giełda papierów wartościowych

Artykuły - Giełda papierów wartościowych (5)

 • Napięcia geopolityczne nad całą Europą

  Napięcia geopolityczne nad całą Europą

  Zdaniem analityków Raiffeisen Bank International AG (RBI) w przypadku eskalacji napięć w kryzysie krymskim, czynniki geopolityczne mogą mieć wpływ na sytuację na europejskich giełdach - stwierdza Helge Rechberger, dyrektorem działu analiz giełdowych RBI.
 • Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Na GPW debiutują indeksy WIG50 oraz WIG250. Zastąpią one dotychczasowe indeksy średnich i małych spółek - mWIG40 oraz sWIG80. Dzięki tej zmianie inwestorzy mają otrzymać lepszy wskaźnik koniunktury wśród spółek o średniej i niskiej kapitalizacji. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, zyskać mogą też spółki, które znajdą się w nowych indeksach.
 • Bitcoin hitem inwestycyjnym 2013 roku?

  Bitcoin hitem inwestycyjnym 2013 roku?

  Stabilne zyski przy ograniczonym ryzyku - na takie wyniki mogli liczyć inwestorzy, którzy w 2013 roku zainwestowali na rynku nieruchomości. Znacznie mocniej ryzykując, można było zarówno stracić 90 proc. kapitału, jak akcjonariusze notowanego na stołecznym parkiecie Petrolinvestu, jak i zyskać prawie 5800 proc., jak ci, którzy zawierzyli w zeszłym roku w magię wirtualnej waluty bitcoin - wynika z analizy zmian cen aktywów przeprowadzonej przez Lion's Bank.
 • 2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. rozpoczynamy od ograniczania skupu aktywów w ramach QE3 przez amerykański zarząd Rezerwy Federalnej (Fed). To doniosły, lecz nie jedyny czynnik, który zdeterminuje rzeczywistość inwestycyjną w najbliższych miesiącach i latach. Jaki będzie cały ten rok według zarządzających Union Investment TFI?
 • Za 20 lat inwestycje na giełdzie staną się powszechne

  Za 20 lat inwestycje na giełdzie staną się powszechne

  Typowy polski inwestor trzyma akcje mniej więcej przez rok. Ten model inwestowania będzie się jednak zmieniał. Według Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych za 15-20 lat powszechne stanie się wieloletnie lokowanie oszczędności w akcjach spółek zamiast zakładania depozytów.
 • USA: Miliardy dolarów z tysiąca zainwestowanego na giełdzie

  USA: Miliardy dolarów z tysiąca zainwestowanego na giełdzie

  Zainwestowanie 1000 dolarów na giełdzie mogłoby w ciągu roku przynieść setki miliardów dolarów. Niestety tylko w teorii. Praktycznie jest to o wiele bardziej nierealne aniżeli wygranie głównej nagrody na loterii. Szansa wynosi bowiem jeden na duodecylion.
 • Rynek pierwotny dołek ma już za sobą?

  Rynek pierwotny dołek ma już za sobą?

  Pod względem liczby i wartości publicznych ofert akcji obecny rok jest najsłabszy od dziesięciu lat. Pierwsze, słabe dla giełdy półrocze, odstraszyło emitentów, drugie, znacznie lepsze, nie zdążyło ich zachęcić do przeprowadzania emisji lub sprzedaż akcji. Rynek pierwotny ruszy prawdopodobnie za kilka miesięcy.
 • Termin uruchomienia nowej platformy transakcyjnej - 15 kwietnia

  Giełda Papierów Wartościowych potwierdziła termin uruchomienia nowej platformy transakcyjnej 15 kwietnia tego roku - poinformowała GPW po wtorkowym spotkaniu z przedstawicielami domów maklerskich.
 • Ostatnie rozmowy między GPW a maklerami

  Ostatnie rozmowy między GPW a maklerami

  Władze warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych finalizują rozmowy z domami maklerskimi dotyczące czasu trwania sesji. Decyzję, czy godzina zakończenia sesji zostanie utrzymana, czy też zmieni się na wcześniejszą, inwestorzy poznają w ciągu najbliższych dni. W 2011 roku sesję wydłużono o godzinę, co - według domów maklerskich - nie spowodowało wzrostu zysków, a jedynie wzrost kosztów. Powołany w tej sprawie zespół roboczy w ciągu ostatnich miesięcy analizował efekty zmian harmonogramu pracy giełdy.

Filmy - Giełda papierów wartościowych (6)

 • Hossa wraca na giełdę. Rok 2013 przełomowy?

  Ten rok może okazać się udany dla giełdowych graczy. Sygnały płynące od kilku miesięcy z warszawskiego parkietu napawają optymizmem. W minionych dwunastu miesiącach rynek urósł o kilkadziesiąt procent. Rok 2013 może okazać się przełomowy. Komentuje Grzegorz Zalewski, ekspert Domu Maklerskiego BOŚ.
 • Kolejna pula akcji PZU na sprzedaż?

  Kolejna pula akcji PZU SA może wkrótce trafić w ręce inwestorów. - Na przełomie sierpnia i września może dojść do sprzedaży kolejnego pakietu, około 10 proc. akcji - przewiduje Sebastian Buczek, prezes Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych Quercus (Newseria).
 • Euro w sierpniu będzie tańsze

  W wakacje mieliśmy spadki na giełdach, wyprzedaż europejskich obligacji, mocne zniżki kursu euro w relacji do dolara, a złoty jest mocny, jest blisko tegorocznych maksimów - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Marek Wołos, główny analityk TMS Brokers.
 • Warszawski parkiet coraz silniejszy

  Ostatnich kilka sesji na warszawskiej giełdzie przyniosły bardzo przyzwoite stopy zwrotu, odbiliśmy się o kilka procent od tegorocznego dołka - mówi Tomasz Matras, zarządzający funduszami akcji.