Fuerteventura

Artykuły - Fuerteventura (2)

 • Fuerteventura: Dla aktywnych i leniuchów

  Fuerteventura: Dla aktywnych i leniuchów

  Mniej popularna niż jej siostry - Gran Canaria i Teneryfa. Zachwyca widokami, dostarcza niezapomnianych wrażeń i kusi przysmakami.
 • Hotel jak z bajki

  Hotel jak z bajki

  Gala finałowa konkursu Queen of Poland 2011 odbędzie się w czterogwiazdkowym hotelu R2 Rio Calma na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. To miejsce spełnia najwyższe wymagania! Uwiedzie błękitem Oceanu, zrelaksuje zielenią ogrodów i rozpieści słońcem.
 • Na białym piasku

  Na białym piasku

  Fuerteventura, najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, kusi kilometrami dziewiczych plaż z białym piaskiem. To doskonałe miejsce na kąpiele - tak słoneczne, jak i morskie.
 • Sylwestrowy boom czas zacząć

  Sylwestrowy boom czas zacząć

  Koniec listopada to ostatni dzwonek, aby wybrać spośród dostępnych ofert najlepsze miejsce na sylwestrowy wyjazd. W tym roku do "żelaznych" propozycji wyjazdowych, takich jak Egipt czy Tunezja, dołączyła m.in. hiszpańska wyspa Fuerteventura, słynąca z bardzo pięknych, niekończących plaż i doskonałych warunków do windsurfingu.
 • Na Wyspach Szczęśliwych

  Na Wyspach Szczęśliwych

  Wyspy Kanaryjskie to złociste plaże, tuż koło tych z czarnym piaskiem, wulkany, palmy, pamiątki po hiszpańskich zdobywcach i przede wszystkim gwarancja słońca przez cały rok.

Filmy - Fuerteventura (4)

 • Marta Wierzbicka zachwycona egzotyczną wyspą!

  W ramach akcji radia RMF FM, Marta Wierzbicka wraz z setką słuchaczy wybrała się na tygodniowy wypoczynek na jedną z malowniczych Wysp Kanaryjskich. Co aktorka sądzi o Fuerteventurze? Gdzie spędzała wakacje i czy gdzieś jeszcze zamierza się wybrać?
 • Lato w RMF FM: Wygraj wakacje na Fuerteventurze!

  Marzysz o wakacjach w miłym gronie na jednej z egzotycznych wysp? Nie masz funduszy, by tam pojechać? Nie martw się! Już teraz wyślij swoje zgłoszenie i leć z nami na Fuerteventurę! Zbierz swoją ekipę: żonę, brata, przyjaciół, sąsiada, listonosza - kogo tylko chcesz. Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy, że w krótki sposób uzasadnisz, kogo i dlaczego chciałbyś zabrać ze sobą. Autorów najciekawszych zgłoszeń nagrodzimy wyjątkowym, tygodniowym wyjazdem na Fuerteventurę w towarzystwie gwiazd: Margaret, Marty Wierzbickiej i Antka Smykiewicza! Tak słuchacze radia RMF FM bawili się w poprzednich latach na Teneryfie. Aby przeżyć niezapomniane wakacje, KLIKNIJ i weź udział w konkursie!
 • Maślak: Rozjaśniam włosy, opaliłem się na Fuerteventurze

  Rafał Maślak zmienia image. Mister Polski zdradził, że chce rozjaśnić włosy, a także ubierać się modniej. Ostatnio wyjechał nawet na Fuerteventurę, gdzie opalił się i zrobił 30 nowych stylizacji, które systematycznie będzie publikować na swoim blogu.
 • Na emigracji w raju. Jak żyje się Polakom na Fuerteventurze?

  W Wyspach Kanaryjskich trudno się nie zakochać... Czasami ten wakacyjny romans przeradza się w "coś więcej". Dowodem na to są nasi rodacy, którzy postanowili zostać tam na stałe. Obecnie na Fuerteventurze - jednej z wysp archipelagu - mieszka 300 Polaków. Wszyscy są zgodni co do tego, że żyje im się tu jak w raju. Ich historie istotnie zachęcają do przeprowadzki... Edyta Tkacz prowadzi bloga o życiu na Fuerteventurze. - Żyje się tu o wiele spokojniej; zapomina się o stresie i karierze - mówi. - Polacy, którzy tu mieszkają, są trochę szaleni i ciekawi świata - dodaje. Piotr Rejek, właściciel firmy transportowej pod Tychami, na rajskiej wyspie mieszka od trzech lat. Swoim przedsiębiorstwem zarządza właśnie z Fuerteventury. W niedalekiej przyszłości planuje otworzyć tu restaurację z typowymi daniami kanaryjskimi, ale też kuchnią polską. - W moim wypadku to nie jest emigracja zarobkowa; tutaj można żyć inaczej, wyciszyć się, uspokoić - opowiada. Małgorzata Leśnierska, która wydaje polonijną gazetę, wiedziała, że zamieszka na Fuerteventurze już podczas pierwszego swojego pobytu na wyspie. - To była miłość od pierwszego wejrzenia - wyznaje kobieta, która z wykształcenia jest architektem krajobrazu. - Moje dzieci uczą się w tutejszej szkole nie tylko różnych języków, ale też tolerancji - podkreśla. Grzegorz Roman - niegdyś popularny aktor dziecięcy - mieszka na wyspie razem z żoną Martą. Oboje pracują jako przewodnicy; organizują też rejsy jachtowe. - Nam jest tu po prostu dobrze. Mamy ochotę pływać, to pływamy; mamy ochotę nurkować, to nurkujemy. Tutaj ludzie mają chęć do tego, by cieszyć się życiem - a my czujemy się tu jak u siebie w domu - cieszą się małżonkowie. - Ludzie żyją tutaj długo, bo są pozbawieni stresów. To w pewnym sensie rzeczywiście jest raj! (Dzień Dobry TVN/x-news)