gady

Artykuły - Gady (9)

Filmy - Gady (5)

 • Gad z trzecim okiem! Bliskie spotkanie z iguaną

  Zielone iguany należą do najbardziej fascynujących gadów żyjących na naszej planecie. Mało kto wie, że na czubku głowy posiadają one trzecie oko. Nie funkcjonuje ono jednak jak zwykły narząd wzroku. Dzięki niemu iguana potrafi wyczuć cień drapieżnika znajdującego się nad nią. (STORYFUL/x-ews) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski
 • Głodziła w domu 15... węży

  Mieszkanka Teksasu, która trzymała w domu 15 węży, zgodziła się na dobrowolne oddanie ich pod opiekę straży dla zwierząt. Wcześniej służby zarekwirowały wszystkie gady należące do Brittany Barrineau, gdyż trzymała je w zbyt małych klatkach, a część była wyraźnie niedożywiona. Kobieta walczyła w sądzie o ich odzyskanie, jednak w trakcie procesu przyznała w końcu, że nie jest w stanie zapewnić wężom odpowiednich warunków. (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niebezpieczne "zabawy" z aligatorem. Gad pogryzł mężczyznę!

  Trójka jadących autem mężczyzn, natrafiła na leżącego na środku drogi 3-metrowego aligatora. Próbowali przenieść gada na pobocze. - Próbowaliśmy zajść go od tyłu, złapać za ogon i osunąć z drogi - powiedział jeden z uczestników zdarzenia Glenn Bonin. Niestety, wystarczyła chwila nieuwagi i drapieżnik ugryzł Bonina w rękę - relacjonuje jeden z uczestników zdarzenia. - Czułem się, jakby ktoś po prostu mocno mnie pociągnął. Myślałem, że stracę ramię - opowiadał raniony mężczyzna. Konieczna była operacja i założenie 80-ciu szwów.
 • Te gady rozmnażają się w zastraszającym tempie. Czy coś nam grozi?

  Pytony birmańskie opanowały Florydę! Zaniepokojeni ekolodzy głośno przyznają, że jeśli gady będą rozmnażać się w takim tempie, ich inwazja może zaburzyć dotychczasowy ekosystem, co w krótkim czasie doprowadzi do prawdziwej katastrofy ekologicznej.