w grudniu może być równie przyjemny jak ten w lipcu. Wystarczy zamienić strój kąpielowy na narciarski, a okulary przeciwsłoneczne na gogle – i już można pokonywać ośnieżone stoki europejskich gór. Gdzie się wybrać na narty? Oto nasze typy!
 • Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy uwielbiają góry!

  Inwestorzy od wielu lat chętnie lokują swój kapitał w rejonach górskich. Co jest tego przyczyną - czy do inwestowania w okolicach turystycznych zachęcają ich statystyki?
 • Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Rejony górskie zyskowne przez cały rok!

  Zainteresowanie działkami zlokalizowanymi w rejonach górskich od wielu lat nie słabnie. Co przesądza o atrakcyjności takich nieruchomości? Gdzie warto szukać terenów pod inwestycję i na jakie aspekty zwracać uwagę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji?
 • Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  Kurorty zaczynają walkę o "portfel" polskiego narciarza

  W ostatni weekend podczas targów Snow Expo prezentowały się stacje narciarskie z 5 krajów , hotele, producenci sprzętu, sportowcy, freestylowcy którzy szykują się do wojny o naszych narciarzy. Według analityków co roku w góry te krajowe i zagraniczne wyjeżdża ponad 2,5 miliona naszych rodaków.
 • Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  Mount Everest nie jest najwyższym szczytem Ziemi

  ​Mount Everest wcale nie jest najwyższym szczytem na świecie. Najnowsze wyniki badań z Francji i Ekwadoru wskazują na całkiem inny obiekt.
 • Mieszkanie w górskim kurorcie

  Mieszkanie w górskim kurorcie

  Górskim krajobrazem przez cały rok mogą się cieszyć jedynie mieszkańcy położonych tam miejscowości. Ci, którzy mieszkają w nizinnej części naszego kraju, na takie widoki pozwalają sobie tylko przez kilka dni urlopu, płacąc niemałe pieniądze za wynajem hotelu czy pokoju. A gdyby tak mieć własne mieszkanie w górskim kurorcie? Z jakim kosztem 1 m kw. należy się liczyć i gdzie jest najtaniej?

Filmy - Góry (17)

 • Dwóch śmiałków połączyło paralotniarstwo z narciarstwem. Efekt zapiera dech w piersiach!

  "Speedriding" to połączenie paralotniarstwa i narciarstwa. Niezwykły pokaz umiejętności zaprezentowali dwaj śmiałkowie, którzy ekstremalnych doznań szukali w ośrodku narciarskim Val d'isére we francuskich Alpach. Zarejestrowane widoki zapierają dech w piersi. (STORYFUL/x-news)
 • Idziesz sobie w góry, gdy nagle... Co zrobisz?

  Dwóch mężczyzn na szlaku spotkało pumę. Woleli się cofnąć, aby nie zadzierać z dzikim kotem. Co wy byście zrobili na ich miejscu?
 • Scena jak z dreszczowca. Wilk w pogoni za kozą

  W rezerwacie En Gedi rozegrały się sceny jak z najlepszego dreszczowca. Mała górska kózka za wszelką cenę próbuje uciec przed wilkiem, wspinając się po stromych klifach i skacząc ze skał. Niestety, ucieczka kończy się dla niej tragicznie. Wilk nie dał za wygraną i po kilku chwilach cieszył się już swoją zdobyczą. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Z okien ekspresu lodowcowego

  Witamy na pokładzie najwolniejszego ekspresu świata - takimi słowami konduktorzy szwajcarskich Kolei Retyckich witają pasażerów ekspresu lodowcowego. Trasa Glacier Express łączy słynne kurorty Sankt Moritz i Davos z alpejskim Zermattem leżącym u stóp Matterhornu. Podróż trwa 8 godzin. Na tej trasie pociąg pokonuje 91 tuneli, 291 mostów i legendarne wiadukty. Z wagonów z panoramicznymi oknami można podziwiać jedne z najpiękniejszych pejzaży Szwajcarii – od dolin po szczyty gór. Wytęż wzrok - Glacier Express mija też maleńkie miasteczka, strumienie, rzeki, jeziora, zamki i twierdze. Ich historię i inne ciekawostki możemy poznać dzięki audioprzewodnikowi, do którego podłączamy słuchawki. To podróż również dla ludzi ceniących dobre jedzenie. W składzie ekspresu jest wagon nowoczesnej kuchni, serwującej potrawy przygotowywane przez szefów kuchni na bieżąco, ze świeżych składników. W menu między innymi: krupnik jęczmienny z Gryzonii, wołowina w sosie kokosowo-cebulowym i wiedeński strudel podawany z sosem waniliowym.