gady

Artykuły - Gady (9)

Filmy - Gady (4)

 • Głodziła w domu 15... węży

  Mieszkanka Teksasu, która trzymała w domu 15 węży, zgodziła się na dobrowolne oddanie ich pod opiekę straży dla zwierząt. Wcześniej służby zarekwirowały wszystkie gady należące do Brittany Barrineau, gdyż trzymała je w zbyt małych klatkach, a część była wyraźnie niedożywiona. Kobieta walczyła w sądzie o ich odzyskanie, jednak w trakcie procesu przyznała w końcu, że nie jest w stanie zapewnić wężom odpowiednich warunków. (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niebezpieczne "zabawy" z aligatorem. Gad pogryzł mężczyznę!

  Trójka jadących autem mężczyzn, natrafiła na leżącego na środku drogi 3-metrowego aligatora. Próbowali przenieść gada na pobocze. - Próbowaliśmy zajść go od tyłu, złapać za ogon i osunąć z drogi - powiedział jeden z uczestników zdarzenia Glenn Bonin. Niestety, wystarczyła chwila nieuwagi i drapieżnik ugryzł Bonina w rękę - relacjonuje jeden z uczestników zdarzenia. - Czułem się, jakby ktoś po prostu mocno mnie pociągnął. Myślałem, że stracę ramię - opowiadał raniony mężczyzna. Konieczna była operacja i założenie 80-ciu szwów.
 • Te gady rozmnażają się w zastraszającym tempie. Czy coś nam grozi?

  Pytony birmańskie opanowały Florydę! Zaniepokojeni ekolodzy głośno przyznają, że jeśli gady będą rozmnażać się w takim tempie, ich inwazja może zaburzyć dotychczasowy ekosystem, co w krótkim czasie doprowadzi do prawdziwej katastrofy ekologicznej.
 • Kameleon, który myje łapki

  Kameleony słyną ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Okazuje się jednak, że potrafią o wiele więcej...