giełda papierów wartościowych

Artykuły - Giełda papierów wartościowych (8)

 • Rynek giełdowy czeka duża zmienność. Twarde aktywa najpewniejszą inwestycją

  Rynek giełdowy czeka duża zmienność. Twarde aktywa najpewniejszą inwestycją

  Prezes Domu Maklerskiego W Investments, Piotr Sawala, uważa, że polski rynek giełdowy czeka w najbliższym czasie duża zmienność. Najpewniejszą inwestycją są dziś twarde aktywa.
 • We Frankfurcie powstała giełda chińskich papierów wartościowych - China Europe Internationale Exchange

  We Frankfurcie powstała giełda chińskich papierów wartościowych - China Europe Internationale Exchange

  We Frankfurcie powstała giełda chińskich papierów wartościowych - China Europe Internationale Exchange (CEINEX). Handel odbywa się w chińskiej walucie renminbi i ma pomóc Chinom wejść na międzynarodowy rynek kapitałowy.
 • Saxo Bank widzi okazję na rynkach wschodzących

  Saxo Bank widzi okazję na rynkach wschodzących

  Analitycy Saxo Banku dostrzegają potencjał rynków wschodzących mimo globalnego spadku wzrostu gospodarczego i burzliwego początku IV kwartału. Obecnie, świat patrzy na PLN, CZK i HUF -"wielką trójcę"pośród walut Europy Środkowo-Wschodniej.
 • Rekordowe napływy do TFI ciągną w górę krajowe indeksy

  Rekordowe napływy do TFI ciągną w górę krajowe indeksy

  Do krajowych funduszy akcji od początku roku napłynęło ponad 3,6 miliarda złotych. Szeroki strumień nowych środków wspiera krajowy parkiet giełdowy. Wysokie poziomy indeksów zawdzięczamy także dobrej koniunkturze na światowych rynkach. Istnieje jednak ryzyko, że wraz ze wzrostem stóp procentowych w USA nastąpi znaczy odpływ kapitału z Polski.
 • Unia rynków kapitałowych uderzy w Warszawę

  Unia rynków kapitałowych uderzy w Warszawę

  Unia rynków kapitałowych pomoże firmom w uzyskaniu finansowania. Zdaniem analityków istnieje jednak ryzyko marginalizacji giełdy w Warszawie. Projektowana europejska unia rynków kapitałowych miałaby zmienić te proporcje i ułatwić mniejszym firmom finansowanie poprzez giełdę czy prywatne i publiczne emisje papierów wartościowych.
 • City Index: Polski rynek akcji wciąż wygląda słabo. Dopiero przebicie przez WIG20 poziomu 2500-2550 punktów byłoby sygnałem hossy

  City Index: Polski rynek akcji wciąż wygląda słabo. Dopiero przebicie przez WIG20 poziomu 2500-2550 punktów byłoby sygnałem hossy

  Notowania akcji na GPW od dłuższego czasu poruszają się w stałym paśmie wahań. Zdaniem firmy inwestycyjnej City Index jeżeli WIG20 utrzyma się w okolicach 2300 punktów, to trend ten będzie kontynuowany. Dopiero przebicie poziomu 2500-2550 punktów zapowiadałoby nadejście hossy.
 • Konsolidacja

  Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a w pozytywnym terytorium zamknął się jedynie WIG-250. Po wyższym otwarciu indeksy wyznaczyły dzienne maksima, a jeszcze przed południem nastąpił spadek do dziennych minimów.
 • Budynek giełdy ewakuowany, sesja bez zakłóceń

  Budynek giełdy ewakuowany, sesja bez zakłóceń

  W poniedziałek rano ewakuowany został budynek warszawskiej giełdy. Jej władze uspokajają, że sesja odbywa się bez zakłóceń.
 • Od poniedziałku nastąpi zmiana cyklu rozrachunkowego z T+3 na T+2

  Od poniedziałku nastąpi zmiana cyklu rozrachunkowego z T+3 na T+2

  Od 6 października zmienia się cykl rozrachunkowy z dotychczasowego T+3 na T+2. Zmiana wpłynie na realizację praw inwestorów wynikających z posiadania akcji i innych instrumentów, jak np. wypłata dywidendy, wypłata odsetek i wykup obligacji, prawo poboru, wykup lub umorzenie certyfikatów inwestycyjnych, wygaśnięcia certyfikatów strukturyzowanych. Zmiana cyklu rozrachunkowego na T+2 pozwoli na skrócenie okresu finalizacji zawieranych transakcji.
 • CYNK: przekręt doskonały. 6 mld dolarów za stronę, prowadzoną przez jedną osobę

  CYNK: przekręt doskonały. 6 mld dolarów za stronę, prowadzoną przez jedną osobę

  Ile jest warta firma, które nie przynosi zysku, nie zatrudnia pracowników a na dodatek nie ma żadnego majątku? Jeśli zdrowy rozsądek podpowiada, że nie warto dać za nią ani złotówki, to jesteście w błędzie: amerykańska giełda wyceniła ją właśnie na 6 mld dol.!

Filmy - Giełda papierów wartościowych (8)

 • Po 20 czerwca na kontraktach terminowych na GPW będzie można zarobić więcej

  20 czerwca wygasną ostatnie kontrakty terminowe z mnożnikiem 10 zł. Od tej pory jedynym dostępnym dla inwestorów mnożnikiem, będzie dwukrotnie wyższy przelicznik, czyli 20 zł. Oznaczać to będzie szansę na wyższe zyski, ale i ryzyko większych strat. – W tej chwili funkcjonują dwie serie kontraktów – z mnożnikiem 10 i 20 zł, a inwestorzy zdecydowanie częściej handlują tym starym kontraktem o mnożniku w wysokości 10 zł – komentuje Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. – Można powiedzieć, że inwestorzy są przyzwyczajeni do starszych rozwiązań, pomimo że kosztowo bardziej efektywne są rozwiązania nowsze, z mnożnikiem wyższym.
 • Giełda chce przyciągnąć prywatnych inwestorów. Stawia na rynek towarowy i nową platformę handlu instrumentami pochodnymi

  W I kwartale 2014 r. Grupa Giełdy Papierów Wartościowych osiągnęła 86,5 mln zł przychodów ze sprzedaży – o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wzrost wynika z poprawy sytuacji na rynku finansowym i towarowym. GPW liczy też na rozwój segmentu instrumentów pochodnych – ma temu służyć planowane na przyszły rok wdrożenie dedykowanego im systemu transakcyjnego – UTP-D. Warszawski parkiet chce również aktywnie wspierać budowę Warsaw Capital City – nowoczesnego centrum kapitałowego, które ugruntowałoby pozycję Warszawy jako najważniejszego rynku w regionie. – Strumień zasilania rynku kapitałowego spółkami skarbu państwa już wysycha i nie możemy liczyć na źródło podaży akcji w formie nowych spółek – mówi Adam Maciejewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. – Musimy teraz jako rynek kapitałowy skoncentrować się na sektorze prywatnym. Potrzebujemy na to trochę czasu, musimy przestawić się na nowe tory, ale jestem optymistą – dodaje.
 • Hossa wraca na giełdę. Rok 2013 przełomowy?

  Ten rok może okazać się udany dla giełdowych graczy. Sygnały płynące od kilku miesięcy z warszawskiego parkietu napawają optymizmem. W minionych dwunastu miesiącach rynek urósł o kilkadziesiąt procent. Rok 2013 może okazać się przełomowy. Komentuje Grzegorz Zalewski, ekspert Domu Maklerskiego BOŚ.
 • Kolejna pula akcji PZU na sprzedaż?

  Kolejna pula akcji PZU SA może wkrótce trafić w ręce inwestorów. - Na przełomie sierpnia i września może dojść do sprzedaży kolejnego pakietu, około 10 proc. akcji - przewiduje Sebastian Buczek, prezes Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych Quercus (Newseria).